porcelainswan porcelainswan komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je opravdu objev české literatury! Po přečtení Hotýlku a Slepé mapy jsem opět se zatajeným dechem četla Hanu. Není co vytknout!

25.03.2018 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Od první stránky se knížka četla jedním dechem a nešlo se odtrhnout! Napínavé, zajímavé, smutné, pravdivé. Jen ten konec mi přišel trošku přitažený za vlasy (tím myslím ten výkop na sídlišti...). Jinak nemůžu nic vytknout, přesně typ knížky, který miluju. Začtete se a nepustí...a dlouho ve Vás bude rezonovat.

25.01.2019 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Příjemné letní čtení, které si nejlíp vychutnáte u vody :-) Neskutečná oddechovka, u které se i zasmějete.

19.08.2018 5 z 5

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Velmi příjemné, oddechové počtení, které zaujme každého, kdo se zajímá o psychologii zvířat. Konečně kniha, která řeší i jiná zvířata než psy, kočky, lesní zvěř, apod. Autorka barvitě líčí příhody ze života krav na vlastní farmě, některé příběhy člověka skoro dojmou. Skvělé uvědomění si toho, že nejen kočka, pes nebo kůň jsou individualita, ale i krávy, ovce, slepice a další hospodářská zvířata. Každé je jiné, stejně jako lidé, sto povah, sto chutí. Bohužel psáno dost amatérským stylem, což je škoda, myslím, že celé téma by šlo ještě více rozpracovat.

07.05.2018 4 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Krátký, čtivý, ale naléhavý příběh z konce války, který se mohl odehrát úplně kdekoliv v pohraničí. Závažné a často opomíjené téma, kterému by se neměl nikdo vyhýbat.

10.03.2018 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Celkem mě udivuje, že kniha má tak dobré hodnocení :-) Velmi zajímavé téma, čte se to samo, ideální čtení na dovolenou. Ale ta forma? Přeneslo mě to do dívčích románů ze základní školy...Na každé druhé straně "Miluji tě" (no vlastně možná i na každé straně)...100% slaďárna, nic víc. Ale kdo si chce oddechnout od každodenních starostí, tak ideální volba.

10.12.2017 3 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Stejně jako u Starého kraje byly první strany utrpením, nemohla jsem se začíst a zvažovala, že knihu odložím. Na začátku se člověk ztrácí v mnoha německých jménech, prostoru... Nakonec se ale vše obrátilo a knihu jsem s chutí dočetla do konce. Velmi zajímavé téma, zajímavě vykreslené hlavní postavy a hlavně velmi zajímavý časoprostor, o kterém se téměř nepíše. Nakonec nemám co vytknout a doporučuju :-)

04.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, vlastně jako všechny od paní Mornštajnové. U tohoto titulu jsem od začátku tušila, kam bude konec směřovat, takže rozuzlení nebylo pro mne nijak šokující. I tak dávám plný počet, styl psaní a témata této autorky mi vždy skvěle sednou.

14.05.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Úžasná kniha, kterou přečtete jedním dechem. Téma, na které by se nikdy nemělo zapomínat, ale mělo by se neustále připomínat, aby nikdy se již nic podobného neopakovalo. Doporučuju všem, kdo rád čte témata 20.století...

22.04.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Úžasná, úžasná kniha! Czendlik mi nebyl nikdy extra sympatický, ale po této knize jsem úplně změnila názor. První stránky mě moc nebavily a spíše mě utvrzovaly v tom, že je to samolibý člověk, jak jsem si myslela. Ale další kapitoly mě natolik oslovily, že jsem úplně otočila. Z názorů na víru a církev jsem totálně nadšená a ve většině jsem se i našla. V některých věcech samozřejmě nesouhlasím, ale jinak nemám co vytknout. Kéž by bylo více takových otevřených lidí v církvi, kteří se nebojí některé věci dělat jinak.

