Pohřbení

Je tomu už osmnáct let, co se z lesa vynořil Chris Jacobs. Jediný ze školního autobusu plného dětí, které byly uneseny neznámo kam. Vyhublý, zmrzačený, bez vzpomínek na to, co se stalo. Když se nyní najde masový hrob jeho spolužáků, jeden mezi nimi chybí – bratr reportéra Michaela Brodyho. Zoufalý novinář má jedinou možnost, jak odhalit pravdu: nalézt Chrise Jacobse, o němž ale nikdo netuší, kde by mohl být. Neví to ani Chrisova sestra Jamie, která se rozhodne Brodymu v pátrání pomoci. Po Chrisových stopách se však nevydávají jen oni – odhalení pohřbených těl přiměje vraha, aby se i po tolika letech zbavil posledního žijícího svědka svého hrůzného činu… Dokážou Michael a Jamie nalézt Chrise a přiznat jeden druhému, co k sobě cítí, dřív než bude pozdě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325656/pohrbeni-HWj-325656.jpg 3.692
Série:

Tajemství kostí (3.)

Originální název:

Buried (2013)

Žánr:
Romány, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Přidat komentář
trudoš
02. března

Obsah přesně splňuje to, co inzeruje přebal. Kombinace romantiky s thrillerem se nese v duchu kriminálních seriálů a nebýt některých zásadních klopýtnutí, byl bych s výsledkem vlastně spokojen. A to i přesto, že příběhu chybí to nejpodstatnější - vlastní tvář. Kendra Elliotová namíchala poctivý koktejl lásky a napětí, který však v ničem nevyniká nad běžný průměr. A ač mě zaujal motiv zmizelého autobusu či příběh přeživšího chlapce, je smutnou pravdou, že vyústění událostí zavání vypočítavou potřebou šokovat. Problém je, že v tomhle ohledu autorka nedokáže uhrát důvěryhodnost. Zápletka jednoduše opomíjí základní rozpory a zároveň se vyhýbá odpovědím na nejpalčivější otázky stran totálního selhání vyšetřovacího aparátu. Co oči nevidí, to rozum nepálí. Ve výsledku mi tak nejvíc vyhovovalo, že když přijde na děj, spisovatelka se drží rozumného rozsahu. Jen ta závěrečná konfrontace se nese v duchu zaběhnutých klišé, o kterých sice víte, že musí přijít, ale jejich zbytečnost to neomlouvá.

Artep25
10. února

Mně tedy ta romantická linka ,také neseděla ,takže souhlasím s většinou čtenářů . Mohl to být dobrý thriller , protože myšlenka příběhu byla docela zajímavá ,ale ve výsledku musím konstatovat ,že jsem už četla lepší .

pipa36
25. ledna

Kriminální zápletka - výborná. Milostná zápletka - úsměvná a naprosto zbytečná. Autorka si asi nestačila ujasnit, jestli chce psát thriller nebo napínavý román pro ženy. Byl by to výborný a super dotažený thriller, ale milostná dějová linka mi tam opravdu nesedí, proto hvězda dolů.

Kerberos
25.09.2017

Začínalo to tak slibně,ale změnilo se to v přeslazenou telenovelu.Nedoporučuji čtenářům trillerů.

skubby
29.07.2017

Tohle byla zatím nejúžasnější kniha, kterou jsem četla....napětí, emoce, vášeň, strach, bolest, tajemno....dokonalé

zazvorka
08.07.2017

Přečetla jsem jen za cenu velkého úsilí - natolik mne odpuzovala pseudoromantická linka v knize. Vůbec by mi nevadila dobře napsaná občasná šťavnatější scéna, ale pořád číst informace o tom, jak ji Michael otlapkává, jak ona na něm či on na ní spočívá vilným pohledem - nepočítám chlípné pohledy ostatních kolemjdoucích, no - rušilo to, protože to bylo hloupě napsané. Jak má člověk číst takové výplody - viz strana 101: "Pohyboval se suverénně, jako by každý sval v jeho těle měl přesně určený smysl, a všechny dohromady vytvářela energii, která ho obklopovala." Myslím, že kdyby autorka na začátku sdělila, že Jamie a Michael jsou děsně nadržení a co nejdříve na to skočí - a pak už se zabývala napínavou částí knihy, udělala by lépe.

