Věčná Ambra

Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6354/vecna-ambra-6354.jpg 4.3515

Věčná Ambra 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

Forever Amber, 1944

Kniha Věčná Ambra

eva7194
dnes

Poněkud mi trvalo se začíst, historický román jsem nečetla hodně dlouho, ale jakmile jsem se chytla, na své poměry jsem pak knihu docela zhltla. Ambra je mnohdy naprosto nesnesitelná, jindy zase neodolatelná, ale každopádně vypočítává mrcha na horské dráze pokleslé anglické smetánky :)

LucieT

Jednoduše - jsem prostě nadšená. Knihu jsem četla podruhé s odstupem asi 20ti let a líbila se mi snad ještě víc, než tehdy. Žádná přeslazená růžová knihovna, ale výborně napsaný historický román plný intrik a přetvářky. Ambra je vypočítavá a nic nedělá “pro nic za nic”, v něčem mě hrozně štvala, v něčem jsem jí fandila. Úplně mě mrzelo, když jsem dočetla poslední stránku, četla bych dál!

m_martina

Ambra je sice hrozná ženská, ale kniha je tak dobře a poutavě napsaná, že se jí nedá odolat.

georginaa

Knihu jsem dostala darem z r.1990 a byla to moje první historická kniha kterou jsem četla v té době. Tak mě vtáhla do děje, že jsem byla okouzlena. Je vidět, že i v historické době se kují pikle, závist, chudoba a bohatství nesměla chybět. Plno intrik krásných dam, co se snaží prosadit u samotného krále. Moc pěkný román.

Jessybelle

Už jsem ji četla na střední škole, neodolala jsem a pustila se do ní znovu... Je to opravdu pěkný historický román, se spoustou historických informací podaných pěkně a nenásilně... Ambra byla tak trochu mrcha... No a co. Fandila jsem jí, i když občas mě štvala...
S klidným svědomím mohu doporučit. A i když má celkem dost stran, jděte do toho... Věřím, že Vás nezklame...

lucie9998

Kniha se mi líbila, napsaná je moc hezky a to, že jsem neměla ráda hlavní hrdinku s kvalitou knihy nesouvisí. Je to hlavně román pro ženy popř. pro dívky.

aknel07

Ambra je podlá osoba bez jakýchkoli zásad. Pro její lásku k lordu Carltonovi ovšem nelze jinak, nežli jí vše odpustit a doufat, že dosáhne svého cíle. Stojí za přečtení, tento příběh se neomrzí

danielavachova
03.11.2019

Skvěle napsaný historický román,chvílemi zdlouhavě popisný,ale to knize neubírá,naopak autorka krásně poisuje prostředí,že máte pocit jako by jste byli v ději. Hltala jsem stránku za stránkou.

Azincourt
Azincourt