17.11.2018 5 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Velmi čtivý titul, taková ideální oddechovka. O Hotelu Sacher a jeho historii se tu moc nedozvíte, ale to vůbec nevadí, přece jen to je pěkná dobová kulisa. Raději od knihy moc nečekejte, ale ideální lehké čtení na dovolenou :-)

21.06.2018 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Maximálně čtivý román, který vás vtáhne téměř po první stránce! Příběh silné hrdinky, která si prošla nejmožnějšími útrapami 20. století nenechá nikoho chladným a nutí číst dál a dál. Akorát kniha skončí rychleji, než se nadějete a přejete si, aby ještě měla alespoň dalších pár stran, které tam skutečně chybí. Menší mínus je obrovská předvídatelnost peripetií, jež hrdinku potkají - stačí mít mírnou znalost české historie a je vám jasné, co hlavní postavu rozhodně nemine...

30.11.2017 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Má první knížka od Hartla a asi také poslední. Celá propagace kolem knihy mi přijde obrovský humbuk. Kniha je super čtivá, oddechová, o tom žádná, ale chvílemi jsem měla pocit, že to psal středoškolák a ne dospělý chlap, v některých jeho pasažích jsem se musela fakt usmívat a říkat si "to jako fakt?" :-)

15.03.2019 2 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Jsem ráda, že po několika letech pan Rudiš opět něco vydal, vždy se na jeho knihy těším. Mají zajímavou atmosféru, takovou "rudišovskou", která se těžko popisuje, to se musí přečíst :-)

04.01.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Neskutečně čtivá kniha, přelouskáte ji skoro za chviličku. Autorka má dar psát lidsky a i těžké osudy končí happy endem, což je prostě skvělé číst :-)

21.10.2018 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Skvělé, skvělé, skvělé! Náročné téma a výborně zpracováno. Paní Táborská mě mile překvapila jak Malinkou, tak Běsou. Přečteno jedním dechem, doporučuju všem. Kniha jde až na dřeň, nenechá člověka chladným.

10.10.2018 5 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Jsem celkem překvapená, že kniha má tady tak slabé hodnocení. Mě naopak mile překvapila. Romány této autorky mám velmi ráda a těšila jsem se i na tyto povídky. Samozřejmě se nedají kvalitativně srovnávat, romány jsou úplně někde jinde. Na druhou stranu Malé zázraky jsou velmi příjemné počtení, kniha se čte skvěle a všechny příběhy jsou pohlazení po duši. O tom, jaký život prostě je :-)

29.09.2018 5 z 5

Celkem mě udivuje, tak nízké hodnocení. To jste měli skutečně tak velké očekávání? :-) Já knihu dostala darem a k četbě jsem přistupovala bez jakýchkoliv představ. Nakonec musím říct, že to bylo příjemné, velmi oddechové čtení, žádná ezo četba o tom, jak být šťastný, a to asi bylo to, co mi na knížce sedlo. Úplně obyčejná knížka o ještě obyčejnějších věcech, pro mě dokonce zcela automatických (ano, mám ráda domácí pohodičku, útulnost, ale kdo ne? :-)). Vlastně takový soupis pro ty, jak si udělat domov a život příjemný. Nic víc, nic míň. Ale o tom přece každodenní život je, no ne? ;-) Trochu mě vlastně i udivilo, že takhle obyčejné a běžné věci napadlo někoho sepsat. Každopádně pokud si knihu nepřečtete, tak o nic nepřijdete a pokud si ji koupíte, tak vám minimálně vylepší knihovničku, protože obálka je fakt povedená :-)

21.04.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je pro mě velký objev! Po Slepé mapě následoval Hotýlek a jsem z něj stejně nadšená jako ze Slepé mapy. Od první stránky jsem byla vtažena do děje a přečetla ho za pár hodin v horách na chatě, úplná idylka. Autorka opět zachycuje několik generací jedné rodiny během peripetií 20.století, kterým často nebylo jak uniknout. Za mě opět 1* a těším se na Hanu.

17.02.2018 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Nádherná kniha s pohádkovou poetikou, nad kterou se chvílemi tají dech a absolutně jí to neubírá na čtivosti, ba právě naopak, nelze se od ní odtrhnout! Navíc krásné nahlédnutí do života kočovných cikánů, jejich tradic a zvyků. Taková pohádka pro dospělé :-)

30.11.2017 5 z 5