lifeoptimist
07.07.2017

Vzhledem k tomu, že mám moc ráda knihy Nory Roberts, kde je právě romantická linka spojená s detektivní zápletkou, jsem po knize sáhla a i když oproti Noře je vidět, že ta romantika se tolik nedařila, nicméně detektivka super, navíc s gradujícím dějem a docela napínavým koncem. Docela by mě zajímaly i další díly serie, protože další postavy z knihy byly také zajímavé a zároveň mě štve, že se u nás knihy vydávají cik cak (stejně jako R. Crais a jeho serie Cole a Pike, taky začaly až pátým dílem) nebo nejsou vydávány dál (opět např. Evanovich serie Nick a Kate, také už je vydáno 8 knih, ale u nás pouze dvě) prostě to zamrzí..... snad se dočkám
Pro mě dobrý :-) :-) :-)

bookcase
06.06.2017

Nebylo to špatné, ale za mě určitě nemíchat napětí a romantiku dohromady.

luciefeix
29.05.2017

čtivé , do konce jsem netušila kdo by za tím vším mohl stát , pro mě velice dobře propracované

PetraBery
20.04.2017

Kniha je rozhodně čtivá, co se mi shodně s některými ostatními čtenáři úplně nelíbilo, byl zbytečně rozsáhlý milostný vztah mezi Jamie a Michaelem - tam autorka mohla ubrat. Kdo stál za vraždami se dalo uhodnout během četby, ale až tak mi to nevadilo a zážitek z četby nezkazilo. Hodnotím mezi 3 a 4.

veronika4918
12.04.2017

Přečteno hodně rychle, protože jsem přeskakovala tu hrůzostrašnou romantickou linku. Mi povězte, kdo může tak rychle přeskakovat mezi tím, jak se trápí nad zmizením svého bratra (který byl pravděpodobně zavražděn) a tím, jakou má chuť na sex. Část závěru jsem tušila velice brzo a musím říct, že konečný závěr mi přišel dost ubohý ... Díky téhle knize přestávám mít ráda slovo "princezna" :D

JankaV80
10.04.2017

Knížka se mi líbila, nechyběl ji náboj. Četla se dobře, nerada jsem ji odkládala a to i přes to, že jsem celkem brzy tušila, kdo za tím vším stojí (náznaků tam bylo hodně). Romantická linka příběhu mi nevadila, brala jsem to jako zpestření celého příběhu (i když dokonalost těch dvou osob nenechá nikoho na pochybách, že je to mírně přitažené za vlasy). Na stranu druhou, na obálce knihy je napsáno "romantika a napětí", tak těžko očekávat jen detektivku bez romantiky. Rozhodně super čtení na dovolenou či relaxační víkend.

Lokina
31.03.2017

Má první kniha od této autorky a asi i poslední. Ne že by kniha byla špatně napsaná, to ne, čte se dobře, je srozumitelná, napínavá, zápletka tam byla. Ale já prostě nemusím tyhle knihy, kde je romantika, napětí a akce. Jistě v hodně knihách to bývá propojené, jak romantika a napětí, ale tady mi ta romantická linka přišla vynucená, taková nereálná. Asi pro mě by bylo lepší, kdyby ti dva hrdinové na to šli pomalu, tak jako zlehka do toho vztahu vstoupit. Tohle podání se mně prostě nelíbilo.

