Labyrint z kostí

od:


KoupitKoupit eknihu

Sigma Force řeší záhady kolem ztracené Atlantidy… V odlehlých chorvatských horách dojde k podivnému objevu: v podzemní jeskyni se nachází stovky let stará katolická kaple s kostmi neandrtálské ženy. Nástěnné malby v sousední jeskyni vyprávějí příběh o velké bitvě mezi kmeny neandrtálců a nestvůrnými postavami ze stínů. Kdo je tím tajemným nepřítelem a co malby znamenají? Tým vědců, který se snaží na tyto otázky najít odpovědi, je napaden a souběžně s tím kdosi krvavě zaútočí na výzkumné středisko primátů v americké Atlantě. Jak tyto útoky souvisejí? Kdo za nimi stojí? Vyšetřování zavede velitele Graye Pierce ze Sigmy Force do minulosti vzdálené 50 000 let, kdy se náhle rozvinula lidská inteligence, a k boji o budoucnost lidstva, který probíhá po celé Zemi. Sigma se pouští do dosud nejnáročnějšího úkolu, jenž ji zavede do pravěkých chodeb v Ekvádoru probíhajících pod celou Jižní Amerikou, k záhadám kolem ztracené Atlantidy a k tisíce let staré nekropoli s kostmi našich předků. Gray Pierce a jeho tým budou nakonec čelit největší hrozbě: dávnému zlu, znovuzrozenému moderními genetickými metodami, dostatečně silnému, aby ukončilo lidskou nadvládu nad světem. Tentokrát však Sigma zaváhá – a svět, jak ho známe, se jednou provždy změní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290252/labyrint-z-kosti-z3l-290252.jpg 4.3190
Série:

Sigma Force (11.)

Orig. název:

The Bone Labyrinth (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
jana3526
14. ledna

Napínavé, zejm. díky gorile:) Ale ne, velice se mi líbilo téma i zápletka i sušené hlavy.

mari.seri
27.12.2018

Další dobrá kniha ze série sigma. Musím souhlasit s některými, že jsou určitě i lepší díly a záplatky se u Sigmy stále opakují. Když nebudete číst jednu knihu za druhou, tak vám to tak vadit nebude, v opačném případě budete trochu přesigmovaní. Nicméně se autorovi nedá upřít, že píše velmi čtivě, dobře kombinuje historii se současností. Tento díl navíc nutil člověka zamyslet se nad etikou genového inženýrství. Co je ještě dovoleno a co už je přes čáru? Konec samozřejmě navnadil na další díly, protože chci vědět, co se stalo s Kowalskim.

1972Sixo
22.12.2018

Pútavo a slušne napísané. Mix Von Dänikena, Browna a Crichtonovho "Konga" sa veľmi podaril. Veda je spopularizovaná, akcia nápaditá, postavy sympatické, včetne zvieracích. Len jedna výčitka voči tomu, ... to musia byť všetky konce tak akčno-katastrofické? Potom jasne že nezostane kameň na kameni. Kde je starý dobrý Indiana Jones, ktorý sa vzdal náckom, len aby nezničili archu zmluvy?

povermaster
25.11.2018

Opět dobrá kniha, mnohokrát jsem se upřímně zasmál.

čef
13.11.2018

Mně se knihy se Sigmou líbí, jsou takové nenáročné a jeden se občas také něco dozví. V tomto případě jde o inteligenční skok, který se údajně lidstvu podařil před cca 40 tis. lety. Teorií je jistě více než předvádí autor a okolo nás vidíme bohužel i opačné trendy. Jinak má autor samozřejmě slabost pro podzemní areály, Jižní Ameriku a různé hádanky a šifry, ale bez toho tento žánr prostě nelze. Není to marné!

Bino
28.10.2018

Ďalšia super kniha...

Alex.Barunka
16.10.2018

Když jsem se poprvé setkala se Sigmou Force, byla jsem nadšená. A teď už u několikátého dílu, jako by autor ztrácel dech. Někdy je v nejlepším prostě vhodné přestat a Rollinsův stereotyp už prostě je tak ohraný, že do budoucna už nemá nárok. Ale nakonec je největší problém v postavách, která jsou tak okatě spárované a nevyvíjející se ... A to stejné platí o vzájemných vztazích. Tady autor opravdu hodně pokulhává a brzo spadne doslova na hubu.

