Poslední tóny z krypty

V Bishop’s Lacey se blíží Velikonoce a v kostele sv. Tancreda se připravuje otevření hrobu světce, po němž byl pojmenován. Flavia de Luce chce exhumaci přihlížet osobně, když je však hrob otevřen, neleží v něm tlející ostatky svatého Tancreda, nýbrž mrtvola nedávno zesnulého místního varhaníka, pana Collicutta. Kdo ho připravil o život a proč se církevní hodnostáři snaží vykopávky zarazit? Flavia se opět vrhá po hlavě do vyšetřování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389128/posledni-tony-z-krypty-1OS-389128.jpg 4.641

Případ Flavie de Luce / Prípad Flavie de Luce 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež
Vydáno, Kalibr

Speaking from Among the Bones, 2013

Kniha Poslední tóny z krypty

Guarnere

Flavie a s ní i celé osazenstvo Bishop's Lacey baví i tentokrát. Všechny postavy jsou skvěle vykreslené a dokonale uvěřitelné. A k tomu ty neotřelé popisy a přirovnání. Autorovi stačí opravdu málo, aby vyvolal kýžené emoce: "Žádná madona nikdy nehleděla na své děťátko tak něžně; žádná nevěsta nikdy nevzhlížela ke svému ženichovi s takovou láskou jako nyní Cynthia Richardsonová ke svému manželovi. Málem mi do očí vyhrkly slzy."
Taky mě moc baví personifikovaná Gladys. "Gladys se obvykle nezamlouvalo, když si zamokřila blatníky, ale za takového dne, kdy její gumy zpívaly na mokrém asfaltu a vítr nás tlačil do zad, přestávala být cimprlich."
No a poslední věta je jen skvělou pozvánkou k dalšímu dílu.

Ridley

Znáte Flavii? Neuvěřitelná holčina, tentokrát opět narazila na mrtvolu jen tak, ale musela zachránit slepici, vyleze z hrobu celá od bláta a otevírá dvířka šperháčkem z rovnátek...fakt mě baví

MarMarMar007
04.11.2020

ZASE. Nechci začínat jako všichni ostatní, ale jinak to není možné. ZASE ÚŽASNÁ FLAVIE DE LUCE.

PS: taky trochu šílená

TeraBla
25.10.2020

Opět skvělá Flavie de Luce. Možná zatím nejlepší díl. A poslední věta mě dost rozhodila a těším se na další knihu. Moc nechápu, proč se tato kniha nachází v dětském oddělení pro základní školy. Celá série mě moc baví, skvělý humor, chemické rovnice, nápad,akce a napětí.

alibaba72
23.10.2020

Flavie mě tentokrát vlastně trochu nudila, to bylo tak překombinované až jsem se ztrácel. Doufám, že nemá tato série klesající tendenci. No co už, další díl mám koupený tak ho prubnu a třeba bude opět skvělý.

Tereyciiik
20.02.2020

Další paradni počtení. Flavia jako vždy precizní a napadita, s velmi malou kapkou taktnosti. Moc se mi líbí autorovo vyprávění a detailní popis osob a situaci. Vždy vím kdo je kdo, protože jsou zapamatovatelni už od prvního dílu. Moc se těším na další shledání s touto mladou a půvabnou deteknivkou :-D

EvaApple
28.08.2019

moc dobře čtivá, zajímavá i poutavá v jednom

Anett17
24.08.2019

Kdybych byla hlavní hrdinkou, bála bych se otevřít i vlastní skříň, protože s jejím štěstím by na mě vypadla mrtvola. Ve vesničce Bishop's Lacey a blízkém okolí je každá vystupující postava opravdu velmi dobře a zajímavě vykreslena. A za to já autorovi tleskám. Flavie a její rodinka mi už za těch pět dílu přirostla k srdci.