ina77
30.03.2017

Já dávám 5 hvězdiček,protože knihy byla supr.Byla tam zápletka,měla spád a celkově byla zajímavá.No a princezna se dala zkousnout,bylo to v pohodě.Určitě si přečtu i další knihy

biki
25.03.2017

Já bych nebyla tak přísná. Mě se knížka docela líbila - domnívám se, že motiv úvodního činu byl vysvětlen dostatečně, že způsob jeho provedení byl důsledkem osobnosti podřízeného padoucha (hlavní padouch s tím asi tak docela nepočítal, však mu to taky dal najevo). Nevadí mi, že onoho hlavního padoucha jsem rovněž odhadla hodně brzo. A vůbec mi nevadí, že o zážitcích unesených tam nic bližšího nebylo - stačily náznaky v podobě nočních můr Chrise, fotky z polaroidu či "vybavení" úkrytu. Musím ale souhlasit, že romantická linka působí v celé atmosféře příběhu trochu rušivě - některé jiné autorky, např. S.Brown, L.Howard či již zmiňovaná stará dobrá Nora Roberts, to mají zvládnuté lépe. Snad si na to dá autorka v jiných knihách pozor, protože příběh jako celek se mi jinak líbil.
Jedinou opravdovou výhradu mám k tomu (jak už zde dříve uvedeno), že Chris i v úkrytu vystupoval pod "vlastním" jménem, protože při jeho IT schopnostech by neměl být problém toto vyřešit.

alzbeta4340
09.03.2017

Pohřbení lákají zajímavým námětem a krásnou obálkou, takže jsem se na čtení těšila. Přes svoji čtivost mi ale tahle kniha nepadla do noty. Rušila mě romantická přeslazená linka příběhu, která jakoby nezapadala do zbývajícího děje. Ještě víc mi ale vadila nereálnost příběhu týkající se Chrise. Tohle by těžko zvládl nějaký agent Jejího Veličenstva, rozhodně ne traumatizované dítě.

game
01.03.2017

nečítajte, keď ste ju ešte nečítali, malým spoilerom som sa nevedela vyhnúť. to proste nejde.

Škoda. Mohol to byť dobrý thriller, keby ho napísal dobrý a invenčný autor. Námet a nápad boli dobré, všetko ostatné zlé. Tá princovská-princeznovská linka je to najhoršie, čo som v podobnom žánri kedy čítala, päsť na oko.
Autorka sa zjavne hrá na J.D.Robb... ale keď dvaja robia to isté, nie je to nikdy to isté.
Zvraty, deje, postavy, prvé strany dobre, potom až do konca celé zle - amatér vypátra za deň to, čo zlý zlý profesionál za celé roky nie, obeť celá vydesená sa skrýva o kúsok ďalej pod vlastným menom, hlavný zločinec je jasný od prvej chvíle, ako sa mihne v pozadí kdesi na začiatku, za tridsať rokov nikto nezbadá, že človek s nápadnou poruchou je človek s nápadnou poruchou, rodičia nespoznajú vlastné dieťa, namiesto varovania človeka v smrteľnom ohrození sa princ a princezná vrhnú do sexu...
Je to hrozná bieda, zmätená celá kniha, nie len koniec.

ADAMILA
24.02.2017

Kniha byla napínavá,bála jsem se drastických scén,ale vyvážil to romantický vztah hlavních hrdinů.Děj rychle gradoval ale konec byl zmatený a nepřirozený,konec mě zklamal.

JanaDor
17.02.2017

V knize bylo několik zvratů, které mě překvapily. Výsledek pátrání vám samozřejmě neřeknu, ale působil na mě divně. Hlavně pointa, co odstartovalo zlo. Vynahradil mi to epilog, který se vrací k hrdinům po dvou měsících od vyřešení zločinu. Zde se dozvím, jaké to mělo dopady na jejich životy a tak nějak mě to potěšilo. Prostě mám ráda uzavřené konce. Myslím, že si to čtenář zaslouží. To, že si někdo myslí, že je fajn otevřený konec a domyslí si to dle svého, není pro mě.
Celkově se mi to líbilo a kdo má rád propojení romantiky a napětí, určitě si knihu přečtěte.

