Smrt v křišťálové kouli

Série detektivních případů jedenáctileté Flavie de Luce, svérázné vyšetřovatelky zločinů v britské vesnici Bishop's Lacey, pokračuje… Scéna dalšího příběhu se otevírá ve chvíli, kdy stará cikánská věštkyně Fenella uvidí v křišťálové kouli Flaviinu dávno tragicky zemřelou matku, která se prý chce vrátit domů. Fenella se utáboří na pozemcích rodinného sídla de Luceových. Nad ránem druhého dne ji však Flavia nachází bezvládnou v kaluži krve a nedlouho poté objeví mrtvolu vesnického chlapce, pověšenou na trojzubci sochy Poseidóna, která zdobí místní starou kašnu... Flavia i její starý známý inspektor Hewitt se znovu vrhají do pátrání – vynalézavá milovnice chemie však i tentokrát dokáže být neustále o krok napřed....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282370/big_smrt-v-kristalove-kouli-CfD-282370.jpg 4.5102

Případ Flavie de Luce / Prípad Flavie de Luce 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

A Red Herring Without Mustard, 2011

Kniha Smrt v křišťálové kouli

zazvorka

Spokojeně jsem zhltla další díl Flavie - mezi těmi, které jsem zatím měla možnost si přečíst, ho řadím na třetí místo, dvojka a pětka se mi líbily o malinko více. Ale pořád prima čtení, baví mě to. Co mi zůstává záhadou je vztah starších sester k Flavii, třeba se to vyjasní, až ke mně doputuje první díl. Rozhodně mne těší, že mám před sebou ještě tři knížky, nerada se budu se sérií loučit. Nevím, jaká je pravděpodobnost, že vyjdou i další díly, doufám, že prodejnost byla dobrá a dočkáme se.

JáŠárka
20.09.2021

Další povedená kniha v sérii. Mladá vyšetřovatelka Flavie má opět plné ruce práce s objasněním vraždy, pokusu o vraždu a nalezenou mrtvolou. A opět to provádí s humorem sobě vlastním.

Bubo19
20.02.2021

Tato série mě prostě baví. Flavie opět musí vyšetřovat vraždu, která se v Jelením mlází stala. Nechybí ani záhada z minulosti, hašteření se sestrami a její oblíbená chemie. K tomu ty úžasné popisy a přirovnání. Nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

"...špatný vtip, který koloval po okolí, jak už to špatné vtipy mají ve zvyku."
"Dieter byl tak trochu zamilovaný do mé sestry, ale jinak to byl docela slušný člověk."
"Po dalších asi tucet kroků byly zdi nevysvětlitelně mechově zelené a pak se odstín stejně nenadále změnil na nechutně hořčičně žlutou. Záměrem člověka, který ty barvy vybíral, nejspíš bylo zajistit, že pokud vám nebylo špatně, když jste do nemocnice přišli, rozhodně se vám špatně udělá, než odejděte."
"Pro lháře není nic horšího než zjistit, že mu lhal jiný lhář."

V28
07.02.2021

Hlavní vyšetřovatelka Flávie de Luce z Jeleního mlází s věrnou třírychlostní služebnicí Gladys, které stačí jen trochu oleje na správných místech, opět zasahují a znovu je to výborné. Čtivé, vtipné a chytré.

Guarnere
23.01.2021

Do poloviny se mi to četlo velice obtížně, úplně jsem ztratila orientaci v čase, ale patrně to bylo proto, že jsem neměla na čtení téměř čas a pauzy ve čtení byly mnohdy i několikadenní.
Autor se také dopustil poměrně zásadní chyby - a totiž když slečnu Mountjoyovou označil za neteř doktora Kissinga, ačkoli z prvního dílu víme, že jejím strýcem byl pan Twining, který se zřítil z univerzitní věže, což bohužel není jediná chyba, která se v tomto díle nachazí. Tyhle chyby mě spíš mrzí, protože jinak mám Flavii a Doggera velmi ráda a Jelení mlází jsem si skutečně oblíbila.
Ale i tak je tento díl za mě prozatím nejslabší.

Ridley
08.02.2020

Aaaaa opět má oblíbená Flavie....trošku odpočinkové čtení...mám ráda tohle 11leté děvče, které miluje chemii, fyziku a nějakou náhodou vždycky někde narazí na mrtvolu a snaží se tomu přijít na kloub...

akšuram37
16.10.2019

Flavie opět nezklamala :) doporučuji všem :) toto pro mě byla asi zatím nejlepší knížka z prvních třech dílů, poslední dva ještě nemám přečtené :)

qinska
11.07.2019

Flavie nenudí. A opět zajímavá témata...věštba, sekta, tajemné podzemí jejich domu a samozřejmě zločin, kterému je Flavie na stopě.