Věčná Ambra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6354/big_vecna-ambra-3gH-6354.jpg 4.3604
Série:

Věčná Ambra 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

Forever Amber, 1944


více info...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Kniha Věčná Ambra

simonit
21.11.2022

Knížka je opravdu zajímavá. Krásně popisuje historické souvislosti z prostředí Anglie v 17. století. Člověk se tak na chvíle ocitne v té době... čtení bylo pro mě místy docela náročné a některé pasáže jsem přeskakovala. Každopádně určitě jsem moc ráda za to, že se mi knížka dostala do rukou a že jsem si ji mohla přečíst. Milovníkům historických románů doporučuji :-)

Čmeláček
20.09.2022

Paní knihovnice mě musela ukecat, abych si tuhle knihu vůbec vypůjčil, protože jde absolutně mimo žánry, které běžně čtu. Ale nakonec jsem ani moc nelitoval. Kniha má sice trochu na hlavu padlý příběh, co se týká hlavní hrdinky Ambry, kterou jsem nesnášel až do morku kostí. Jinak je ale dost dobrá a mně se líbily hlavně historické reálie. Čtyři stars a howgh! :)))


Thalin
17.09.2022

Mám z téhle knížky rozporuplné pocity. Byl by to asi skvělý román, kdyby se Ambra střídavě nechovala jako spratek nebo jako marnivá husička. Všechno chce dokázat a přitom vlastně pořádně nic neumí a chytrosti taky moc nepobrala. Nebo tak na mě alespoň působí. Kniha je místy docela rozvleklá, bez některých popisků a pasáží by se to klidně obešlo. Na druhou stranu je kniha krásně napsaná, překlad je udělaný dobře a líbí se mi prostředí a doba. Ale nesympatická hlavní hrdinka mi to docela kazila. Měla jsem kolikrát tendence její myšlenky a výkřiky otráveně přeskakovat.

Nofar197
12.09.2022

Četla jsem ji ve druhém ročníku na doporučení kamarádky. Ať je Ambra jakákoli - osobně je mi velice nesympatická - čtenář musí chtě nechtě obdivovat její cílevědomost. Dále celkem přesně vylíčene historické události a barvitý a neprikrasleny popis života ať už londýnské chudiny nebo dění na královském dvoře dělají z tohoto obsáhlého románu velice ctivou knihu. Víckrát jsem ji ale do ruky nevzala, byť mi patřila - silně mě odpuzovala zákeřnost a intriky.

perpe2a
12.08.2022

Nádherná kniha a další moje srdcovka.

Khalesi
19.03.2022

Hlavna hrdinka romanu je velmi cielavedoma, ale už nie až tak rozumná slečna. Kazdopadne sa clovek dozvie aj pár historických faktov, ktoré mozu zaujat. Taktiež pribeh lásky je celkom zamotany a komplikovaný. Celkovo by som to s kludom na srdci doporučila na chvíle relaxacie.

Hebrey
16.01.2022

Snaha byla, ale nakonec asi nedočtu. Přečíst takto tlustou knihu, jejíž hlavní hrdinku člověk prostě nemůže mít rád, ani kdyby chtěl a ještě protahovanou poměrně nudnými úseky, je nad moje úsilí. Samozřejmě je pár věcí, které hodnotím kladně. Jednak je to skvělý vypravěčský styl a, ač jde o starší čestinu, výborný překlad. Za další dobrou věc považuji celmi detailní pohled na historické události, jejich souvislosti a život anglické smetánky druhé poloviny 17. století. Oceňuji zápletky v ději, z nich některé byly natolik zajímavé, že jsem díky nim věřila, že to "dám". Ovšem s postavami to bylo horší. Jak už někdo zde zmínil dříve, snad ani jedna nebyla vyloženě sympatická a Ambra, hlavní hrdinka, je prostě sobecká, bezpáteřní, nafoukaná a navíc asi i trochu hloupá, a neumí nic jiného, než hrabat přes postel. Kdyby byla kniha tak čtvrtinová, z mnohých zápletek v ní byly jen některé, ty nejlepší, a chyběly by "mezihry", v nichž Ambra jen střídala milence, manžely, čekala na Bruce, a rodila a potrácela, asi by to román v mém hodnocení vytáhl trochu výš.

Mánička178
29.12.2021

Musím říct, že historické romány nepředstavují můj úplně nejoblíbenější žánr, ale vzít jej jednou za čas do ruky není zcela od věci. Právě tento stál v rodinné knihovničce a svojí tloušťkou mě lákal docela dlouho, ale až výzva a téma zakázané knihy mě přinutilo jej skutečně přečíst :D
Přesně jako někteří uživatelé přede mnou jsem při čtení nabývala dojmu, že společnost čpěla zkažeností zřejmě opravdu vždy, ta u dvora obzvlášť. Hlavní postava rovněž svým chováním nevzbuzovala téměř žádné sympatie, ale přes to všecko musím říct, že mě román upoutal - oslovil mě spád, vývoj, jazyk, dialogy. Jednoduše skvěle napsané a skvěle přeložené :)

1