Věčná Ambra

Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/6354/vecna-ambra-6354.jpg 4.3473

Věčná Ambra (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Forever Amber (1944)

Kniha Věčná Ambra

Radka1911

Nádherný romantický příběh. Knihu si čas od času přečtu znova.

Gweny

Od začátku až do konce naprosto úžasná kniha. Nebylo stránky, kdy bych se snad počínala nudit. S Ambrou jsem prožila všechny útrapy i momenty štěstí, nejvíce však chvíle, kdy byla se svou jedinou láskou, Brucem. V mnohém jsem se s ní ztotožnila. Její život byl možná v jistých ohledech marnotratný, její přemýšlení poněkud jednodušší, ale i tak mi přirostla k srdci. Vím, že když je žena zamilována, nehledí napravo ani nalevo a pokud je její láska tak silná, jako byla láska Ambry k Bruceovi, tak dokáže nemožné. Nelze ji tedy nic vyčítat. Se svým životem se prala jako lvice. Konec knihy mne ale vzal za srdce nejvíc. Možná, kdyby děj skončil o stránku dříve, byla bych šťastnější.
Jediné, co mi vadilo na knize a čemu většinou nevěnuji moc pozornosti, je ohromné množství překlepů. Poprvé v životě se mi stalo, že mě to při čtení opravdu rušilo, jinak ale nemohu knihu a hlavně její příběh hodnotit jinak, než plným počtem.

vivalamuff

Pozor, možné spoilery!
Mně byla Ambra vždycky strašně nesympatická, ale fascinoval mě její nevšední příběh. Vše, co se jí v životě - hlavně toho špatného - stalo, si zavinila sama. Protože byla pyšná, povýšenecká, zčásti naivní až romantická a nevzdělaná. Zamilovala se do svého vzhledu a všude toho chtěla využívat. Což jí ještě neberu, chápu to, ale myslet více na to, jak zrovna vypadám, než na svou děsivou životní situaci, když se ocitla např. ve vězení, to prostě nechápu. Bruce ji od začátku říkal, jak jejich vztah vidí, ale ona ne. Za každé situace si chtěla prosadit svou. Stejně by mě zajímal druhý a třetí díl. Jen jsem prostě zklamaná z hlavní hrdinky. Přála bych si, aby mi více přirostla k srdci.
Věčná Ambra je kultovní román, který četla moje babička, matka, sestra a věřím, že jednou i dcera :-D

Messilina

Věčná Ambra se mi moc líbila. Všechny tři díly. Je to sice taková typická červená knihovna, ale je to hezké.Taková anglická Angelika. Člověk občas potřebuje i takovéto knihy. Já jim říkám pohádky pro dospělé ženy. Je to takové příjemné, chvilkové odpoutání se od reality všedních dní.

JancaMia

Krásná klasika u které je hřích nemít jí v knihovně :)

katka134

Už ani nevím po kolikáté jsem tuto nádhernou knihu četla. A je to pořád stejné. Pokud si Ambru jednou zamilujete, milujete ji už napořád- i s jejími špatnými vlastnostmi. Ambra je prostě věčná.

laura

Nelze než dát plný počet hvězdiček, je to kniha, kterou jsem napoprvé vzdala asi na 80 stránce, ne a ne se začíst... A pravda je i to, že ten začátek mi moc nešel ani napodruhé. Ale pak... Pak jsem se prostě zamilovala. Ambru milujete, nenávidíte, odsuzujete i chápete, je vášnivá, zlomyslná, pomstychtivá i zranitelná, je taková, jací vy nejste, ale možná byste chtěli být (a možná taky že ne), je prostě svá... Tuhle knihu jsem četla určitě dvakrát, spíš ale třikrát a nikdy mě nepřestala bavit. Je naplněná dějovými zvraty, zaplněná životem tak pestrým, že se nemáte kdy nudit, je tam všechno: láska, nenávist, vášeň, bolest, strach, intriky, smrt, zlo - je tam prostě život sám...

marketa4469

Má oblíbená kniha. Četla jsem ji už několikrát, a vždy potěší.

Parfém – Příběh vraha
Parfém – Příběh vraha