Oblékni se pro smrt

Blíží se Vánoce. Flavia de Luce – jedenáctiletá vášnivá chemička a příležitostná vyšetřovatelka – se schovává u sebe v laboratoři a připravuje past na Santa Clause. Poklid Jeleního mlází, chátrajícího panského sídla de Luceových, však naruší příjezd filmového štábu, který se zde chystá natáčet film s proslulou Phyllis Wyvernovou v hlavní roli. V houstnoucí vánici se v domě na hereččino dobročinné vystoupení shromáždí celá vesnice Bishop's Lacey, nikdo však není připravený na šokující závěr: po půlnoci je v jedné z ložnic nalezena mrtvola uškrcená filmovým pásem. Kdo z přítomných hostů by byl schopný spáchat tak hrozný čin? Zatímco se počasí zhoršuje a seznam podezřelých se rozrůstá, musí Flavia použít veškeré svoje schopnosti, aby odhalila zabijáka, který se nezastaví před ničím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352016/big_oblekni-se-pro-smrt-0jA-352016.jpg 4.576

Případ Flavie de Luce / Prípad Flavie de Luce 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

I Am Half-Sick of Shadows, 2011

Kniha Oblékni se pro smrt

Bubo19

Tato detektivní série mě baví a vůbec mi nevadí, že si ji musím půjčovat v dětském oddělení. I čtvrtý díl se odehrává v Jelením mlází, rodinném sídle de Luceových. Tentokrát je to v čase Vánoc, napadne spousta sněhu a k tomu se dům hemží filmaři. Když je uspořádáno dobročinné představení, na které přijde půlka vesnice, uvězní všechny, po vzoru Agathy Christie, vánice, a samozřejmě dojde i na vraždu. Takže jedenáctiletá Flavie musí kromě chemických znalostí znovu využít i své detektivní schopnosti, aby odhalila vraha. K tomu všemu je v knize opět spousta pěkných slovních obratů a přirovnání. Za mě jasných pět hvězdiček.

"Já jsem ji považovala za největší hudební skladbu, kterou kdy kdo vytvořil od doby, kdy Adam s Evou ještě kempovali v ráji, neboť ta melodie bublala, tancovala a hopsala kolem jako šťastné atomy sodíku nebo hořčíku, když je upustíte do kádinky s kyselinou chlorovodíkovou."

zazvorka

Tato série se mi dostala pod kůži, opravdu jsem si ji zamilovala. Díly se ke mně dostávaly postupně, což nevadí - příště si je přečtu pěkně po řadě. Tento jsem četla jako poslední a co říci - jako vždy je to milé, vtipné, taky smutné, nápadité, krásná obálka, geniální, ztřeštěná Flavia (které tak schází máma - či alespoň více fungující otec), pozoruhodný Dogger i další postavy, které už známe. U málokteré četby mám takový problém ji vystihnout. Když se ke mně úvodem náhodně dostal jeden z dílů, neočekávala jsem příliš, protože však vítám vše z prostředí anglické vesnice, ráda jsem knize dala šanci. A Flavia chytila příležitost za pačesy a už mne nepustila. Jsou to zvláštní knížky, ale já jsem nadšená. Teď už mám bohužel dočteno, z vydavatelství mi však napsali, že práva na další díl mají, tak záleží na rychlosti překladu atd. Snad tedy do roka a do dne...

stanislav.janac
05.02.2021

super další pokračování. když jsem se pročetl cca do půlky knihy, tak jsem byl překvapen kdy už bude ta vražda, druhá polovina knihy má rychlý spád děje.

Guarnere
31.01.2021

Chybu z minulého dílu, kdy byla slečna Mountjoyová v rozporu s prvním dílem označená za neteř doktora Kissinga, bych snad ještě brala - koneckonců je to rozmezí tří dílů. Ale když je detektiv seržant Graves během 15 stránek nejdříve vyslán do vánice, aby přivedl vikáře a jeho ženu, pak sedí v salónu a je svědkem předání prstýnku od Dietera, a následně se zjeví v hale po úspěšné záchranné výpravě za vikářem, je to už do očí bijící. Opět - tyto chyby spíše mrzí, zvlášť když je prostředí Jeleního mlází tak skvěle propracované a já si ho skutečně zamilovala.
Ale příběh odsýpal svižněji než předešlý díl, a ještě zajímavější postavou než samotná Flavie se pro mě stává tajemný Dogger.

MarMarMar007
04.11.2020

Tolik závidím Alanu Bradleymu, jak rychle a zručně dovede vtáhnout do příběhu. Nemohu to umění ovládat, ale je mi dovoleno jej obdivovat. A to mi přijde jako velký dar, když uvážím, kolika čtenářům autor zpříjemnil den, týden, rok, život,...

Ridley
24.04.2020

Flavie de Luce...moje odpočinkové čtení....tentokrát mě opět bavila....obrazová síň plná zmrzlé vody, aby mohla bruslit, mazat komíny lepem, aby chytila Santu a pak na něj chytí vraha....jeji výbušniny v květináčich a další výmysly....prostě těším se na další příběh

Tereyciiik
03.04.2020

Miluju Flavii.. Chemie je pro mě naprosté tabu, ale v jejím podaní a hlavně v podaní pana Bradleye je fenomenální. Moc se mi líbí, jak je Flavie pozitivní a správně naladěná na řešení všech těch případu, když si uvědomíte její osobní situaci. Knihy jsou perfektní, doporučuji

qinska
21.07.2019

Otec pronajal dům filmařům a díky tomu se Flavie osobně seznámí s hvězdou. Opět nalezne mrtvolu, takže jí nezbyde nic jiného, než vyšetřit další zločin. A to má spoustu jiné práce, protože začínají vánoce.