Autorova představivost je skvělá, někdy sice přehnaná, ale skvělá, protože do sebe dokáže vložit aspekty vědy, techniky, historie a kdo ví čeho všeho a ono to prostě klape! Samozřejmě si čtenář nesmí brát všechno k tělu, proto je na konci knihy všechno uvedeno na pravou míru.

Popravdě mám strach pustit se do dalšího dílu, protože to zklamání je opravdu velké.

Atak
22.09.2018

Rollins snad nezklame nikdy, poutavě napsaný příběh který vás uchvátí a nepustí do posledního slova.

Nenny
22.08.2018

Moje první kniha od tohoto autora, četla se dobře a byla zajímavá, jen menší nedokonalost.. Neříct, co se stalo s Kowalskim? Vážně?

strike
26.02.2018

stále stejná zápletka...

bukiet
02.02.2018

Autor definitivně překročil hranici od thrilleru ke science fiction. A vykročil sakra dobře.

pipa36
25.01.2018

Jedna z prvních Rollinsových knih, která mě nenutila číst dál a dál. Mám přečteny všechny jeho knihy a už je toho asi moc - stále stejné zápletky, nebezpečí, záchrana světa... Děj se zabýval genetikou, takže jsem se místy ztrácela. Jako celek ale dobrá kniha, dávám 4 hvězdy.

kokosek
01.12.2017

Zkusil jsme něco co ze zásady nedělám. Číst knížku z nějaké série aniž bych začínal od začátku. A ono to šlo a vůbec to nebylo špatný. Sice to sem tam časově skřípe, ale tak nebudeme zase tak úplně přísní. A rozhodně si zkusím tedy celou řadu od začátku.

derminator
12.11.2017

Kniha velmi čtivá jako všechny od Rollinse místama mě připomínala Amazonii. Jinak dobrá i když někdy docela neuvěřitelný děj ale mě se kniha líbila. Hodnotím 75%.

Ladinek
16.10.2017

Typická Sigma podle osvědčené šablony. Na ukrácení volné chvíle fajn, ale jinak žádný zázrak.

jaromir2255
10.10.2017

Začátek me nadchnul. Škoda že nebyl více rozvinut příběh neandrtálské dívky. Potom klasika, výbuch, zničení důkazů, jako u jiných autorových knih. Ale celkové dobré.

Meri47
20.09.2017

Výborná kniha, napínavá a nutící k zamyšlení.

betys6914
26.08.2017

Ačkoli mi přijde, že Rollins už trochu balancuje na hranici uvěřitelnosti, stejně jsem byla příběhem úplně pohlcená. Teď to důležité: CO SE K SAKRU STALO S KOWALSKIM?! Tuhle sérii čtu od prvopočátku a ta nejistota mě asi zabije.

85098211
26.08.2017

Začátek, který se odehrává v dávné minulosti, je strhující. Potom už se mi kniha přestala líbit skoro úplně. Poslouchala jsem ji v audiopodobě a ani výborná interpretace nedokázala zachránit to, co se zachránit nedalo...

Peťulka3
25.08.2017

Paráda,paráda a zase jenom paráda. Napínavý od začátku až do konce,ale ten konec mě trošku děsí...

Mammoth
10.08.2017

Autorova klasika, tématem genového inženýrství lehce připomínající předchozí díl série Sigma Force (Šestý zánik). Kniha neurazí, fanoušek Sigmy bude spokojený, ale jsou i lepší díly.

seracén
04.08.2017

Opět skvělá kniha,autor prostě nezklame.

BarkaS
14.07.2017

v angličtině je to ještě větší brak než v češtině, ale nevadí :)

Mil@n
19.06.2017

Mám to jako audiobook.
Vyhozené peníze. Opravdu slátanina plná blábolů. Nemá to spád. Nuda. Nevím jestli to vůbec doposlouchám.

jindrich7442
17.04.2017

První zkušenost s autorovou tvorbou, opět trochu podnícená čtenářskou výzvou, kde si vyčítám pouze fakt, že mi kniha ležela tak dlouho v polici a tak dlouho jsem upřednostňoval jiné knihy. Labyrint z kostí může být předlouhou knih, které chci číst s touhou knihu přečíst ihned a doufat, že nikdy neskončí.

MaxQ
13.03.2017

Další největší tajemství lidstva rozluštěno. Omlouvám se všem příznivcům této řady, ale já to po 100 stránkách vzdal. Vědecká rovina mi přišla příliš popisná a nepravděpodobná a akční části knihy ve mně vzbuzovaly spíše pobavení než napětí. Tohle nebude můj šálek kávy.

