Virus

Nebezpečný případ neteře sběratelky kostí Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa dobrodružství v krvi; konec konců je neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Seznamuje se se skupinkou dětí, které sdílejí její vlastní zápal pro vědu a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerhead se dějí divné a nebezpečné věci. Dětem se podaří zachránit z místní utajené laboratoře štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha. Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94837/virus-0CK-94837.jpg 4.3296

Tory Brennanová 1.

Literatura světová, Detektivky, Sci-fi
Vydáno, BB art

Virals, 2010

Kniha Virus

Eliška13

Knížka byla od začátku do konce neustále napínavá. Nemohla jsme se od ní vůbec odtrhnout. I přes to, že to není úplně můj šálek kávy, se mi kniha opravdu líbila.

Lana33

Ačkoli nejsem teenager (a kniha je hlavně o nich), tak mě příběh velmi pohltil. Celý děj má spád, postavy jsou chytré, děj ubíhá svižně, zápletka je zajímavá. Co se týče postav, tak Tory je velmi milá, Hi je prostě pohodář a o Benovi nějak nevím, co si myslet. Kniha se četla sama, pohodové čtení.

sar.janurova

Virus byla má první kniha od Kathy Reichs. Původně jsem tomu nedávala moc velkou šanci, obzvláště kvůli tomu, co se poté začalo dít a co se poté s některými lidmi stalo, ale nakonec jsem z knihy měla velmi dobrý pocit. Je to jedna z mála, jejíž téma mě neodradilo od toho, abych si přečetla další díl a zkompletovala tak celou tuto sérii. Příběhy Tory Brennanové a její tety Temperance Brennanové jsou prostě skvělé, i když ty Tory spíše mířené na mladší čtenáře.

janelka2

Tak je tu napsáno detektivka ale řekla bych, že kniha spadá do kategorie pro mládež ale i tak se mi líbila. Další díl si určitě přečtu a počkám jak se to rozvine.

moudivlacek

Trochu jsem této série bála, moc sci-fi nemusím. Ale sérii s Tempe jsem milovala, tak jsem to zkusila, a vůbec jsem nelitovala.
Tory je geniální dítě, které krátce přišlo o matku a poznalo konečně svého otce, s kterým teď žije. Vpadla do party 3 kluků, kteří jsou také velmi chytří a mají ji rádi takovou, jaká je. Jenže Tory - to také znamená velké nebezpečí, dobrodružství, zakázané věci a odhalování tajemství. Tory je prostě vůdce party a vždy kluky strhne s sebou do jakékoliv situace. Jsou to prostě takoví malí vědátoři. Jediného, koho lituji, jsou jejich rodiče. Chce to pro ně pevné nervy a občas dělat, že nic neviděli a neslyšeli, aby dobrodružství svých dítek přežili.
Spousta humoru a i prvky detektivky nenásilnou formou. I zde klasický motiv - chamtivost.

EleanorJane
17.06.2018

Případy Tempe? Skvělé. Ale Tory? Prostě boží!!! Okamžitě jsem se zamilovala. Kniha má děj, zápletku a hlavně humor!

pipa36
02.03.2018

Tak tohle se povedlo - sice nejsem cílová skupina, ale to mi nezabránilo v tom, abych knihu hltala jak puberťák. Jojo, napínavé, místy úsměvné, záhadné... Tato kniha má vše, co od dobrodružné knihy pro mladé čekáte, proto mohu jen a jen doporučit. Za mě plný počet hvězd.

AgnessN.R.
07.07.2017