pipa36 Online pipa36 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Povedená detektivka - jak to vlastně bylo, jsem začala tušit až těsně předtím, než nám to spisovatel naservíroval... Trošku mě rozčilovala Eričina sestra, která k ní přijela na návštěvu - hrozná pipka. Nejde ani tak o tu spoustu dětí a spoustu hluku v malém bytě, ale ty názory... Jak se říká - rodinu si člověk nevybírá, ale stejně je miluje :-)...
Kniha se mi líbila, četlo se to samo. A protože se v knize konečně začalo šetřit tituly jednotlivých policistů (detektiv superintendant ten a ten...), kniha byla výrazně přehlednější a srozumitelnější. Za tuto "úsporu" dávám o hvězdičku více, než tomu bylo v minulých dvou dílech - a doufám, že tomu tak bude i nadále.

01.05.2018 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Už Vás někdy po dočtení pohádky napadlo "A co bylo dál?" Nespokojili jste se s prostým "A žili šťastně až na věky..."? Tato knížka Vám tuto odpověď dá.
Dobrý nápad, dobré zpracování, dávám 4 hvězdy.

24.04.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem asi před rokem poslouchala jako audiobook (namluveno Veronikou Kubařovou) - vyloženě špatné to nebylo, ale že bych se u celé knihy smála, až se za břicho popadala, to určitě ne. I když mám další dvě pokračování, zatím nemám tendence se do nich pustit. Dávám 3*.

24.04.2018 3 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Tuto knihu jsem četla hned, když u nás vyšla (tzn. v roce 2012), a můžu říct, že se mi líbila. Jedná se sice o mnohokrát omílané téma post apo, ale je zpracované jinou (novou) formou - z pohledu malé, školou povinné holky, které se pozvolna začíná "před očima" měnit svět. To, co bylo včera normální, je dnes jiné a "divné"; kamarádi, se kterými včera chodila do školy, dnes nepřišli a s největší jistotou je už asi nikdy neuvidí; "normální svět", ve kterém vyrůstala a který znala, se pomalu stává námětem pro večerní vyprávění a vzpomínání při svíčkách...
Je to zajímavá kniha - není to žádný "trhák", ale to jí na kvalitě neubírá. Donutí člověka přemýšlet - ať se člověk chystá na jakoukoli katastrofu a myslí si, jak není připraven, realita může být úplně jiná a příroda si to stejně udělá po svém. Za mě 4*.

24.04.2018 4 z 5

Dívka ze záhrobí Dívka ze záhrobí Åsa Larsson

Série si drží svůj standard - je to napínavé, místy až hororové, ale skvělé. Poslouchala jsem to s dětmi jako audioknihu a bavilo mě se dívat, jak jsou děti napnuté k prasknutí. Kdyby u nás někdo zaklepal na dveře... nevím nevím, co by se v tu chvíli stalo... Skvělé podání p. Vondráčka, doporučuji!

24.04.2018 5 z 5

Grim přízrak Grim přízrak Åsa Larsson

Náhodou jsem to dětem půjčila v knihovně jako audioknihu (namluvenou J. Vondráčkem), která vyšla jako spojené vydání prvního a druhého dílu. Kniha je bezesporu velmi napínavá, ale místy až hororová, takže sem tam bych určený věk dětí zvýšila na 12+ (někdy jsem se bála i já). I tak se nám to ale moc líbilo, takže jdu koupit další díly :-).

11.04.2018 5 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

11.04.2018 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Na to, že to má být autorova prvotina, je to velmi dobré. V knize jsem nenašla žádná hluchá místa, která by mě nebavila - vše hezky plynule gradovalo, vyvíjelo se a rozplétalo. Některým čtenářům dle komentářů "vadil" nebo "nesednul" konec knihy, já k nim však nepatřím - kniha se mi líbila tak, jak je a určitě půjdu do dalších dílů.

10.04.2018 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Knížka je zajímavá - napínavá asi ne, ale i když je podobnost se sérií Harry Potter zjevná a já zde shledávám i podobnost se sérií Podzemí, určitě se tam najde pár neotřelých a dobře zpracovaných nápadů. Celkově hodnotím kladně, bylo to čtivé, hlavní hrdina takový "rarach" na zabití, ale jinak celkem sympaťák. Závěr knihy mě však překvapil; řekla bych, že mile - určitě si přečtu i další díly.

29.03.2018 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Moc dobře napsané - i když nejsem cílová skupina, poslouchalo se to dobře (audiokniha ČRo).

18.03.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jak ohodnotit slovy něco, co nemá chybu? Jak popsat tento dokonale vybroušený diamant - sklenit, jehož úžasná hudba ve vás i po skončení příběhu stále zní? Jak číst další knihy a předstírat, že mě zaujaly?
Neuvěřitelné pokračování, kde se nadechnete při otevření knihy a tak jako v mém případě vydechnete až po jejím dočtení. Dnes jsem nešla spát, nešlo to. Jestli je potřeba knihu ohodnotit slovy, poskládejte si všechna superlativa, která bohatý český jazyk obsahuje, a s klidným svědomím je této knize (sérii) můžete přiřknout. Není nic, co bych mohla vytknout, a stejně jako v hodnocení prvního dílu by bylo potřeba daleko více hvězd, aby hodnocení bylo pravdivé. Za mě dvakrát plný počet hvězd, nominace na knihu roku a nedočkavě očekávám další díl...

