Smrt v křišťálové kouli

Série detektivních případů jedenáctileté Flavie de Luce, svérázné vyšetřovatelky zločinů v britské vesnici Bishop's Lacey, pokračuje… Scéna dalšího příběhu se otevírá ve chvíli, kdy stará cikánská věštkyně Fenella uvidí v křišťálové kouli Flaviinu dávno tragicky zemřelou matku, která se prý chce vrátit domů. Fenella se utáboří na pozemcích rodinného sídla de Luceových. Nad ránem druhého dne ji však Flavia nachází bezvládnou v kaluži krve a nedlouho poté objeví mrtvolu vesnického chlapce, pověšenou na trojzubci sochy Poseidóna, která zdobí místní starou kašnu... Flavia i její starý známý inspektor Hewitt se znovu vrhají do pátrání – vynalézavá milovnice chemie však i tentokrát dokáže být neustále o krok napřed....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282370/smrt-v-kristalove-kouli-CfD-282370.jpg 4.583

Případ Flavie de Luce / Prípad Flavie de Luce 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

A Red Herring Without Mustard, 2011

Kniha Smrt v křišťálové kouli

Bubo19

Tato série mě prostě baví. Flavie opět musí vyšetřovat vraždu, která se v Jelením mlází stala. Nechybí ani záhada z minulosti, hašteření se sestrami a její oblíbená chemie. K tomu ty úžasné popisy a přirovnání. Nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

"...špatný vtip, který koloval po okolí, jak už to špatné vtipy mají ve zvyku."
"Dieter byl tak trochu zamilovaný do mé sestry, ale jinak to byl docela slušný člověk."
"Po dalších asi tucet kroků byly zdi nevysvětlitelně mechově zelené a pak se odstín stejně nenadále změnil na nechutně hořčičně žlutou. Záměrem člověka, který ty barvy vybíral, nejspíš bylo zajistit, že pokud vám nebylo špatně, když jste do nemocnice přišli, rozhodně se vám špatně udělá, než odejděte."
"Pro lháře není nic horšího než zjistit, že mu lhal jiný lhář."

V28

Hlavní vyšetřovatelka Flávie de Luce z Jeleního mlází s věrnou třírychlostní služebnicí Gladys, které stačí jen trochu oleje na správných místech, opět zasahují a znovu je to výborné. Čtivé, vtipné a chytré.

Guarnere

Do poloviny se mi to četlo velice obtížně, úplně jsem ztratila orientaci v čase, ale patrně to bylo proto, že jsem neměla na čtení téměř čas a pauzy ve čtení byly mnohdy i několikadenní.
Autor se také dopustil poměrně zásadní chyby - a totiž když slečnu Mountjoyovou označil za neteř doktora Kissinga, ačkoli z prvního dílu víme, že jejím strýcem byl pan Twining, který se zřítil z univerzitní věže, což bohužel není jediná chyba, která se v tomto díle nachazí. Tyhle chyby mě spíš mrzí, protože jinak mám Flavii a Doggera velmi ráda a Jelení mlází jsem si skutečně oblíbila.
Ale i tak je tento díl za mě prozatím nejslabší.

Ridley
08.02.2020

Aaaaa opět má oblíbená Flavie....trošku odpočinkové čtení...mám ráda tohle 11leté děvče, které miluje chemii, fyziku a nějakou náhodou vždycky někde narazí na mrtvolu a snaží se tomu přijít na kloub...

akšuram37
16.10.2019

Flavie opět nezklamala :) doporučuji všem :) toto pro mě byla asi zatím nejlepší knížka z prvních třech dílů, poslední dva ještě nemám přečtené :)

Anett17
16.08.2019

Flavie mě nikdy neomrzí. Při čtení mi místy běhal mráz po zádech. Rodinné sídlo de Luceových a celé jeho okolí má naprosto dokonalou atmosféru. Postavy v knize jsou přesně takové, jaké mají být : Zajímavé.

qinska
11.07.2019

Flavie nenudí. A opět zajímavá témata...věštba, sekta, tajemné podzemí jejich domu a samozřejmě zločin, kterému je Flavie na stopě.

alibaba72
09.12.2018

Příběhy jedenáctileté Flavie mě opravdu baví, je to vtipné, čtivé, napínavé. Už mám doma další dva díly a co nejrychleji se do nich pustím.

Alan Bradley
kanadská, 1938