Modrá jako safír

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127563/big_modra-jako-safir-127563.jpg 4.62008

Drahokamy 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten, 2010

Kniha Modrá jako safír

Petra-1

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.
Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.

majavcelicka

Opět nádherný příběh. Měla jsem problém odložit a jít spát. :-)

Eponka

Musím říct že druhý díl byl snad ještě lepší než ten první. Rozhodně byl zábavnější. Ale furt mě trochu dráždí jak potenciál knihy je dost bržděn. Za mě velké plus je chrlič Xemerius bez něj by polovina děje byla nuda.

Erika017

Stejně dobré jako předchozí díl, možná ještě lepší, bylo to skvělé. Doporučuji

picris

Mezi prvním a druhým dílem jsem měla poměrně dlouhou prodlevu, takže jsem již pozapomněla, co se dělo v díle prvním. Navíc mi některé detaily splývají se Stříbrnými knihami snů. Každopádně je to čtivé, poměrně zábavné, ovšem nic, co by mne naprosto dostalo. Zkrátka příjemná knížka, která se mi však do paměti nijak významně nevryje.

tanecnica

Modrá je dobrá... V tomto případě určitě o chloupek lepší než rudá. Pokud se Vám líbil první díl Drahokamů, u druhého se nudit nebudete.

Nikei

Knížka Modrá jako safír je určitě lepší než první díl. Je nenáročná a hlavně čtivá. Knížku jsem zvládla přečíst opět za dva večery a už se těším na poslední díl.

Knihomolka97

#rereading
Jak se říká, že druhé díly bývají "vycpávkové", tak v tomto případě to rozhodně neplatí. Ostatně hodnocení na DK to dokazuje.
Modrá jako safír začíná tam, kde skončil díl první, což je skvělé. :D
Těšila jsem se na Xemeriuse, to je takové zlatíčko! Hned bych mu koupila kočku nebo psa. :D :D :D
I druhé čtení bylo velice dobré, zajímavé, napínavé a emotivní, hlavně na tom infarktovém konci. Sice už vím co, jak, proč a tak dále, ale stejně jsem to všechno prožívala s Gwendolyn, jako by to bylo poprvé...

Jen mě tak napadlo, že je docela škoda, že tam není více částí s Paulem a Lucy. Oba jsem si totiž hrozně oblíbila a i v těch pár okamžicích byla úplně cítit jejich láska a hlavně snaha za každou cenu zachránit.. někoho, koho tady nebudu prozrazovat. Protože se jistě najde někdo, kdo knihy ještě nečetl. :D