pipa36 Online pipa36 komentáře u knih

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Tak tohle hodnotím slovy:
"Přišel jsem - přečetl jsem - nepochopil jsem - odcházím."
2 hvězdy, a to jsem hodná.

25.01.2018 2 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Moje srdeční záležitost - jedna z mála knih, ke které se pravidelně vracím a čtu ji pořád dokola. Poprvé jsem si ji koupila v roce 1995 nebo 1996 na muzikálu Dracula, od té doby ji mám přečtenou asi 10×. Ostatní díly jsem nečetla, příběh tohoto dílu mi připadne celistvý, uzavřený, dokonalý. Tím však v žádném případě nechci říct, že sérii nedočtu - ze všech stran slyším jen samé pozitivní ohlasy, takže se snad jednou k ostatním dílům dostanu. Hodnotím mnohokrát obhájenými 5 hvězdami.

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Kniha dobrá, ale tak nějak vás "zapomene" vtáhnout do děje. A i když mrtvých přibývá, dozvídáte se o krásách ostrova, manželské nevěře nejlepší kamarádky oběti, neustálých hádkách a kompromisech mezi policií a novináři a vyšetřování vražd se ne a ne pohnout. Spisovatelka má potenciál, takže další knihy od ní určitě zkusím. Tato kniha za 2,5*.

25.01.2018 3 z 5

Četla jsem jako dítě. Bylo to natolik čtivé, že jsem ještě dlouho potom snila o tom, že jsem Robinsonem...

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Velmi očekávané pokračování, které však velmi zklamalo. Ani nevím, jestli chci vědět, jak to skončí...

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Post apo běžně nečtu, i když ty zásadní v tomto žánru mám za sebou (Hunger Games, Pátá vlna). K této knížce jsem se dostala čistě náhodou a přečetla ji za dva dny. Neotřelé pojetí - nápad s kolem se mi moc líbil. Dávám plný počet hvězd.

25.01.2018 5 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Jedna z prvních Rollinsových knih, která mě nenutila číst dál a dál. Mám přečteny všechny jeho knihy a už je toho asi moc - stále stejné zápletky, nebezpečí, záchrana světa... Děj se zabýval genetikou, takže jsem se místy ztrácela. Jako celek ale dobrá kniha, dávám 4 hvězdy.

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Zaujala, ale i když to dalo knize jméno, téma "sedmikrásek" tam bylo na můj vkus popsáno velmi okrajově, dokonce jsem to ani nevnímala jako něco 'tak strašně ohavného' (i když samozřejmě je). Za tuto nedokonalost dvě hvězdy dolů, za viditelný posun autorky naopak jedna hvězda nahoru - výsledná za 4*.

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Bylo znát, že je to spisovatelčina prvotina - ale dobrý a dobře rozpracovaný nápad.
Není to kniha, ke které bych se někdy vrátila, ale pro pochopení kontextu celé série je dobré si ji přečíst. Za mě 3 srdnatě obhájené hvězdy.

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Kniha se mi líbila - jedna z těch, co chytne a nepustí. Konec mohl být trochu propracovanější, ale i tak je znát spisovatelčin velký posun od Nechtěných. Vsuvky s výslechy prozrazujícími děj jsem po první zkušenosti vynechávala a přečetla je až po přečtení celé knihy. Vyplatilo se - za neprůhlednost do posledních chvil dávám 5 hvězd.

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Tak tuto knihu jsem četla kdysi dávno a vím, že to byla jedna z prvních, u které jsem opravdu nešla spát. Zajímavě napsané - i když se na jeden a půl stránky popisovalo například průčelí domu obsypané muškáty, člověk přečetl každé slovo a nelitoval, protože opojná vůně muškátu se linula z knihy... Jo jo, povedená věcička.

Ledová země Ledová země John Flanagan

Pokračování v zaběhnutém vysokém standardu, poslechnuto jako audiobook s Matoušem Rumlem - ááááách!
Tento díl je trošku "drsnější", protože ač je Will stále ještě učněm, ze zajetí upadá do otroctví a propadá závislosti na hřejivé trávě. Konec mohl být uzavřenější a celá kniha mohla mít rychlejší spád, ale pan Ruml tomu dal jako vždycky úplně jiný rozměr, takže i nadále 5 hvězd.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Kniha na stejné - velmi dobré úrovni jako první, poslouchala jsem jako audiobook s Matoušem Rumlem. Jedním slovem NÁDHERA.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Knihu jsem dostala jako audiobook - načteno Matoušem Rumlem. Zezačátku jsem byla velmi skeptická a bála se, že kniha bude "neposlouchatelná", ale opak je pravdou - výkon pana Rumla je famózní. A i když knihu samu o sobě hodnotím jako dobrou, díky jeho hlasu dostal příběh úplně novou dimenzi, kterou bych asi prostou četbou neobjevila. Za mě plný počet hvězd, a další 2 bych dala panu Rumlovi :-).

Ztracený duch Ztracený duch Dori Hillestad Butler

Tak tohle jsme si se synkem užili - hledali jsme něco pro první školní četbu a toto mě "cestou cvrnklo do nosu". Líbí se mi, když děti čtení baví, takže za 5 hvězd.

25.01.2018 5 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Tak nevím. Mám od Rollinse přečteno úplně všechno, ale poslední 2 knihy (Labyrint z kostí a Sedmá pohroma) jsem četla tak nějak "na sílu" - zaběhnutá šablona, nic nového, a tak jako mě dřív bavil příběh Seichan a Greye, teď mi spíš vadil. Za mě 3 hvězdy, i když kniha asi špatná není. Měla jsem ji zřejmě otevřít v jiné době.

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Knihu jsem přečetla dá se říct jedním dechem - konec (posledních cca 3-5 stránek) mě však zklamal, připadalo mi to jako z rychlíku. Proto pouze 4 hvězdy.

Duch za oponou Duch za oponou Dori Hillestad Butler

Knihu jsem koupila synovi - má tyto knížky rád, protože pro dítě je tam od všeho trochu - záhada, napětí i humor. V tomto dílu Kaz se svojí kamarádkou Klárkou (pevňačkou) dále pátrá po své duchrodině, a současně řeší záhadu ducha v Klárčině škole. Kniha se nám líbila, takže dávám plný počet hvězd.

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

Jeden z mých mála pokusů přečíst něco z jiného žánru - tentokrát zaměřeno na ženy. Nejsem odpůrcem červené knihovny, ale kniha musí mít "šmrnc" (tím ovšem nemám na mysli lechtivé či sexuplné scény). Nakonec jsem knihu přečetla, ale nebyl to dobrý pokus... Pokud parafrázuji klasika: "Tento styl knih zdá se mi poněkud nešťastným..."

25.01.2018 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Od této autorky už jsem četla celou sérii Stříbrná kniha snů, která se mi zdála více propracovaná a dějově výraznější. Rozhodně však nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila - dávám 4 hvězdy a jdu na další díl :-).