Hůl prokletí

První díl ze série PAX pro mladé čtenáře. Ozývá se tep času a vchází temnota... V městečku Mariefred se začínají dít podivné věci. K životu se probouzejí nadpřirozené bytosti. Tajná knihovna ukrytá pod kostelním návrším přitahuje zlé síly. Její ochrana slábne a svět se ocitá v ohrožení. V těchto nejistých časech sem do pěstounské rodiny přicházejí bratři Alrik a Viggo, kteří — jak se brzy ukáže — byli vybráni, aby pomohli chránit tajnou knihovnu. Podle starých strážců jsou ale na válečníky příliš mladí, a proto musejí podstoupit náročnou zkoušku. Skutečné nebezpečí je však teprve čeká… Desetidílná série PAX je napínavá urban fantasy odehrávající se ve světě zabydleném bytostmi z hlubin staré severské mytologie. Zároveň je to dojemný příběh o síle sourozeneckého vztahu i o tom, jak je těžké naučit se znovu důvěřovat, když nás dospělí, na něž spoléháme, tolikrát zklamali. Svižný jazyk, atraktivní téma, napínavý děj a působivé komiksové ilustrace — ideální knihy pro ty, jimž čtení k srdci zatím moc nepřirostlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236103/hul-prokleti-ySL-236103.jpg 484

Pax (1.)

Nidstången (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Kniha Hůl prokletí

martin7848
07.09.2018

Sice nejsem úplně ta správná cílová skupina (alespoň ne věkem :-)), ale tohle je vážně skvělá záležitost. Mistrně napsané. Krátké a jasné věty vás vtahují do děje a vás prostě zajímá jak to bude dál. Jdu se shánět po dalším díle, prostě jsem se chytil a chci vědět jak to dopadne.

SilverEx
29.08.2018

Poměrně hodně odlehčená fantasy umístěná do reálného světa. Pokud beru jako cílovou skupiny děti 9-12 let, tak myslím že to pro ně bude mít skvělou atmosféru.

pipa36
11.04.2018

Náhodou jsem to dětem půjčila v knihovně jako audioknihu (namluvenou J. Vondráčkem), která vyšla jako spojené vydání prvního a druhého dílu. Kniha je bezesporu velmi napínavá, ale místy až hororová, takže sem tam bych určený věk dětí zvýšila na 12+ (někdy jsem se bála i já). I tak se nám to ale moc líbilo, takže jdu koupit další díly :-).

Ailee
03.01.2018

Přemýšlela jsem, proč má kniha pro děti označení 10+, a už to celkem chápu. Autoři se vůbec neštítili, aby jejich postavy používaly vulgární slova (co si budeme povídat, všechny děti v jejich věku je stejně znají).
Ale i když mě to zpočátku zaskočilo, až tak mi to nevadilo. Trošku jsem si musela zvyknout na styl, protože je to psané skutečně jednoduše, bez popisů a vycpávek. Knížka je skutečně jednohubka v pravém slova smyslu, na její přečtení stačí dvě, tři hodiny. Ale přesto mám pocit, že jí nic nechybělo. Na konci mě napadlo, že je tam přesně tolik děje, kolik by dalo na jeden díl 45 minutového seriálu. :-) I když nejsem cílová skupinu, rozhodně budu v sérii pokračovat.

KukuGIRL
15.12.2017

Je to úžasné

Knihomura
18.02.2017

Kromě krásně sametové obálky ;-), super napínavé čtení pro děti. Včetně komiksových ilustrací. Možná, že některým rodičům bude vadit semtam nespisovné slovo, ale děti mezi sebou jinak nemluví. Mrzí mne, že jsem si vzala jen jeden díl a musím vydržet do pondělí. :-D Na konci knihy je totiž skvělé navnadění na další část příběhu.

tlllk
01.12.2016

taká jednohubka, ak to raz sfilmujú tak z toho bude sotva večerníček. ale inak celkom pohoda...

ElisR1
22.02.2016

Rozhodně zajímavá kniha, kdyby nebylo toho zmateného začátku, byla by ještě lepší. Líbily se mi i doplňující kresby.

kouzla příšery, monstra

Autoři knihy