pipa36 pipa36 komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

I když jsem měla problémy se začíst do prvního dílu a po dočtení druhého dílu jsem byla přesvědčená, že do třetího dílu už nejdu, zkusila jsem to. Dostala jsem se k 38 straně a vzdávám to. Zmatené, blbě napsané, úplně jiné, než bylo na začátku (v prvním dílu). Vůbec mě nemrzí, že netuším, jak to vlastně dopadne, ani mě to nezajímá. Za mě nedoporučuji, existují výrazně lepší knihy.

27.01.2018 1 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Četla jsem to kdysi dávno - líbila se mi, nechybělo ani napětí, ani milostná zápletka. Vím, že jsem tehdy čekala něco jiného, ale to, čeho se mi dostalo, mě příjemně překvapilo. Od té doby jsem již moc knih s přívlastkem "pro ženy" nepřečetla, ale kdybych náhodou někdy měla potřebu nějaké romantiky, určitě se vrátím k této knize.

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Líbilo se mi propracování celého příběhu - v tomto případě jsem však udělala tu chybu, že jsem knížku poslouchala jako audiobook. Každá postava má svůj hlas, ale kromě Valerie Zawadské mi hlasy nevyhovují a i když jsem se snažila být nezaujatá, výsledný pocit z knihy byl mizerný. Po nějaké době si zkusím knihu sama přečíst - jak říkám, přes plochost hlasového projevu považuji knihu za sympatickou. Takže neutrální 2*, protože se ke knize určitě vrátím.

27.01.2018 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tento díl byl výrazně lepší, ale v komunikaci mezi postavami se nic nezměnilo... (..."Detektive šéfinspektore Fosterová, čeká na vás detektiv šéfinspektor Sparks a detektiv inspektor Peterson...") Holt anglická detektivka (ano, autor žije na Slovensku). Za nekonečné titulování hlavních postav opět hvězda dolů, jinak super!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mě se tato kniha líbila - problém jsem ovšem měla s neustálým opakováním titulů hlavních hrdinů (...„Pohybujete se na tenkém ledě, detektive šéfinspektore Fosterová,“ poznamenal Marsh. „Telefonoval detektivu šéfinspektorovi Sparksovi, který mi předal zprávu.“... ...„To by stačilo, detektive šéfinspektore Fosterová. S detektivem šéfinspektorem Sparksem budete pracovat na linii vyšetřování,...")
Možná je to v Anglii normální, ale v knize to působí rušivě. Za všechny ty detektivy a šéfinspektory jedna hvězda dolů, jinak kniha velmi dobrá.

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Moje první setkání s draky a Pernem - a je z toho láska na celý život. Opakovaně se k celé sérii vracím, čtu ji pořád dokola a opečovávám ji jako drahocenný poklad, protože v žádné jiné fantasy jsem se nesetkala s tak dokonale propracovaným světem, jaký vytvořila paní McCaffrey. Technické vynálezy, hudební nástroje, weyry (sídla draků a drakenů) a další - to vše je popsáno včetně logické cesty, která k jejich vymyšlení, využití či výstavbě vedla, takže působí naprosto věrohodně a vůbec nepřemýšlíte, zda to je či není možné. Četla jsem i knihy časově předcházející Drakenům z Pernu - ty mě tolik nebavily, protože žánrově spadají spíše do sci-fi, ale pro ucelení příběhu jsou téměř nezbytné. Kdo má rád fantasy a líbí se mu myšlenka, že draci jsou nejen obrovští a inteligentní, ale také "hodní", měl by si tuto trilogii a vůbec celé dílo této autorky přečíst.

25.01.2018 5 z 5

Pevnost Drakonis 1 - Nová krev Pevnost Drakonis 1 - Nová krev Michael A. Stackpole

Ještě jeden pokus s military fantasy - jen jsem si ověřila, že pro mě tudy cesta nevede. Knihu jsem ani nedočetla.

25.01.2018 1 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Kriminální zápletka - výborná. Milostná zápletka - úsměvná a naprosto zbytečná. Autorka si asi nestačila ujasnit, jestli chce psát thriller nebo napínavý román pro ženy. Byl by to výborný a super dotažený thriller, ale milostná dějová linka mi tam opravdu nesedí, proto hvězda dolů.

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Tuto knihu mi kdysi s velkými doporučeními půjčil jeden známý - dával mi ji se slovy "Tak z tohodle se fakt po...š!"
K prorokovanému naštěstí nedošlo :-), ale kniha mě na dva dny přišpendlila do křesla tak, jako už se mi to dlouho nestalo. Vzhledem k trošku divnému, nicméně otevřenému konci jsem dokonce navštívila oficiální stránky autora, abych zjistila, jestli a kdy bude pokračování - tehdy se pan Žamboch vyjadřoval velmi kulantně v tom smyslu, že snad... možná... někdy... O deset let později stále nic.
Takže, pane Žamboch: "To se dělá?!"

