qinska qinska komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásné přiblížení části našich dějin v příběhu tří zajímavých žen. Příjemné čtení.

27.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Teprve, když máme možnost podívat se na něčí život ze všech stran, i zevnitř, teprve potom ho můžeme zcela pochopit, potom můžeme pochopit i jeho vinu...

28.04.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha mi otevřela oči v mnoha směrech. Když jsem ji chtěla někomu vyprávět, nebo ji někomu doporučila, hodně lidí odmítlo. Ne, že by je to nezajímalo, ale nechtějí se zabývat hrůzami, které si museli lidé v gulagu prožít. Paní Věra dokonce našla v sobě sílu se ve vyprávění do svého utrpení vrátit. Zaslouží si obdiv.

16.03.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Můžeme mít vše v životě nalinkované a žít podle nejlepšího přesvědčení, ale když zasáhne osud, jsme bezmocní.

18.05.2019 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejoblíbenější kniha mého dětství, ke které se dodnes občas vracím. Výpravy za dobrodružstvím, vánoce a velikonoce, spaní na seníku a sáňkování, to vše si ráda znovu prožiju.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Vyprávění plyne lehce, nitky osudu lidí spojených s hotýlkem se splétají a rozplétají, dělají lehčí a těžší rozhodnutí, žijí a umírají.

07.04.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vynikající vtipný deník hraběnky Marie. Díky šťastné náhodě jsem hned měla po ruce další díly.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z nejzvláštnějších a nejkrásnějších knih pro dospělé.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Četla jsem všechny tři aristokratky za sebou a za chvíli jsem si připadala jak součást zámeckého osazenstva. Byla jsem s nimi moc ráda a dobře jsem se pobavila. Já doufám, že další díly budou.

16.06.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu krásné a zajímavé téma. Jsem moc ráda, že jsem mohla nakouknout do světa Bohyní. Velká Škoda, že musel zaniknout.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Hana, narozená z tak velké lásky, že jim nakonec snad překážela. S narušenou duší, která nerozeznává dobro a zlo. Vytržena že své jistoty. A jak pláče. Její bolest cítím až v srdci. To si jednou někdo odnese.

01.03.2020 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Velmi zajímavá výprava do vlastního těla. Zajímáme se o tolik zbytečných věcí, ale podstatu vlastního těla bereme jako samozřejmost. Rozhodně doporučuji.

17.08.2019 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Pro mě úplně nejlepší kniha, četla jsem ji několikrát a vždy se těším, kdy zase přijde její čas.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jedna z nejlepších knih,co jsem četla. Je velice čtivá a brzy vás vtáhne do děje.

12.06.2017 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Moc milá kniha. Jako bych znovu byla u babičky na prázdninách.

27.08.2016 4 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Kniha se mi moc líbí. Je docela napínavá. Pan Vondruška opět nezklamal.

25.08.2016 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velice mě bavil Edie i jeho rodiče. Ráda bych se o nich dozvěděla více.Tak jako všichni v knize mají svá tajemství, též kniha si nějaké ponechala. A to je dobře. Nemusí být vše dopodrobna vysvětlené, ty náznaky úplně stačí, je tak ponechaný prostor...

25.06.2019 4 z 5

Děkuji všem ženám a mužům, kteří v sobě našli odvahu ponořit se znovu do utrpení, která museli prožít. Jak směšné jsou najednou starosti všedního dne. Je neuvěřitelné, kam až jsou lidé schopni zajít a je to již vše, nebo lze jít ještě dál...

10.03.2019 4 z 5

Oblékni se pro smrt Oblékni se pro smrt Alan Bradley

Otec pronajal dům filmařům a díky tomu se Flavie osobně seznámí s hvězdou. Opět nalezne mrtvolu, takže jí nezbyde nic jiného, než vyšetřit další zločin. A to má spoustu jiné práce, protože začínají vánoce.

21.07.2019 5 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Flavie nenudí. A opět zajímavá témata...věštba, sekta, tajemné podzemí jejich domu a samozřejmě zločin, kterému je Flavie na stopě.

11.07.2019 5 z 5