Poslední tóny z krypty

V Bishop’s Lacey se blíží Velikonoce a v kostele sv. Tancreda se připravuje otevření hrobu světce, po němž byl pojmenován. Flavia de Luce chce exhumaci přihlížet osobně, když je však hrob otevřen, neleží v něm tlející ostatky svatého Tancreda, nýbrž mrtvola nedávno zesnulého místního varhaníka, pana Collicutta. Kdo ho připravil o život a proč se církevní hodnostáři snaží vykopávky zarazit? Flavia se opět vrhá po hlavě do vyšetřování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389128/big_posledni-tony-z-krypty-1OS-389128.jpg 4.660

Případ Flavie de Luce / Prípad Flavie de Luce 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Kalibr

Speaking from Among the Bones, 2013

Kniha Poslední tóny z krypty

zazvorka

Původně jsem sice chtěla počkat, než je mně doputují všechny díly a začít od prvního. Nevydržela jsem a vcelku mi to nevadí. Moc se mi tohle čtení líbí! Je tam vše, co mne na knížce těší - tajemství, krásný jazyk, květnatá přirovnání, prostředí románové anglické vesnice, svérázné postavy, zajímavé informace všeho druhu a samozřejmě - Flavia, mimořádně nadaná a strašlivě podnikavá. K tomu její nestandardní rodina a spol. Rozhodně to není četba při menší děti, ale pro dospívající i dospělé ano - myslím, že každá věková kategorie si odnese něco trochu jiného. Všem série asi nesedne, je tam dost popisných pasáží, já ji ale zařadím mezi srdcovky své knihovny.

JAnD

Po přečtení prvního dílu jsem se do dalších pouštět nechtěl, ale bylo mi to půjčeno z knihovny. Hrdinka stále podivná, do toho jakási rodinná záhada, ale četlo se mi to lépe, než první díl, dokonce si možná časem přečtu další...

111moni
17.08.2021

Všechny knihy S Flavii Sylvií de Luce jsou ..krásné, i přes tu "sem tam " mrtvolu jsou úžasné svým klidným příběhem, nikde nejsou šílené honičky, kulky, co minou, gauneři, co se vynořují...Jen mrtvola Flavia a inspektor Hewitt, který by bez Flawie byl samozřejmě bezradný.
A protože máme Google, budeme si držet palec, aby přišly další díly.

Guarnere
20.02.2021

Flavie a s ní i celé osazenstvo Bishop's Lacey baví i tentokrát. Všechny postavy jsou skvěle vykreslené a dokonale uvěřitelné. A k tomu ty neotřelé popisy a přirovnání. Autorovi stačí opravdu málo, aby vyvolal kýžené emoce: "Žádná madona nikdy nehleděla na své děťátko tak něžně; žádná nevěsta nikdy nevzhlížela ke svému ženichovi s takovou láskou jako nyní Cynthia Richardsonová ke svému manželovi. Málem mi do očí vyhrkly slzy."
Taky mě moc baví personifikovaná Gladys. "Gladys se obvykle nezamlouvalo, když si zamokřila blatníky, ale za takového dne, kdy její gumy zpívaly na mokrém asfaltu a vítr nás tlačil do zad, přestávala být cimprlich."
No a poslední věta je jen skvělou pozvánkou k dalšímu dílu.

Ridley
06.02.2021

Znáte Flavii? Neuvěřitelná holčina, tentokrát opět narazila na mrtvolu jen tak, ale musela zachránit slepici, vyleze z hrobu celá od bláta a otevírá dvířka šperháčkem z rovnátek...fakt mě baví

MarMarMar007
04.11.2020

ZASE. Nechci začínat jako všichni ostatní, ale jinak to není možné. ZASE ÚŽASNÁ FLAVIE DE LUCE.

PS: taky trochu šílená

TeraBla
25.10.2020

Opět skvělá Flavie de Luce. Možná zatím nejlepší díl. A poslední věta mě dost rozhodila a těším se na další knihu. Moc nechápu, proč se tato kniha nachází v dětském oddělení pro základní školy. Celá série mě moc baví, skvělý humor, chemické rovnice, nápad,akce a napětí.

alibaba72
23.10.2020

Flavie mě tentokrát vlastně trochu nudila, to bylo tak překombinované až jsem se ztrácel. Doufám, že nemá tato série klesající tendenci. No co už, další díl mám koupený tak ho prubnu a třeba bude opět skvělý.