Maska válečníka Maska válečníka Michael A. Stackpole

Zkusit se má všechno. Tak jsem to zkusila - už vím, že tenhle druh fantasy není pro mě. Moc válek, moc příšer, moc adrenalinu... Tohle ať hodnotí ti, kterým je to určeno.

25.01.2018 1 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Jedna z mála knih, kterou film téměř věrně kopíruje... Nejdřív jsem viděla film, teprve potom četla knihu - možná je to dobře, spoustu věcí bych asi jinak nepochopila a celkově bych tak knihu hodnotila hůře. Takhle hodnotím jako velice příjemnou jednodenní oddechovku na dovolené, která příjemně pohladila na duši.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pomalejší rozjezd, i když od první chvíle tušíte, že s Rachel a alkoholem to není úplně v pořádku. Líbilo se mi pozvolné odkrývání příběhu, což jej dělalo ještě napínavějším, padoucha jsem začala tušit až na konci. Dobře propracované postavy, bylo zajímavé sledovat jejich úhly pohledu. Knihu jsem původně vůbec nechtěla číst, protože nemám ráda "bestsellerové" nálepky - ráda si dělám názor sama. Na doporučení kolegyně jsem však Dívku ve vlaku vzala na milost a rozhodně toho nelituji - titul bestseller je dle mého názoru zasloužený (v době psaní tohoto komentáře má kniha na Databázi knih 5810 hodnocení, což není málo). I proto dávám 5 hvězd.

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Celou sérii jsem četla v původním vydání (Světla severu, Dokonalý nůž, Jantarový dalekohled) - nevím, jestli nové vydání bylo zároveň nově a poutavěji přeloženo, ale v původním vydání třetího dílu jsem se vyloženě ztrácela a některé pasáže jsem snad ani nepochopila. Otázkou je, jestli to bylo autorem, překladem nebo mnou... Dočetla jsem, ale se zatnutými zuby a knížka ve mě nezanechala žádné pocity - ani kladné, ani záporné. Takže 2*.

25.01.2018 2 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Nějak jsem asi nerozchodila smrt Lyřina nejlepšího přítele na konci prvního dílu - knihu jsem sice přečetla, ale už mě nebavila tak jako první díl. Proto jen 3 hvězdy.

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Pěkná kniha, ale jedna z mála, kde je kniha překonána filmem. Škoda, že nebyla natočena celá série. Nějak nemám ráda, když v knize umírají děti (nebo hlavní hrdinové), proto dávám 4 hvězdy.

25.01.2018 4 z 5

Sirotčinec jsem otevřela jen tak náhodou po dočtení jiné knihy, abych se "navnadila" - z letmého nahlédnutí do knihy ale bylo čtení do dvou do rána. I když je příběh do jisté míry "dětský", je tak neuvěřitelně úžasný, že prostě chcete vědět, co je dál a dál a dál. Sice to nebyla jednohubka, ale dvojhubka, protože ráno jsem MUSELA jít do práce... Neotřelé, nové, nápadité - 5 hvězd.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Ne ne, toto se fakt četlo hrozně - přečetla jsem, ale s obtížemi. Tento díl byl výrazně slabší, než první, a když k tomu přičtu pro mě velmi těžce čitelný styl psaní... 3 hvězdy a do dalšího dílu už nejdu.

Divergence Divergence Veronica Roth

S touto knihou jsem měla do té doby neviděný problém - ich forma v přítomně-budoucím čase... Z tohoto důvodu jsem začínala asi na 3×, ale nakonec jsem si zvykla a knihu jsem se zájmem dočetla. Kvůli již zmíněnému stylu psaní ("...Přejdu ke stolu a sednu si na první židli, kterou uvidím. Jím vlastně ani nevím co...") dávám 3 hvězdy.

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Moje první setkání s panem Brownem, a to ještě v prvním vydání pod názvem "Pavučina lží". Sice jsem to dala až napodruhé, protože úvodní scéna s vrtulníkem a psím spřežením pro mě byla hodně silná káva, ale zato jsem si to potom užila. Některé scény jsou sice málo pravděpodobné, ale výborně a poutavě napsané, a i když hlavní postavy několikrát jen o vlásek přežijí vlastní smrt, knize to vůbec neubírá na kvalitě. Takže za 5*.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Do děje se ponoříte hned na prvních stránkách, jste součástí příběhu, stýská se vám po Malovi a toužíte-netoužíte po Temnyjovi... Četlo se to samo, na druhý díl se teprve chystám. Pokud je podle recenzí opravdu o tolik lepší, než tento, tak to bude vážně jízda! Za naprosté vytlačení reality a vtažení do děje dávám 4 hvězdy.