Metroušek
22.02.2017

Slušné nápady, kniha se dobře čte a má spád. U dobrodružné a akční literatury musím bohužel respektovat, že čtenář chce časté boje a úniky o vlásek, a že je mu logika věcí podružnou. Raději bych uvítal detailnější popis toho úžasného místa v závěru knihy. To by si měl tak zkušený autor jako Rollins ošetřit! Jenže hrrr, hrrr, už je třeba psát další knihu... Proč musí mnozí autoři psát tolik knih, proč ne méně, a o to lepších?!

biki
24.01.2017

Kdybych mohla, dala bych deset *. U tohoto autora nijak nepřekvapí hodně vysoký standard příběhu, který bych si dovolila označit jako bio-thriller. Nepřekvapí ani vysoká hodnota reálných informací, které kniha obsahuje, a které je možno si kdykoli ověřit. Jenže, podle mého názoru, v tomto případě autor o dost překročil hranici běžného kvalitního thrilleru a posunul ho na vyšší úroveň. Etika biologického, respektive lékařského výzkumu - to je, oč tu běží. Jak daleko je možno ještě zajít v experimentování? Co ještě se dá omluvit starostí o "prospěch lidstva", zvlášť když v pozadí lze tušit boj o moc a zisk? A nejsem zas takový pokrytec, abych si nebyla vědoma toho, že bez pokusů na zvířatech (a bohužel i primátech) bychom se v minulosti neobešli. A obávám se, že ještě nějakou dobu se neobejdeme, neboť ne všechno lze simulovat na počítači.

Nyní k vlastnímu příběhu - stejně jako většina čtenářů jsem přivítala podstatně větší roli Kowalského, jenž dosud hrál roli jakéhosi bouchače a moc nezapadal mezi ostatní vysoce kvalifikované členy Sigmy. Tsantsa - tak s tímto krásně morbidním předmětem jsem se už pěkně dlouho nesetkala.
A samozřejmě Baako: netuším, zda si autor prostudoval stránky GorillasLand či studbook, aby získal inspiraci, ale sameček gorily západní nížinné Baako je reálná postava - narozen 3.8.2013 v zoo Belfast, matka Kwanza, otec Gugas. A i když není obdařen schopnostmi jako v knize, je také pozoruhodný: jeho narození byl tak trochu zázrak, neboť Gugas byl řadu let považován za neplodného. Ale to už je jiný příběh.

A i když to nikdy nedělám, musím se vyjádřit ke dvěma očividně mylným údajům, které jsou ale dle mého názoru ze strany autora zcela úmyslné a účelové.
POZOR - vyjádření obsahuje SPOILER:
Literární Baako má 3 roky, měří údajně 130 cm a váží 70 kg - toto jsou ovšem parametry dospělé mladé gorilí samice. Tříletý goriláček je menší než tříleté dítě, váží kolem 12 kg plus minus, ošetřovatelé je v případě nutnosti běžně nosili v náručí (dříve, když některá mláďata musela být odchována lidmi). Kdyby se ovšem Rollins držel reality, Baako by pak nebyl schopen ani částečně pomoct Kowalskému.
V závěru je Baako vypuštěn v Národním parku Virunga - to je ovšem domov goril východních - horských a Grauerových - s hodně odlišnými životními podmínkami, v nichž by gorila nížinná dlouhodobě neměla šanci. Na druhou stranu je to jeden z nejlépe chráněných parků, takže pravděpodobnost přežití před úklady člověka je zde velmi slušná.

Nepamatuju se, kdy mě nějaká kniha emocionálně tak dostala. Trvalo mi dost dlouho, než jsem to rozdýchala.

Fuksinka
20.01.2017

Pokud chcete být překvapeni v příštích knihách, nečtete epilog!
Kniha se věnuje tématu stvoření života a inteligentních lidí. Vše zabalené standartně v akčním hávu. Já bych se jen ráda někdy dočkala toho, kdyby veškerá místa, která Gray navštíví, nebyla zničena. A kdyby na každičkém místě, které navštíví, nečekali padouši. Pak by to bylo napínavější.

iveta3689
18.12.2016

Tato me zatim bavila nejmene. Neni vubec spatna, Rollis ma skvely styl psani a dokaze strhnout. Jen mi tema uplne nesedlo, presto jsem ji precetla pres vikend, takze na ni neco bude.