Věk zázraků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Téma románu je pozoruhodně aktuální ve světle událostí, které se odehrály v Japonsku. Nyní víme, že mohutné zemětřesení, jež zemí otřáslo 11. března 2011, posunulo planetu o několik palců z její osy, čímž se pozemský den o zlomek sekundy zkrátil. V románu Věk zázraků, vyprávěném hlasem jedenáctileté kalifornské dívky Julie, otřese planetou zemětřesení, které však způsobí opačný efekt... Apokalyptický příběh očima jedenáctileté dívky, která se jednoho rána vzbudí a zjistí, že svět se začal zpomalovat. A dny se prodlužují a prodlužují… Zdroj anotace a obálky: jota.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126642/vek-zazraku-hwc-126642.jpg 3.9128
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Jota
Orig. název

The Age of Miracles, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Věk zázraků

Přidat komentář
Hanjimka
07. ledna

Je to spíš román než post apo, ale i tak jsem byla vtažena do děje. Jen jsem čekala nějaké ukončení, proč a jak....

Epes
17.01.2020

Slibný námět, který však autorka nedokázala promítnout do soudržného příběhu. Místo toho se jedná o řadu dílčích epizod, kterým je vždy věnován omezený prostor a pak se vytratí do ztracena. Pokud má být nosnou osou knihy komplikovaný vztah dětské hrdinky s jejími rodiči (zejména otcem) či platonický vztah se spolužákem, pak ho autorka nedokázala vytěžit - např. tím, že bychom prožívali úzkost nad osudem těchto lidí tváří v tvář zkáze, jejíž nevyhnutelnost si umíme domyslet sami.


trudoš
27.11.2018

Téhle knize nelze upřít jedno - báječná melancholická atmosféra. Všechno ostatní už bohužel ano. A tak titul pravděpodobně rozdělí čtenáře na dvě kategorie. Skupinu, která pro celkové depresivní vyznění odpustí příběhu vše další, a na ty ostatní co nepodlehnou emocím a začnou hledat smysl toho všeho pod uměleckou pokličkou. Pod kterou ale nic nenajdou.
Karen Walkerová otevře vyprávění naprosto bravurním nápadem - zničehonic se začne zpomalovat rotace Země a dny se začnou prodlužovat a prodlužovat. Zpomalující čas přijímají lidé nejdříve s úžasem, později s nedůvěrou a nakonec s odevzdaností. Čekáte-li ovšem nějaké dramatické proměny kultury, heroické pokusy o stabilizaci situace či alespoň zápletku, budete čekat marně. Spíš jde o takové psychologické drama kolem jedenáctileté hrdinky. A přestože název slibuje věk zázraků, to co nakonec nabídne, je realita jak ji známe, pouze přizpůsobená novým podmínkám. Což je ve výsledku škoda, protože proč vytvářet hrozbu, když se s ní nepracujete?

pipa36
24.04.2018

Tuto knihu jsem četla hned, když u nás vyšla (tzn. v roce 2012), a můžu říct, že se mi líbila. Jedná se sice o mnohokrát omílané téma post apo, ale je zpracované jinou (novou) formou - z pohledu malé školou povinné holky, které se pozvolna začíná "před očima" měnit svět. To, co bylo včera normální, je dnes jiné a "divné"; kamarádi, se kterými včera chodila do školy, dnes nepřišli a s největší jistotou je už asi nikdy neuvidí; "normální svět", ve kterém vyrůstala a který znala, se pomalu stává námětem pro večerní vyprávění a vzpomínání...
Je to zajímavá kniha - není to žádný "trhák", ale to jí na kvalitě neubírá. Donutí člověka přemýšlet - ať se člověk chystá na jakoukoli katastrofu a myslí si, jak není připraven, realita může být úplně jiná a příroda si to stejně udělá po svém. Za mě 4*.

v.kalabova
05.01.2018

Nebylo to špatný, ale jsem čekala asi něco jiného. Číst dál mě poháněla pouze myšlenka na to, co teda jako bude, zemřou všichni, pozabíjejí se, zblázní se sluníčka? Nápad výbornej... ale fakt mě nebralo trápení puberťácké holky, která mi byla celkem ukradená.

Gustik5
10.11.2017

Je to takové v dnešní době už trošku netradiční sci fi. Netradiční tím, že je nesmírně civilní a zaměřuje se hlavně na lidský příběh dospívající dívky, čelící nejen zpomalování otáčení Země kolem své osy, ale ruku v ruce s tím i všem změnám, které život nese. Ty jsou globální katastrofou jen umocňovány a vynášeny do popředí. Příběh je to silný, uvěřitelně podaný a velmi smutný. Je to kvalitní kniha s krásnou obálkou, která ale podle mě bohužel zapadla právě díky tomu, že tu není dechberoucí akce, kterou čtenáři žánru rádi. Škoda.

Kate_Hall
12.07.2017

Dala bych asi tak 3,5 z 5 hvězdiček. Kniha byla hezky napsaná a jako román by se vám asi líbila, ale romány nejsou moc pro mě, takže u mě to nemělo moc velký úspěch. Však bylo to hezké počtení, smutné, ale hezké.

apurado
26.03.2017

Je to hezká knížka, když od ní nic nečekáte.
Je to hezká knížka, pokud jí dostanete jako dárek.
Je to hezká knížka, pokud máte rádi romány (a rozhodně jí neupřu dobře popsané Juliiny pocity.)
Ale něco jí chybí. Možná je to mnou, možná ne. Podruhé ji číst určitě nebudu. Má to sice nápad, ale musela jsem se hodně přemáhat k dočtení. Přesto nemohu říct, že by byla špatná, jen to prostě není můj šálek...

1

Autor a jeho další knihy

Karen Thompson Walker
americká, 1980

Podobné knihy

Kniha Věk zázraků je v

Právě čtených2x
Přečtených153x
Čtenářské výzvě13x
Doporučených7x
Knihotéce84x
Chystám se číst45x
Chci si koupit9x
dalších seznamech5x