Muž s podivnou minulostí

V krásném slunném létě roku 1914, kdy půvabná Charlotta má být představena králi a královně na plese debutantek, málokdo z přítomných lidí tuší, jaká mračna se stahují nad starým kontinentem. Zatím se zdá, že nic nemůže narušit poklidný a spořádaný běh života vyšší společnosti... Do Londýna přijíždí z Moskvy kníže Alex, aby tu jménem cara uzavřel smlouvu, která by v případném válečném konfliktu zaručovala oběma stranám vzájemnou účinnou pomoc. Nikdo z účastníků tajného jednání však neví, že je ještě jeden muž – tvrdý, nesmlouvavý anarchistický Felix, jehož posláním je knížete zabít, i kdyby měl za to zaplatit vlastním životem. Jeho odvážný plán, připravený téměř s matematickou přesností, prozatím ztroskotává na nečekaném zvratu-potkává ženu, kterou kdysi vášnivě miloval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/7095/-7095.jpg 3.7141

The man from St. Petersburg (1982)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Muž s podivnou minulostí

Allysa1985

Opět nezklamalo. Pokud chci dobře napsaný, klasický román, s Follettem nešlápnu vedle.

mazda333
03.11.2018

Opět parádní počtení. U Folletta asi prostě nejde šlápnout vedle. Jednoduchý děj zasazený do předválečného období, oproti jiným jeho veledílům tentokrát jen pár postav, nicméně jako vždy skvěle vykreslených, příjemné flashbacky do jejich minulosti a mistrně zachycena atmosféra doby. A to vše na pouhých 350 stránkách.

coquus
22.10.2018

Doba v níž se příběh odehrává je velice zajímavá a autor toho dokázal celkem dobře využít a jen tak mimochodem sdělit mnoho zajímavých informací. Po stránce příběhu už je to krapet slabší, ale jednoznačně to zachraňuje autorova schopnost poutavě vyprávět. Celkově jde tedy o dobrý román, ale na to, že je autorem Follet, tak v tomto případě dobrý znamená za 3.

Igor1311
22.09.2018

Trocha slabšie ako Kavky či Sršeň, ale Follett je veľký rozprávač a opäť sa predviedol v dobrom svetle a naservíroval nám príbeh z doby tesne pred vypuknutím prvej svetovej vojny. Naznačil, ako sa robí vysoká politika, zachytil hnutie sufražetiek či situáciu v cárskom Rusku. Či sa už atentát na Orlova zakladá na pravde či nie, dej mal slušné tempo, zápletka s mladou Charlottou bola skvelá. Follett to jednoducho vie!

derminator
18.03.2018

Je to má druhá kniha od Folleta a já musím říci, že zklamaný nejsem! Kniha je dobrá, čtivá. Až na ten konec se mě velmi líbila. Člověk zase pochytí něco z historie o první světové válce. Knihu doporučuji a dávám 70%.

francouz
17.02.2018

Musím říci, že to nebyla úplně super jízda od Folleta, na kterou jsem u tohoto autora zvyklý. Na druhou stranu autor nezklamal, vystavěl příběh, který se odehrává v době, která byla velmi výbušná.
Postavy, které zde vystupují jsou na můj vkus příliš ploché a to jak se odehraje finále se dalo očekávat. Navíc zapojení Winstona Churchila bylo asi pro mnohé zajímavé, ale pro mě zde působil spíše jako rušivý element.
Ale abych pouze nekrtizoval, knížka měla spád, tak jak je u Folleta zvykem, a finále, i když pro mě bylo malinko méně uvěřitelné, vygradovalo v předvečer 1. světové války.

babsi66
05.02.2018

Připadalo mi to jako taková fajn telenovela z období těsně před vypuknutím první světové. Hlavní postavy a jejich problémy jsou sice přímo navázané na politiku a diplomatická jednání, ta ale představují pouze zajímavou kulisu pro jejich vztahové propletence. To však ději neubírá na napětí ani na záživnosti. Já bohužel čekala od knížky čekala trochu více zahraniční politiky a méně vztahových problémů.

pif69
01.02.2018

Poutavě napsané , děj má spád a logiku . Jako napínavý příběh z předvečera Velké války doporučuji . Bavil jsem se .