11.03.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tuto knihu jsem dostala asi před dvěma lety jako dárek - ležela doma nepovšimnuta, zapomenuta, nepřečtena - české spisovatele jaksi nečtu, pouze osvědčené výjimky. Takže vlastně ani nevím, co mě předevčírem přimělo knihu otevřít - a 2 dny jsem ji (téměř) nezavřela. Takovýhle náboj, úžasný děj, který vás vtáhne a nepustí, něco naprosto odlišného od toho, co dá se říct čteme pořád dokola... Jedním slovem dokonale úžasné, propracované, nepřekonatelné, famózní.
Tato kniha zasluhuje na databázi knih vlastní kategorii, kde by bylo možné udělovat výrazně větší počet hvězd - jestliže jsem do této chvíle spoustu knih ohodnotila 5 hvězdami jako "výborné", tak této knize bych dala minimálně 9 hvězd...
Pokud se v české literatuře najdou takovéto skvosty, jsem ochotná ji vzít na milost. Kniha putuje do mých nejoblíbenějších, ke kterým se v průběhu času pravidelně a často vracím, a stejně tak hodnotím i spisovatelku, kterou jsem zařadila po bok mé nejoblíbenější spisovatelky Anne McCaffrey...
Toto byla opravdu nádhera a neuvěřitelný požitek. Děkuji :-).

08.03.2018 5 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Dlouho jsem uvažovala, jak tuto knihu hodnotit. Z jedné strany to byla neuvěřitelná jízda, jakou už jsem dlouho nezažila, z druhé strany mi v knize přebývaly až vadily neustálé vhledy do psychiky hlavních postav (popisy momentů, kdy se zapomenuté vzpomínky dostávaly opět na světlo, nebo momentů, kdy hlavní postavě mělo něco "dojít"). Některé hlavní posuny v knize autor vyřešil právě těmito psychedelickými výjevy, které ne zcela dostatečně a logicky vysvětlovaly, jak hlavní hrdinové (vyšetřovatelé) dospěli k tomu či onomu závěru – není zde třeba popsáno, jak došli ke jménům jednotlivých potenciálních obětí. Na základě čeho? Koukli do databáze a to jméno samo hups, zakřičelo na ně „tady jsem!“?
Nicméně knihu jako celek hodnotím velmi kladně a jdu do dalšího dílu!

03.03.2018 4 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Tak tohle se povedlo - sice nejsem cílová skupina, ale to mi nezabránilo v tom, abych knihu hltala jak puberťák. Jojo, napínavé, místy úsměvné, záhadné... Tato kniha má vše, co od dobrodružné knihy pro mladé čekáte, proto mohu jen a jen doporučit. Za mě plný počet hvězd.

02.03.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Dá se říct, že mě závěr této trilogie celkem překvapil, a to příjemně. Knihu hodnotím jako nejlepší z celé série, vše konečně začalo plynout tak nějak lehčeji, vše začalo dávat smysl.

17.02.2018 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tento díl se mi líbil trošku víc, než první - velkou zásluhu na tom asi má vtipálek Xemerius, který vždycky trefně Gwendolyn uzemní...

01.02.2018 4 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Nemůžu říct, že by mě kniha přímo zklamala, ale nadšená jsem taky nebyla. Příběh se krásně uzavřel, vše bylo krásně popsáno, postavy také byly sympatické... Jen ti draci. Proč nemohli být "skuteční"?

27.01.2018 2 z 5

Znovuzrození dračího oka Znovuzrození dračího oka Alison Goodman

Dá se říct, že jsem čekala něco jiného - když už čtu knihu o dracích, mám ráda "fyzické" draky, v této knize jsou však draci spíše zhmotněnou energií. Příběh sám o sobě je ale dobrý, určitě si přečtu pokračování.

27.01.2018

Spartský poklad Spartský poklad Clive Cussler

Mám ráda dobrodružné knihy, ale tahle mě teda vůbec nechytla. I když je to ústřední motiv celé série, nejvíc mi na celém příběhu vadil fakt, že hlavní dobrodruzi jsou manželé. Nemůžu říct, že by mi obě postavy byly vyloženě nesympatické, jen realita takového (dobrodružného) života jaksi pokulhává... Takže já dávám do nedočtených knih, jednou třeba změním názor.

27.01.2018 1 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Kniha velmi dobrá, ale já se tak bála, že jsem to nedočetla... Nicméně pořád nad tím příběhem musím přemýšlet a chci vědět, jak to skončí. Jak to mám udělat? I když jsem to nedočetla, hodnotím velmi kladně, protože se to četlo samo, napětí z knihy přímo "ukapávalo" a kniha nemůže za to, že jsem bábovka :-).

27.01.2018 4 z 5