Stínohra

Před pětadvaceti lety Paulův kamarád Charlie zavraždil jejich spolužáka a pak zmizel beze stopy. Paul se z rodného města plného přízraků minulosti sice odstěhoval, ale teď se musí vrátit za svou umírající matkou. S jeho příjezdem se objeví nový případ – rituální vražda přesně kopírující události, které se odehrály během školních let. Může to vůbec být náhoda? Zdá se, že je na čase přestat utíkat a pohlédnout všem stínům zpříma do očí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469531/big_stinohra-a2k-469531.jpg 3.747
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Motto

The Shadow Friend, 2020

Kniha Stínohra

Olous1
23.12.2022

Moje poslední kniha v tomto roce. No nebylo to špatné, ale myslím, že za pár dní nebudu vědět co jsem četla. Chvíli to bylo velmi čtivé a pak útlum. Takový průměr,75%.

JointlieKat94
13.12.2022

Výborná kniha, myslím, že autor teda rozhodně psát umí!

Kniha mě bavila už od první strany, takové to pomalé rozvazování uzlíků, na které jsme narazili na začátku. Do toho fakt zajímavé téma! (Nikdy dřív jsem o lucidním snění neslyšela, ale zajímalo by mě, jak funguje- palec nahoru!)

Kniha mi nedala spát, musela jsem pořád jen číst (a zrovna tolik práce všude kolem!), bylo to napínavé, chvílemi jsem měla i strach (no vážně mě to děsilo!) a na konci i perfektně vyřešené.

Jedno malé mínus má u mně kniha za to, že jsem se párkrát ztratila ve jménech, nebo ději. A proto dávám 4*, jinak jsem byla ale opravdu příjemně začtená a moc se mi to líbilo!

Lexie321
09.05.2022

(+ SPOILER) Prikláňam sa k väčšinovému názoru, že aj keď kniha sama o sebe bola dobra v porovnaní so Šepkárom bola slabšia. Dej zo začiatku vôbec nebol až taký pútavý aj keď ku koncu (asi posledných 50 stran) sa to pekne rozbehlo. Chýbalo tomu ale to napätie a temný pocit, ktorý ma sprevádzal počas Šepkára. A celé to pôsobilo tak spomalene. Môžno keby som ju čítala ako prvú páčila by sa mi viac ale takto to bolo trocha sklamanie.
Ale čo proste musím vyzdvihnúť je naozaj prekvapivý zvrat, ktorý bol oveľa viac prekvapivý ako ten v Šepkárovi. Popravde nebyť toho zvratu nechala by som 3 hviezdičky.
SPOILER:
Ani omylom by mi nenapadlo kto je nakoniec obeť a kto vrah. Keď prekladali nejaké veci naschvál zachovali muž.rod nakoľko slová ako spolužiak/spolužiačka maju v ang.preklade ten istý preklad classmate, čím čitateľa viac menej šikovne oklamali.

SilvieSisinka
27.11.2021

Nic moc tedy.Naseptavac byl úplně jiná Liga.

L.Helena
24.10.2021

Nebavilo mě to.

kap66
03.10.2021

Průměrně napsaný (i přeložený) thriller, což je v lepším případě dané autorovou malou zkušeností (?), v horším případě jeho přesvědčením „takhle jim to stačí“. S tím, na čem je založený, jsem se v literatuře ještě nikdy nesetkala a oceňuji to jako dobrý nápad, ale během čtení jsem se nemohla zbavit pocitu, že autor knížku nepsal, ale vyráběl (ne že by byl objevitel takového způsobu psaní). K určité neskutečnosti a zamlženosti všeho, i vyšetřování, přispívá kromě role lucidních snů i to, že všichni dají hodně na výraz tváře, často „mají pocit“, „věří“ a „myslí si“; vyšetřovatelka také nechává záměrně nezodpovězené otázky. Během pár týdnů mi knížka vyšuměla z hlavy a já si nejvíc pamatuji překvápko způsobené chybnou informací v anotaci.
Záměrně někdy zkouším knížky, které moji oblíbení nečetli, a doufám, že objevím Něco. Stínohra není totální průšvih, ale je jenom něco v hromadě dalších.

Hella
23.09.2021

Bohužel nesrovnatelné s Našeptávačem.

Katania
14.09.2021

První autorovu knihu jsem nečetla, ale tahle se mi moc líbila! Napínavé a povedené.