Virus

Nebezpečný případ neteře sběratelky kostí Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa dobrodružství v krvi; konec konců je neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Seznamuje se se skupinkou dětí, které sdílejí její vlastní zápal pro vědu a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerhead se dějí divné a nebezpečné věci. Dětem se podaří zachránit z místní utajené laboratoře štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha. Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94837/big_virus-0CK-94837.jpg 4.2327

Tory Brennanová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Virals, 2010

Kniha Virus

Adze
26.08.2021

Když opominu záplavu tuctů nadbytečných slov, občasné očekávané rozuzlení a naivitu a mírnou paličatost hlavní postav, tak se jedná o zajímavý a čistě originální děj. Ano, není třeba pochybovat o tom, že existuje desítka románů zabývajících se tématem virusů a virů, ale ještě jsem nenarazil na takový, který by se zabýval tématem psího parvoviru a jeho přenosu na člověka.

Konec knihy se může zdát někomu nepředvídatelný a někomu naopak zcela předvídatelný a jistý - hodně záleží na tom, jak moc čtenář dával pozor na prvních 100 stránkách románu. Za mne sice poutavé čtení, které ale obsahuje značné nedostatky zmíněny výše.

Knihu bych doporučil spíše čtenářům mladším 15 let, neboť s narůstajícím věkem vám kniha nebude připadat tak atraktivní.

True_
19.07.2021

Náhodně jsem ji chmatl v knihovně, protože na prolistování nevypadala špatně.
Nazval bych ji takovým Klubem Tygrů pro starší. Občas byl děj předvidatelný, děj neodpovídal skutečnosti (nemluvím o zvláštním viru, ale o situacích, kde byly schopnosti teenagerů nadhodnoceny, stejně jako dávka štěstí - prostě některé pasáže by prostě dopadly úplně jinak).
Hlavně ke konci byl ale jeden zvrat za druhým.

Do knihy jsem se začetl, budu v sérii pokračovat dále, ikdyž děj má mouchy.

Bekynóza
12.06.2021

Patra chytrých mladých teenagerů a jedna záhadná vražda? Pro viráty žádný problém. Já osobně miluju knihy, kde se řeší záhady, v této knize nebyla jen jedna a tajila jsem dech celou dobu, než jsem ji dočetla. Konec pro mne byl docela překvapení, i přes to, že se to dalo čekat.

SPOILER!
Dostala mne změna Hannah, což jsem opravdu nečekala. Také jsem byla moc ráda, že došlo k pravému "šťastnému konci" a vražda se odhalila. Katherine Heatonové mi bylo celý příběh líto a po odhalení na majáku jsem opravdu doufala, že potrestají jejího vraha.
KONEC SPOILERU!

Co mi asi jediné vadilo bylo jakési "Mary Sueovství" celé party. Opravdu mi přišlo, že se vše dařilo až moc lehce, všichni vždycky řekli něco úžasného, co je dostalo z maléru. Hlavně Tory. Když už byl nějaký problém, nakonec to vlastně problém nebyl a brzy se vyřešil. Podařilo se jim vloupání do několika docela zabezpečených a důležitých budov (které často neměly ani pořádný alarm). Takže to asi jediné bych vytkla, ale je to young adult kniha a myslím, že to k nim tak nějak patří. Protože jsou tak trochu o tom, co všechno bychom mohli dokázat.
Líbilo se mi stadium infekce, celá věc s Coopem a vlčáky a nakonec opravdu celé vyvrbení situace.
Knihu doporučuji jakémukoli teenagerovi, který má rád sci fi a fantasy a který má rád vlky či záhadné vraždy.

DericCaster
30.05.2021

(+ SPOILER) Já nevím... Spíš ve mne převládají kladné pocity. Samotný příběh je zajímavý a neotřelý. Ale trochu mi vadily "zvláštní schopnosti" jednotlivých postav... Vím, že je to sci-fi a to nemá mít hranice, ale když už je zasazeno do současné doby, tak by mělo trochu reflektovat současnou vědu... Virusby asi mohl ovlivnit lidské vnímání, ale prostě nezvětší plochu nosní sliznice, aby člověk cítil jako vlk... Ale to je jen můj problém, že to tak vnímám. Celkově se mi knížka líbila a určitě se pustím i do dalších pokračování.

Daneta
27.02.2021

Nedočetla jsem. Myslím, že kniha se může víc líbit dětem do patnácti let.

awa1234
03.12.2020

Já přímo MILUJU tuto sérii! Je naprosto dokonalá. Přečetla jsem už čtvrtý díl a pořád mě to nenudí, spíš je mi smutno, že jsem skoro u konce a můj život už asi nebude mít smysl. Chápete to? Když dočtete super sérii a už nemá další díly, cítíte v hrudi tu práznotu? Tu cítím já a ani jsem ji nedočetla, jen z toho pomyšlení je mi blbě. Sice Vám to dá se říct ,,ublíží", ale stojí to za to a moc doporučuju!

MarianP
31.08.2020

Musím povedať, že zo začiatku som sa akosi nevedel do knihy začítať, ale postupne sa vynoril tajuplný a napínavý príbeh, ktorý ma úplne pohltil. Jedná sa o knihu pre násťročných, a tak k nej aj treba pristupovať, no zabavil som sa aj ja :). PS: vytáča ma jedine typická slovenská nátura vydavateľstiev - preložiť 1 - 2 knihy zo série a keďže sa im dostatočne neplnia vrecká tak jednoducho ďalšie knihy nepreložia...

katerina7986
11.01.2020

Skvělá knížka. Hrozně se mi líbilo jak to autorka napsala. Už jsem přečetla další 2 díly. Už se těším na 4.