Neviditelní

Před čtyřiceti lety prosadila skupinka mocných Velký reset. Zdůvodnila ho tím, že je třeba zabránit chaosu, ničení planety, dát všem stejná práva a odstranit chudobu, neboť spravedlivé je, aby nikdo nevlastnil nic. Jediným majetkem lidí se stal biočip, který kontroluje, zda dělají to, co mají. Sledovací systém rozhoduje, kde má jeho nositel pracovat a bydlet, kde dostane najíst a kam se může jít bavit. Záleží na tom, jak vysoký má status konformity. Klaud život před Velkým resetem nepoznala. Končí studia a je šťastná, že žije v krásné nové době. Jenže pak potká mladíka, který čip nemá a je pro sofistikované systémy neviditelný…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476285/big_neviditelni-wjg-476285.jpg 3.8107

Kniha Neviditelní

Petrasuvicka

Jako čtenáři, nezatíženému Vondruškovym historickým já, jelikož je to moje první kniha od něj, jsem nadšená i zděšená. Od prvních stránek mě mrazí a hltam dej s čistou hrůzou.
Roman poukazuje na všechny aktuální trendy, potažmo nešvary dnešní společnosti. Hyperkorektnost, genderova vyváženost, co se už dnes nesmí, protože to je sexistické nebo rasistické, přelidnění, očkování, konspirace...
Je to nová "Orwellovka", mix 1984, filmů Equilibrium, Sedm životu (ne ta sladarna s Willem Smithem, ale scifi řešící přelidnění planety), Sexmise, možná trošku i Minority Report a mnoha dalších. Navíc většina věcí odráží o skutečný život v Severní Koreji, u níž jsem taky měla pocit, že se prodiram sci-fi...
Za mě opravdu dobrý kousek.

WaN635

Rozhodně zajímavé dílo. Od historika bych toto nečekala.
Kniha o lidech s čipem a o bytostech co si sami vyberou na prahu dospělosti své pohlaví mě zaujala, i přesto, že tento žánr není zrovna mým šálkem kávy. Pohlaví se dělí na mužské, ženské, nebinarni a oboupohlavní a každý si může vybrat co zvolí. V dnešní době mimořádně diskutované téma.
Rozdělení společnosti je popsáno jednoduchou a poměrně chápanou formou.
Jinak co se týče lásky obou propagonistů, ta mě moc nebrala, necítila jsem jiskření, tato linka byla poměrně nuda.
Za to naopak linka Františe mě zaujala. Za mě 80%.

pif69
15. dubnaodpad!

Již předešlé dílo pana Vondrušky Kronika zániku Evropy mi bylo hodně nesympatické , a to jak stylem , tak obsahem .
To co ale předvedl v Neviditelných je ještě o level výš (vlastně níž) . Styl psaní nelze nazvat jednoduchým , ale přímo primitivním .
A dějový obsah ? Vložte do hrnce klasická díla světové sci-fi ( Zpěv drozda, Ocelové jeskyně, 1984, Vynález zkázy ) , k tomu přihoďte Listopád od Aleny Mornštajnové , zamíchejte do toho nějaké ty rádobyčeské Barborky a Jeníky s jejich sexuálními zážitky , no a je to !
Je smutné , že tak talentovaný spisovatel se snižuje na úroveň anonymního diskutéra např.Novinek.cz .

Market-k-a

Tahle knížka je úlet. Ale čtivý a napínavý úlet, který vám nedovolí přestat číst :) Jedná se vlastně o milostný příběh v nepříliš vzdálené budoucnosti ovládané "velkým bratrem" Centrálním systémem planety. A jak tato diktátorská myšlenka začala, mi vyrazilo dech...

Kimeček

Kniha velice čtivá, zajímavá, napínavá a hodící se do dnešní doby. Přesto si myslím, že pan Vondruška by měl dále psát knihy historické, které má tak skvělé.

otula

Knihu hodnotím tak na 70 %. Pan Vondruška je spíš historik než spisovatel. Snažil se asi napsat moderní "Orwellovku", ale on byl pan Blaire prostě lepší spisovatel, nemluvě třeba o Karlu Čapkovi, který také psal varovná díla, jen asi o tisíc procent lépe. Na druhou stranu - jo, číst se to dalo, bylo to napínavé, rychle to ubíhalo.

Lejdy

Dlouho jsem přemýšlela, co je to vlastně za knížku. Že je napsána rychle, o tom není pochyb. Autor musel pospíchat, aby ji vůbec stihnul vydat, protože jeho fiktivní svět nás dohání mílovými kroky. Je to tedy varování. Hlavně pro mladé. Co se stane, pokud nezvednou hlavu od mobilů a nepodívají se na skutečný svět.
A jak jsem si přečetla další komentáře - mnozí (patrně mladší) čtenáři to vůbec nechápou!

Lady Greystoke

Nejlepší Vondruškova knížka. Tady je úplně všechno. Snad má příběh sem tam trhliny, ale kdo by to řešil.