Oblékni se pro smrt

Blíží se Vánoce. Flavia de Luce – jedenáctiletá vášnivá chemička a příležitostná vyšetřovatelka – se schovává u sebe v laboratoři a připravuje past na Santa Clause. Poklid Jeleního mlází, chátrajícího panského sídla de Luceových, však naruší příjezd filmového štábu, který se zde chystá natáčet film s proslulou Phyllis Wyvernovou v hlavní roli. V houstnoucí vánici se v domě na hereččino dobročinné vystoupení shromáždí celá vesnice Bishop's Lacey, nikdo však není připravený na šokující závěr: po půlnoci je v jedné z ložnic nalezena mrtvola uškrcená filmovým pásem. Kdo z přítomných hostů by byl schopný spáchat tak hrozný čin? Zatímco se počasí zhoršuje a seznam podezřelých se rozrůstá, musí Flavia použít veškeré svoje schopnosti, aby odhalila zabijáka, který se nezastaví před ničím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352016/oblekni-se-pro-smrt-0jA-352016.jpg 4.459

Případ Flavie de Luce / Prípad Flavie de Luce 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

I Am Half-Sick of Shadows, 2011

Kniha Oblékni se pro smrt

stanislav.janac

super další pokračování. když jsem se pročetl cca do půlky knihy, tak jsem byl překvapen kdy už bude ta vražda, druhá polovina knihy má rychlý spád děje.

Guarnere

Chybu z minulého dílu, kdy byla slečna Mountjoyová v rozporu s prvním dílem označená za neteř doktora Kissinga, bych snad ještě brala - koneckonců je to rozmezí tří dílů. Ale když je detektiv seržant Graves během 15 stránek nejdříve vyslán do vánice, aby přivedl vikáře a jeho ženu, pak sedí v salónu a je svědkem předání prstýnku od Dietera, a následně se zjeví v hale po úspěšné záchranné výpravě za vikářem, je to už do očí bijící. Opět - tyto chyby spíše mrzí, zvlášť když je prostředí Jeleního mlází tak skvěle propracované a já si ho skutečně zamilovala.
Ale příběh odsýpal svižněji než předešlý díl, a ještě zajímavější postavou než samotná Flavie se pro mě stává tajemný Dogger.

MarMarMar007
04.11.2020

Tolik závidím Alanu Bradleymu, jak rychle a zručně dovede vtáhnout do příběhu. Nemohu to umění ovládat, ale je mi dovoleno jej obdivovat. A to mi přijde jako velký dar, když uvážím, kolika čtenářům autor zpříjemnil den, týden, rok, život,...

Ridley
24.04.2020

Flavie de Luce...moje odpočinkové čtení....tentokrát mě opět bavila....obrazová síň plná zmrzlé vody, aby mohla bruslit, mazat komíny lepem, aby chytila Santu a pak na něj chytí vraha....jeji výbušniny v květináčich a další výmysly....prostě těším se na další příběh

Tereyciiik
03.04.2020

Miluju Flavii.. Chemie je pro mě naprosté tabu, ale v jejím podaní a hlavně v podaní pana Bradleye je fenomenální. Moc se mi líbí, jak je Flavie pozitivní a správně naladěná na řešení všech těch případu, když si uvědomíte její osobní situaci. Knihy jsou perfektní, doporučuji

Anett17
19.08.2019

Budu se opakovat tak, jako u předešlých dílů téhle strhující série. Je to čtivé, napínavé, sympatické, vtipné, překvapující a kouzelné čtení. Pro fanoušky téhle série OPĚT nutnost.

qinska
21.07.2019

Otec pronajal dům filmařům a díky tomu se Flavie osobně seznámí s hvězdou. Opět nalezne mrtvolu, takže jí nezbyde nic jiného, než vyšetřit další zločin. A to má spoustu jiné práce, protože začínají vánoce.

alibaba72
18.06.2019

Vášnivá milovnice chemie, Flavie, mě vždy pobaví :-)