Grim přízrak

Druhý díl ze série PAX pro mladé čtenáře. Poznej svého nepřítele... Z hlubin věků někdo přivolává temné síly. Tajná knihovna je opět v ohrožení a ochránit ji bude čím dál těžší. V Mariefredu po nocích řádí záhadný tvor podobný ohromnému psovi a napadá obyvatele městečka. Bratři Viggo a Alrik ho musejí zastavit dřív, než dojde k dalším neštěstím. Může to být vlkodlak? A jak s něčím takovým bojovat? Bratři se usilovně snaží najít odpověď v tajné knihovně a setkávají se přitom se záhadným čarodějem Damírem, který přišel varovat strážce před smrtelným nebezpečím. Mohou ale podivnému návštěvníkovi věřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236393/grim-prizrak-236393.jpg 4.161

Pax (2.)

Grimmen (2014)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Kniha Grim přízrak

martin7848
07.09.2018

Sice nejsem úplně ta správná cílová skupina (alespoň ne věkem :-)), ale tohle je vážně skvělá záležitost. Mistrně napsané. Krátké a jasné věty vás vtahují do děje a vás prostě zajímá jak to bude dál. V audiopodobě jde o parádní kousek. Jdu se shánět po dalším díle, prostě jsem se chytil a chci vědět jak to dopadne.

pipa36
11.04.2018

Náhodou jsem to dětem půjčila v knihovně jako audioknihu (namluvenou J. Vondráčkem), která vyšla jako spojené vydání prvního a druhého dílu. Kniha je bezesporu velmi napínavá, ale místy až hororová, takže sem tam bych určený věk dětí zvýšila na 12+ (někdy jsem se bála i já). I tak se nám to ale moc líbilo, takže jdu koupit další díly :-).

Ailee
10.01.2018

Trošku mi vadí, jak je děj popisován v přítomném čase. Je to trošku nezvyk. Ale jinak mi přijde nápaditý a originální. Je to psáno skutečně velmi stručně, takže kdyby nebylo na knize 10+ doporučovala bych to i mladším čtenářům k "rozečtení".

KukuGIRL
15.12.2017

úžasné

Dawe_zacek
18.05.2017

Výborná kniha něco jako horor pro mladší.
Všem doporucuji;-).

Vlahoš
27.12.2016

Myslím že kniha byla velice dobrá a i když si to většina z vás zřejmě nemyslí podle mě lepší než první díl.

adam9108
02.10.2016

super kniha moc mě baví

danielosbourne
01.05.2016

Druhý díl se mi četl o něco lépe než první díl, ale kvalitativně jsou oba díly na stejné úrovni. Mladí čtenáři budou z těchto knih nadšeni, ale i starší čtenáři si knihu užijí. Rozhodně mě bude zajímat, jak bude série pokračovat.

příšery, monstra

Autoři knihy