pif69 pif69 komentáře u knih

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Ač je (byl) autor Američan , vytvořil díla s nepřekonatelných anglickým humorem .
Jaké je to milé pohlazení , na rozdíl od hororových skandinávských detektivek plných vražd ,násilí a krve .

20.02.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Myslím , že mediální a čtenářské ódy na tento román nejsou na místě . Mne nijak moc nezaujal a ani jsem nebyl schopen knížku dočíst . To se mi už dlouho nestalo .

26.12.2022 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

To co se stalo nejde odestát !
Jen je třeba to neustále připomínat , neboť pouze ten , kdo zná historii svou a svého národa , vyhne se opakování chyb svých a svých předků . (Alespoň ti trochu moudřejší...)

Výborně napsaná jedna z kapitol našeho národa . Přečteno jedním dechem . Doporučuji .

30.11.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mám rád čtení , od kterého se jen těžko odtrhnete a jste vtaženi přímo do děje . Znáte to : je deset večer , čtete a říkáte si "ještě půl hodinky ,pak musím jít spát" . Najednou je ale půlnoc a knížku stále nejde odložit , protože.... Je prostě super.
Velmi pěkně zpracovaná kronika jednoho kraje , jedné rodiny , ve víru doby vymknuté z kloubů .

28.10.2022 4 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Kdysi při prvním vydání v češtině jsem si tuhle brožurku koupil jen ze sympatií k ilustracím Adolfa Borna . Ale obsah mě mile překvapil , pobavil a dlouhá léta stále baví .
Klasika anglického humoru .

15.04.2022 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Již předešlé dílo pana Vondrušky Kronika zániku Evropy mi bylo hodně nesympatické , a to jak stylem , tak obsahem .
To co ale předvedl v Neviditelných je ještě o level výš (vlastně níž) . Styl psaní nelze nazvat jednoduchým , ale přímo primitivním .
A dějový obsah ? Vložte do hrnce klasická díla světové sci-fi ( Zpěv drozda, Ocelové jeskyně, 1984, Vynález zkázy ) , k tomu přihoďte Listopád od Aleny Mornštajnové , zamíchejte do toho nějaké ty rádobyčeské Barborky a Jeníky s jejich sexuálními zážitky , no a je to !
Je smutné , že tak talentovaný spisovatel se snižuje na úroveň anonymního diskutéra např.Novinek.cz .

15.04.2022 odpad!

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Naprostá klasika světové sci-fi . Koupil jsem si ji hned v roce českého vydání 1986 a od té doby ji rád čas od času z knihovny vytáhnu .

15.04.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

V předchozích letech jsem si přečetl pár horordetektivek s Harry Holem , naprosto úchvatné , promyšlené a zároveň depresivní čtení .
Království je ze stejného soudku - plného toho nejhoršího co zvrácení lidé dokážou . Na druhou stranu podáno z úplně jiného pohledu a v některých rozuzleních i velmi nečekaně .
Dobré čtení . Jen ne pro dlouhé tmavé zimní večery . :-)

05.02.2022 4 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Vůbec nevím co si o tomto dílku myslet . Až do konce jsem čekal , kdy se začne něco dít , ale marně . Za mne těžko pochopitelná fantasmagorie .

05.02.2022

Tahat zcela otevřeně do rádobyutopického románu svoje vyhrocené ultralevičácké(nebo ultrapravičácké??) politické názory , toho by se měl každý autor vyvarovat . Dvě hvězdy dávám snad jen ze sympatií k předešlým historickým vyprávěním .
Naprosto mě iritovali hlavní hrdinové - fízl Stb ,jeho placení spolupracovníci, komunistický právnický hoštapler , vykreslení jako sympaťáci zachraňující evropskou civilizaci , to je fakt hodně silná káva .

16.08.2021 1 z 5

Nápady průměrného inteligenta Nápady průměrného inteligenta Josef Brodil

Hodně podprůměrný příběh , taková nepovedená pohádka . Nevím , co tím chtěl autor říct... Jakékoliv moje očekávání naprosto skončilo celými odstavci , ve kterých autor odsuzuje ty , kteří nevítají s otevřenou náručí hordy afrických ekonomických migrantů .

21.12.2019 odpad!

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak jako kdysi byly čteny jedním dechem knížky od Párala , potom od Viewegha , tak se dnes čtou Hartlovi . Nic špatného na tom není . Proč se pohoršovat nad poutavým vyprávěním osudů obyčejných lidí v reálném čase ?
Za mne je to čtivé, uvěřitelné,poutavé . Pěkná oddychovka , doporučuji nejen na dovolenou .

10.02.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Byly časy , kdy se četl Páral , pak Viewegh , no a teď je to Hartl .
Nečekejte žádné hluboké filozofické úvahy . Čekejte vyprávění o životě obyčejných lidí v obyčejných dnech , ovšem umně a poutavě napsané .
Nejlepší víkend je možná trochu moc zalidněn . Když čtení přerušíte na více jak hodinu , tak musíte (jste li sklerotičtí jako já) , projít pár stránek nazpět , abyste se znovu chytli .
Hodnotím 4* , pro mne zábavné a vtipné čtení .

13.01.2019 4 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Neznám lepší román o lásce k poctivé práce a touze jít za svým cílem .

14.03.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

S romány Aleny Mornštajnové to je těžké . Okamžik , kdy otevřete její knihu , lze přirovnat k okamžiku , kdy v zimě vstoupíte na vrcholku stráně na klouzačku zasypanou sněhem . Děj vás vcucne , nepustí a vy musíte číst a číst a číst ... Nelze přestat , nelze odbočit , tu jízdu si musíte vychutnat až do konce . Alena Mornštajnová je Paní Spisovatelka !

10.03.2018

Hana Hana Alena Mornštajnová

Žijeme v neskutečně klidné a pohodové době , tak , jako ještě nikdy nikdo z našich předků nežil . Važme si toho . I to si uvědomíte při čtení Hany .

18.02.2018 5 z 5

Jakožto milovník Jiráska jsem přistupoval k Vondruškovi dost skepticky . Neoprávněně . Pro současného čtenáře naprosto ideálně vykreslena doba , děj a historické postavy . Hned jdu číst II.

13.02.2018 4 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Poutavě napsané , děj má spád a logiku . Jako napínavý příběh z předvečera Velké války doporučuji . Bavil jsem se .

01.02.2018 4 z 5

Válčil jsem v poušti Válčil jsem v poušti Richard Zdráhala

Zajímavé čtení od skutečného vlastence a vojáka .

05.01.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Pokřivené zrcadlo původního mistrného Jirotkova díla .Místy opsané takřka beze změn . Bez děje . Bez vtipných zápletek . Za mne ležák do knihovny , který už do ruky nevezmu . Dobré na podložení viklající se skříně .

05.01.2018 1 z 5