Žítkovské bohyně

Věstit budoucnost, léčit nemoci, nalézt ztracené předměty i přičarovat lásku. Kniha inspirovaná vztahem autora k moravským Kopanicím a setkáním se slavnou žítkovskou bohyní Irmou Gabrhelovou. Ilustrace Olga Vlasáková.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25530/zitkovske-bohyne-25530.jpg 4.2109

Kniha Žítkovské bohyně

indyka
17.05.2020

Na knize mě mrzelo, že nebyla dvakrát delší a nešla více do hloubky, ráda bych se dozvěděla ještě více faktických informací (a Žítkovské čarování mám teprve v pořadníku). Nicméně velmi oceňuji, že vůbec existuje faktografické dílo týkající se žítkovských bohyní, které poskytuje ověřené informace těm, kterým nestačí román. Díky knize pana Jilíka jsem byla fenoménu bohyní o kousek blíže, děkuji za to.

mol378
10.09.2019

Doporučuji, je to protiváha (malinko neprávem kultovních) Žítkovských bohyní od Tučkové, dozvíte se, jak to opravdu všechno bylo. Velmi dobrá kniha, založená na osobních setkáních s bohyní a rozsáhlém výzkumu tématu.

Mrňous1
10.09.2019

Zajímavé a poutavé čtení. Je cítit snaha o objektivitu. Kniha se mi líbila.

Měňavka
28.01.2019

Fakta, příběhy, vyprávění, přepisy zaříkávání a náhled na skutečný život bohyní, to vše činí knihu unikátní a velice zajímavou. Nedá se číst narychlo. Zaslouží si nechat plynout čas, vybízí k rozletu ve vlastních myšlenkách a představách o zcela jiném a přesto kouzelném životě těchto výjimečných žen.

m.valova
06.06.2018

Chtěla jsem poznat kraj žítkovských bohyní i kdo to vlastně byl,kniha byla na doporučení,zajímavá i když jsem četla pomalu,dočetla jsem do konce a nelituji,autor sám se s bohyní setkal a je vidět,že to v něm zanechalo stopu,přesto píše objektivně a čerpá z více pramenů...

freejazz
28.02.2018

niečo mi na tej knihe stále chýbalo, akoby to nebolo dokončené. myslím, že keby ju predávali v sade s Tučkovou, mala by väčšiu vypovedaciu hodnotu. ale čítať sa oplatí.

medvedice3
18.02.2018

Skvělý publicistický doplněk k beletristickému zpracování paní Tučkové.

wooloong
13.02.2018

Dozvěděla jsem se pár nových skutečností, pár zajímavých fotografií, nicméně knížka se mi četla špatně díky neustálému střídání různých místních nářečí.