Paja1974
16.02.2017

Velmi dobře čtení. Zapletka,drama ,romantika i když ta mi až moc do děje nešla. Proto o hvězdičku min.Ale tema pribehu super.Možná kdyby se autor drzel detektivniho pribehu tak by to bylo top.Knihu doporučuji přečíst stojí za to.

veronika9143
15.02.2017

To neobvyklé propojení romantiky a thrilleru mě docela při čtení rušilo. Kniha byla napínavá, ale milostný románek mě tolik nezajímal, jako samotné pátrání po zmizelých dětech. Nebýt toho, jednalo by se o skvělou knihu s neotřelým tématem. Proto jednu hvězdičku ubírám.

zuzana2599
13.02.2017

Nezvyklé propojení romantiky a thilleru jsem přečetla velmi rychle, čtivost se příběhu upřít nedá. Možná tímto mixem žánrů mi knížka přišla vhodná spíš pro mladší ročníky, možná je to jen můj pocit při dočtení knihy. Přebal knihy je také velmi povedený a ani romantiky se mi nezdálo příliš, docela se vše hezky skloubilo. Ráda si někdy přečtu i další knihy z této série.

kneslova
11.02.2017

Zajímavý a dobrý námět knihy dost kazí přehnaně obsáhlý popis vztahu mezi hlavními hrdiny. Takže je to zamíchaný thriller s románem pro ženy, což žádnému z těchto žánrů nepřidalo. A ta závěrečná scéna je trochu mimo - překombinovaná- málo uvěřitelná. Jak zde pode mnou už bylo napsáno, myslím, že mnohem lepšího výsledku by se dosáhlo zminimalizováním popisu milostného vzplanutí hlavních aktérů. Tak mezi 3 a čtyřmi hvězdičkami. Na hodnocení přidávám za dobrou čtivost knihy

sona8058
09.02.2017

Pohřbení není špatná kniha, jen mi tam určité věci neseděly. Milostná zápletka mi přišla dost přitažená za vlasy a musím se přiznat, že tyhle stránky jsem spíše jen tak přelétla.
Naopak detektivní příběh byl dobře vymyšlený!
Možná, kdyby se autorka více věnovala téhle linii a jen mimochodem zmínila, že se do sebe Michael a Jamie zamilovali, tak by to bylo fajn.
Chvilku jsem přemýšlela, kolik hvězdiček vlastně dám...3-4? Nakonec vyhrály 4, i když jsem už v polovině knihy věděla, kdo za tím vším je

mmmisulka.r
07.02.2017

Co se napětí a detektivní linky týká, tak super! S tou romantikou jsem měla ale krapet problém. Nic to ovšem nemění na tom, že se Mystery Press opět vyznamenalo! Více v recenzi v záložkách. - Knižní deníček!

martina1199
05.02.2017

Opravdu dobrý thriller. Zajímavá zápletka, napětí postupně eskalováno až do závěrečné pointy. Dala bych čtyři hvězdy, ale mám dvě výhrady.
Ta hlavní - milostná linka mi ani tak nevadila, i když to šlo mezi Michaelem a Jamie podle mě až moc rychle vzhledem k okolnostem, za jakých se setkali. Co mi ale vadilo více, byl jejich popis. Jsem prostě trošku vysazená na to, když on je nádherný a neodolatelný a ona je krásná jako princezna. Přišli by mi reálnější, kdyby neměli až tak perfektní vlasy, oči, smyslná ústa, "vysportované" postavy apod. Ať jsou hezcí a přitažliví, ale ne dokonale.
No a ta druhá - už někde v polovině knihy jsem uhádla hlavního padoucha. Motiv mi až tak úplně nedošel, ale postava ano. Čímž jsem byla trochu ochuzená o překvapení v pointě.

Jana77
26.01.2017

Opět tleskám!! Skvěle propracovaný příběh. Od začátku sice tušíte, kdo je pachatel, ale nevíte, kdo za ním stojí. Napětí jak má být!