Hotel Sacher

Vídeň 1892. Anna Sacherová chce po nenadálé manželově smrti pokračovat ve vedení hotelu. Mladá vdova si rezolutně a navzdory všem překážkám vydobývá pozici principálky. A zatímco Anna Sacherová s neodmyslitelným doutníkem, v doprovodu smečky bulteriérů a společně se svým personálem povyšuje hotel na legendu, setkávají se v jeho foyer dva nesourodé manželské páry: princ a princezna von Traunstein a berlínští nakladatelé Marta a Maxmilian Aderholdovi. Mezi suitami a chambres séparées Hotelu Sacher ve Vídni se rodí milostné drama lásky, nevěry a žárlivosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363372/big_hotel-sacher-kMo-363372.jpg 3.784
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Das Sacher: Die Geschichte einer Verführung, 2016

Kniha Hotel Sacher

Slávka 1970
16.10.2021

Film jsem neviděla, ale po přečtení této knihy, to ráda změním. Čtením jsem se zlehka a svižně přenesla do doby císaře Franze Josefa I.. Díky seznamu postav uvedených v úvodu, jsem se při četbě vždy rychle zorientovala a mohla si užít příběh plný lásky i smrti. Jemně a s citem napsáno, takže lásky jsem tam viděla mnohem více. Oddychové čtení k nedělní kávě a čokoládě :-)

speciale88
18.06.2021

Krasný příběh, čte se skoro sama. Odpočinkové čtení co zvládnete jedním dechem. Děj i postavy se mi líbili. Já můžu doporučit.

Kulasec
11.06.2021

Dlouhou chvíli jsem byl při čtení tohoto díla podobný postavě neutrála z mého oblíbeného filmu "Florenc 13:30". Tohle se dělo někomu jinému v jiné době, v čem a kdy se to potká s dneškem? Sotva kdy. A pak vás to zasáhne. Ty silné pasáže to najednou rozhoupou. To hloubání není vůbec zaumné, najednou je tak umné, ryzí, přesné. I ve svých pochybách. Začínám psát knihu a mám se hodně o co opřít a od čeho odpíchnout. Žádná pouhá freska fin de siécle nebo ještě konkrétněji éry vídeňské moderny. Když si to vezmete kolem a kolem, je to skoro jako dneska, přesah to rozhodně má. Samotný děj má spád, dost možná je filmové zpracování ještě silnější a tato kniha je jako jeho scénář. Postavy jsou uvěřitelné tolik, že je to jak nějaký Šikmý kostel po vídeňsku. Můžeme s nimi kolikrát prudce nesouhlasit, kolikrát kroutit hlavou proč, ale (a teď nechci glosovat Cimrmany, že to je tak všechno, co se s tím dá dělat) pak seznáme, že to jsme my a kolikrát my konkrétně i v našich o sto let později žitých životních etapách a má to najednou setsakramentské grády. No, polykal jsem naprázdno. Za to lapání po dechu plný počet hvězd. Ještě jsem dech nedopadl. Nemluvím o konci dějů v tomto díle,epocha a její předatavitelé symbolicky končí, ale že zkrátka má průběžně sílu. Kniha je o nejpodstatnějších věcech člověka. Zpracovány bravurně. Souhlasím s janasim, že stálo za to ji rozpracovat, bylo by co. SO IT IS.

Szilvia1
28.05.2021

Knížka se četla dobře,děj plynul ale je to takové odpočinkové čtení.

Marika Vanova
27.03.2021

No, co k tomu říct, je to trochu, jako bych četla scénář, což mě moc nenadchlo, ale má to svižný děj, takže se to rychle čte, což je pro mě dobře. Nicméně jsem ráda, že už jsem to sfoukla.

fionka36
16.12.2020

klidné nedělní pohodové čtení . Vhodné na odpočinutí mysli

Tereza457
22.10.2020

Kniha se pěkně čte, je napínavá svým dějem. Vždy když se objevila láska nebo smrt jsem zvědavě četla co se stane. Na konci mi chybělo pár informací. Tak doufám že až si pustím film, nebudu zklamaná.

martinaandulka
14.09.2020

Viděla jsem dvojdílný film,který se mi moc líbil a knha mě též nezklamala.Anna Sachrová jako vdova se ujímá hotelu,který přejmenuje na Sacher hotel podle vyhlášeného dortu,který vytvořil její tchán.V knize jsou jiné smýšlené postavy na pozadí pravdivých dějin.