Maska válečníka

od:


KoupitKoupit eknihu

Měsíc luny je v Oriose časem zkoušek, obřadů, oslav a lásky, kdy se mladým lidem otevírají brány dospělosti. Obvykle. Pro Tarranta a jeho přátele se ale první zkouška mění v zoufalý boj s předvojem nepřátelské armády, připravené vtrhnout do jejich vlasti. Jedině mocný meč, který se po staletích vrací do lidských rukou, může zachránit Oriosu a celý civilizovaný svět před děsivým přívalem ze severu. Pro svého majitele a jeho přátele představuje ale spíše prokletí než požehnání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2921/draci-koruna-maska-v-2921.jpg 3.730
Série:

Dračí koruna

Orig. název:

The Dark Glory War (2001)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
hanpari
30. dubna

Pravděpodobně nejlepší díl celé série. Ucelený příběh, netříštěný do několika dějových linií jako v dalších pokračování, se čte svižně.

pipa36
25. ledna

Zkusit se má všechno. Tak jsem to zkusila - už vím, že tenhle druh fantasy není pro mě. Moc válek, moc příšer, moc adrenalinu... Tohle ať hodnotí ti, kterým je to určeno.

woodward
18.05.2017

Přiznávám, že mě celá sága o "Havranu-Hawkinsovi" a pátrání po úlomcích dračí koruny zaujala hned od začátku a zhltnul jsem všech sedm dílů asi během čtyř dnů. Pan Stackpole psát umí, jeho postavy nejsou jen z papíru a zaujaly mě i některé poměrně originální prvky, které vnesl do žánru fantasy. Samozřejmě, je to o dracích a je tam spousta elfů - na tom není nic nového. Ale třeba urZrethiové a Gyrkymové, nebo chamtivý, leč nakonec veskrze "lidský" mořský bůh Tagothcha působí svěžím neotřelým dojmem. A na rozdíl od Eddingse a jiných tzv. "velikánů" žánru, když Stackpole píše o politikaření a o vztazích mezi vládci, o vojevůdcích, armádách a mocenských hrátkách, má to rozhodně hlavu a patu a člověk nemá pocit, že to pan autor odfláknul, protože ho tyhle věci moc nebavěj. Tedy - žádná intelektuálština ani velké umění to není (a nejspíš ani nemá být), ale rozhodně je to velmi poctivě odvedené řemeslo.
To ovšem nelze říci o kvalitě překladu, ten je mírně řečeno odfláknutý. Mimochodem, titul posledního dílu "Velká výprava" je nesmysl. V originále se to jmenuje Grand Crusade a je to o velkém, závěrečném boji proti Aurolanské vládkyni a jejím vojskům. Takže by se to nejspíš mohlo jmenovat "Velké tažení".

Sadomasochista
04.02.2014

Knihu som čítal ako asi 14 ročný a veľmi ma bavila. Pokračovania už ma nadchli menej ...

Eslem
27.04.2013

Zvolená ich-forma mi ke knize vyloženě nesedla a ani děj, i když docela pestrý, mě nedokázal vtáhnout. Jakékoli pokusy o rýmy byly taky dost škodlivé, * za obrácení hrdinů.

borknagar
27.10.2012

Kniha mě moc nebavila. Pro mne průměrná fantasy s nic moc příběhem. Od pana Stackpolea to byla jediná kniha, kterou jsem od něj přečetl.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Michael A. Stackpole

Michael A. Stackpole
americká, 1957

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených47x
v Doporučených8x
v Knihotéce29x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech1x