Muž s podivnou minulostí

Muž s podivnou minulostí https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7095/-7095.jpg 4 224 45

V krásném slunném létě roku 1914, kdy půvabná Charlotta má být představena králi a královně na plese debutantek, málokdo z přítomných lidí tuší, jaká mračna se stahují nad starým kontinentem. Zatím se zdá, že nic nemůže narušit poklidný a spořádaný běh života vyšší společnosti... Do Londýna přijíždí z Moskvy kníže Alex, aby tu jménem cara uzavřel smlouvu, která by v případném válečném konfliktu zaručovala oběma stranám vzájemnou účinnou pomoc. Nikdo z účastníků tajného jednání však neví, že je ještě jeden muž – tvrdý, nesmlouvavý anarchistický Felix, jehož posláním je knížete zabít, i kdyby měl za to zaplatit vlastním životem. Jeho odvážný plán, připravený téměř s matematickou přesností, prozatím ztroskotává na nečekaném zvratu-potkává ženu, kterou kdysi vášnivě miloval.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Man from St. Petersburg , 1982

Hella
29.03.2015 2 z 5

Pro mě nejslabší autorův titul...i když pochopitelně - jak bylo již níže řečeno, je to pořád velmi dobře píšící a velmi čtivý autor, ale příběh sám o sobě nestál za nic... ani jedna postava, se kterou by se člověk mohl ztotožnit, či sympatizovat. Dočetla jsem jen ze setrvačnosti.

beat.ea
20.02.2015 4 z 5

Samozřejmě oproti Pilířům země, Na věky věků či trilogii Století je to něco jako sloh ze základní školy, ale je to prostě Follett, takže se to čte samo.

marimari
15.10.2014 1 z 5

Trochu červená knihovna, přečetla jsem, ale je to zatím nejslabší dílo tohoto autora.

Boggy
23.12.2013 1 z 5

Slavný autor, ale bohužel nedočetl jsem do konce. Připadalo mi to jako hloupá romance pro ženy, bohužel.

Vojslava
16.03.2013 4 z 5