pif69 pif69 komentáře u knih

Už samotné prvotní rozhodnutí jet do Číny kvůli Barbaře mi hned na začátku připadalo velmi velmi hloupé . A jak se říká - pokud na košili zapneš špatně první knoflík , ostatní je už také jen špatně .
Mám osobní odpor k zemím typu Čína,Rusko a nikdy bych tam nejel za prací , ani za poznáním . Už z principu .

24.03.2024 3 z 5

Jak jsem dobyl Nový Zéland a jak Nový Zéland dobyl mě Jak jsem dobyl Nový Zéland a jak Nový Zéland dobyl mě Vladimír Tala

Jako první jsem si v knihovně půjčil Jak jsem dobyl Londýn... , a to číst nešlo .
Pak jsem jen letmo nahlédl do Jak jsem dobyl NZ... , a to je to samé .
Rádoby vtipné historky z pařeb (a je jedno kde) , co se dělo pře nimi a co se dělo po nich . Je opravdu nutné jet až na Nový Zéland kvůli tomu , abych se permanentně ožíral , hulil a probouzel se po škarpách a u popelnic ??

24.03.2024 1 z 5

Jak jsem dobyl Londýn a jak Londýn rozbil mě Jak jsem dobyl Londýn a jak Londýn rozbil mě Vladimír Tala

Ač velmi útlá knížečka , nedokázal jsem ji dočíst .
"Veselé" příhody huliče a chaotika z domova i ciziny .

24.03.2024 1 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Kniha vonící tymiánem ,levandulí a vínem . Pohodové čtení pro deštivé únorové večery .
Naopak film mě velmi zklamal .

06.02.2024 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Je podivné , kolika duševním mrzákům se dnes po těchto časech stýská . Dle posledních průzkumů je to snad až 35% voličů ??? Bůh nás všechny ochraňuj !

04.02.2024 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Taková modernější páralovka . Dobře vystavěný příběh , reálie vycházející patrně z osobních zkušeností autorky . Příjemné čtení .

04.02.2024 4 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Upřímně jsem se v průběhu čtení bál , aby to vše nesklouzlo do progresivně aktivistické moralizující roviny , popř. se hlavní hrdina nechtěl nechat přeoperovat na ženu apod. Naštěstí autor vše nechal v rovině bezstarostné ajťácké prokrastinace .
Zábavné a čtivé .

14.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Jak uvádí u svých filmů Zdeněk Troška - jejich náplní není sdělovat hlobokomyslné poselství , ani řešit světové problémy , nýbrž jen a jen bavit a diváky alespoň na chvíli odvést od každodenních problémů . Stejně tak Patrik Hartl se svými příběhy baví a nic jiného od toho ani neočekávám .
Příjemné oddychové čtení pro chvíle volna , ať už na dovolené,nebo za dlouhých zimních večerů .

31.12.2023 4 z 5

Kde je tráva zelenější... Kde je tráva zelenější... Jindřich Nermuť

Naprosto nezáživně a heslovitě popsaná životní cesta "Z Čech až na konec světa" . Učebnicový příklad toho , jak by biografie bezesporu úspěšného člověka neměla vypadat .

31.12.2023 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak nevím...
Za mne je to splácanina pokusu o sci-fi,pokusu o humor, a fantasmagorických jmen a názvů . Patrně jsem to celé nějak nepochopil a jsem nedůvtipný.
Nadšení recenzenti asi četli jinou knížku .

24.12.2023 odpad!

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Přečteno mnou kdysi dávno, s kouzelnou ilustrací A.Borna, a pak ještě několikrát . Vždy pobaví . Nádherná ukázka anglického náhledu světa a humoru .
Jen škoda , že se pár ukřičených svazáckofašistických hlídačů čistoty rasy snaží takovou literaturu likvidovat .

30.09.2023 5 z 5

Provazochodci Provazochodci Josef König

Skvělá crazykomedie , jako vystřižené z filmů Pierra Richarda .
Přečteno jedním dechem za jedno odpoledne . Doporučuji .

30.09.2023 5 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Život v Bretani očima české spisovatelky , psáno skvostnou češtinou .Milé a optimistické čtení .

26.09.2023 4 z 5

Konec dobrý Konec dobrý Irena Dousková

Několik nadmíru povedených povídek , umístěných dějem v čase od šedesátých let do současnosti . Je zajímavé porovnávat postřehy autorky s vlastními vzpomínkami . Pěkné , doporučuji .

26.09.2023 4 z 5

Zítřek patří statečným Zítřek patří statečným Wendy Holden

Mladá zpovykaná aristokratka se z nudy vydala do války . Tam potkala několik šarmantních důstojníků , s nimiž si něco začala . Nakonec ulovila ženatého generála , ale jen na dobu kdy byl bez manželky .
Děj i příběh jak z nepříliš povedené francouzské válečné komedie .
Kniha nemá hlavu ani patu , o skutečných bojích a válce je v ní pramálo .

26.09.2023 2 z 5

Stále spolu Stále spolu Sophie Hénaff

V knížce se dá najít pár vtipných postřehů k pousmání , ale to je tak asi vše. Naprosto zmatené množství postav , ve kterých se nemůže vyznat snad ani sama autorka . Nějaké detektivní vyšetřování jsem snad ani nepostřeh' , resp.co se vlastně mělo vyšetřovat ? Velká patra různě vyšinutých policistů nahrnutých na jedno oddělení , ale co s tím dál ?
Za mne to není čtení ani k hotelovému bazénu .

25.08.2023 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Prvních 200stran jsem uvažoval , zda je autorkou skutečně A.Mornštajnová . Nadmíru depresivní vyprávění, kdy nevíte , zda vypravěčkou je malá holka, nebo se jí někdo snaží napodobit , nebo co to vlastně má vše znamenat? .
Zbylých 100stran mne přesvědčilo , že celé to počáteční klopýtání a jakoby neumělé vyjadřování , mělo dějový smysl . Konec knihy naprosto strhující .
Hodnotím jen o maličko hůře nežli předchozí romány .

25.08.2023 4 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

Zábavná oddychovka . Jeremy je něco jako manžel tety Kateřiny(Saturnin) , který ač bez elementárních znalostí z chemie , pustil se do podnikání na chemii založeném .

29.07.2023 4 z 5

S nikým ze zpovídaných jsem nebyl schopen se jakkoliv ztotožnit . Život člověka je založen na spolupráci a interakci s ostatními , sám není nikdo nic .
Svědectví o podivínech , asociálech , duševně či tělesně vykolejených individuích, je zajímavě napsané , ale toť vše .

29.07.2023

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Výběr knížky naslepo v místní knihovně se po dlouhé době opravdu povedl . Je to sci-fi ? Je to prázdninový dobrodružný brak ? Je to pohádka pro dospělé ? Nevím , ale každopádně je to zábavné čtení , od kterého budete těžko odcházet .

07.04.2023 5 z 5