Žítkovské čarování přehled

Žítkovské čarování https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181332/mid_zitkovske-carovani-fDF-181332.jpg 4 226 226

Vydejte se spolu s námi po stopách lidové magie v Bílých Karpatech, nahlédněte do skutečného života žítkovských bohyň, žen, které uměly pomáhat a poskytovat rady tam, kde člověk pro svoji omezenou zkušenost nevěděl, jak dál. Nahlédněte do dnes již zaniklého fenoménu, jehož kořeny sahají do pradávné minulosti. Knížka je souborným vydáním autorových titulů Žítkovské bohyně (2005) a Žítkovské čarování (2006).... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žítkovské čarování. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (57)

Kyri
18.05.2024 5 z 5

Velmi pečlivě zpracovaná knížka: citace očitých svědků, zkušenost autora. Jasně oddělené, co je zaznamenaný příběh a co umělecké zpracování. Sice je zřejmé, že autor fandí magickému vysvětlení, ale opravdu se snaží být objektivní a poskytnout ověřená fakta. Pěkná práce.

eva3992
06.08.2023 4 z 5

Pravdivý příběh žítkovských bohyní. Autor se vydává na moravské Kopanice, kde se sám setkal s jednou z posledních bohyní. Ty pomáhaly lidem nejen se zdravím, ale i v milostných záležitostech, rozpoznaly škůdce a bosorku a uměly zlomit jejich kouzla.

Autor se ponořil do historie, aby prošel veškeré zápisy i beletrii o bohyních. Díky tomu, že se sám s jednou setkal, mohl popsat i osobní zkušenost. V knize najdeme spousty fotografií, jak z minulosti, tak i ze současnosti, jak se v tomto kraji dodržuje folklor.

Jelikož miluji lidové léčitelství, bylinky, kouzla, pověry, život na samotě, to, jaký byl život na venkově, tak toto téma mi je hodně blízké. Četla jsem knihu Žítkovské bohyně od paní Tučkové, která se mi moc líbila a v této knize jsem dostala ještě více faktů a příběhů.

V knize najdete konkrétní příběhy i z dávné minulosti, dozvíte se, s čím konkrétně bohyně pomáhaly, jak žily a jak je vnímalo okolí. Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že se některé historky často opakovaly. Ale jinak to bylo pro mě zajímavé čtení a je škoda, že žítkovské bohyně dnes již neexistují.


kačenka80
02.05.2023 5 z 5

V knize jsou fotky a také čarovné formulky Bohyně.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Žítkovské čarování v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených338x
ve Čtenářské výzvě43x
v Doporučených12x
v Knihotéce131x
v Chystám se číst148x
v Chci si koupit42x
v dalších seznamech5x