Věčná Ambra

Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6354/big_vecna-ambra-3gH-6354.jpg 4.3569

Věčná Ambra 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art

Forever Amber, 1944

Kniha Věčná Ambra

Ronnie68

Trochu silnější kniha o 6 částech ... dějem zasezena do historické Anglie 17.století .... hlavní hrdinka Ambra mi zprvu připadala naivní a později dost nesympatická svou marnivostí ... ale je pravda, že se to četlo dobře ... :)

sweeney

Velmi zdařilý a tedy i poměrně rozsáhlý historický román, kde najdeme úplně vše. Přes historická fakta, barvitý popis životů londýnské chudiny, intriky na královském dvoře až po nešťastnou lásku, jejíž příběh se vine celou knihou a která nám prostřednictvím činů Ambry ukazuje, jak dokáže být zničující. Ambra si už od prvních stránek získala mé sympatie a vlastně i soucit, protože ona jednostranná láska opravdu bolí a mnohdy nás nutí konat způsobem, který bychom si sami nevybrali :)

Surikata369

Ještě že nehodnotím knížky dle sympatií hlavních hrdinů, to by jinak byl propadák :) Ale takhle tenhle vydařený, propracovaný román má u mě min. 95%, protože jsem s ním moc ráda trávila tolik času, kolik vyžadoval a když jsem zrovna nečetla, často jsem si na tu prohnanou Ambru mimoděk vzpomněla a to mám zkrátka jen u dobré, poutavé knihy :)

terka6559

Kniha byla zajímavým a poutavým výkladem britské historie. Hlavní postava Ambra mi byla silně nesympatická posledních 200 stránek jsem ji už nemohla vystát :( ale bylo krásně vidět, jak se vlivem prostředí člověk změní.
Kniha byla velice poutavě napsaná a četla se dobře.
Ambřin zájem o Bruce mě už unavoval od půlky knihy.

JajaD13

S Kathleen Winsor mám problém. Její hrdinové mě neskutečně iritujou. Ambru bych občas za její názory kuchla. O Brucovi nemluvě. De facto v knize není nikdo, koho bych si pozvala domů na pokec.
Ale příběh je tak fascinující, vše barvitě a plasticky popsáno, hrdinové bezcharakterní, ale tak uvěřitelní, že celou knihu přečtěte jedním dechem. A ještě se bezděky poučíte o dvoře anglického panovníka Karla II. Hodně dekadentním dvoře...

Křovinka

Četla jsem v pubertě a v té době bych tomu dala plný počet, ale nyní si myslím, že 4 postačí ..

Kopretina

I když mnoho stránek, děj plynulý a čtivý. Ani Ambra ani Bruce mi nebyli sympatičtí, ale ani ostatní bych nechtěla za přátelé. Vkládám do čtenářské výzvy.

Človíček78

Ať mi ještě někdo řekne že je dnešní společnost zvrácená. Po této knize už vím, že byla zvrácená vždy.
Nějak nevím jak knihu hodnotit. Dávám pět hvězd, protože děj ubíhal, nenudila jsem se. Ale životní příběh Ambry mohu jen shrnout jednou větou: Jak jedno zlé,nepřející k*u*r*v*i*s*k*o* ku štěstí přišlo.