Hry bez hranic

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své temné grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383380/hry-bez-hranic-tBx-383380.jpg 3.5117
Novely, Literatura česká
Vydáno, Listen

Kniha Hry bez hranic

viweb

Nic pro mě ani jsem nedočetla. Jazyk IT a k tomu spousta výrazů co užívá dnešní mladá generace....Za mě 3/5

Andynka

Kniha se lehce četla. Je to jednohubka ke kávě, která se věnuje migrantům, programování, lhostejnosti k životu.
Já jsem asi úplně nepochopila, co chtěl autor knihou říci. Chvílemi mě spíše rozčilovala... Tak moc nevím, jak se ke knize postavit.
Asi je to za mě kniha, která he zbytečná. A časem si ani nevzpomenu o čem byla. Ale kdo ví. Kolikrát tyhle nic neříkající knihy, se vám zaryjí hlouběji do paměti, než by jste čekali. :-)

Nerevanin

Dobré. Kniha se dobře čte a kladně hodnotím také práci autora s jazykem a styl vyprávění. Nejsem si zcela jistá tím, co autor chtěl touto knihou říci, ale po delší úvaze se kloním k tomu, že chtěl poukázat na egocentrismus a lhostejnost dnešní generace. Na první pohled se zdá, že hrdina je obyčejný floutek a frajírek, který tváří v tvář katastrofě (za tímto účelem je použita uprchlická krize) prozře a začne konat dobro. S určitým odstupem mi ale připadá, že ve skutečnosti je ve středu všech činů hlavního hrdiny jeho já, vše dělá jen pro svůj užitek. Jako dobrovolník do uprchlického tábora jede vlastně z nudy, hrůzy tábora pak vidí jen jako zpestření všedního dne a i když uznává, že se jedná o hrozné věci, přesto využívá zdrojů určených pro uprchlíky a přes noc se nechá odvézt taxíkem do pronajatého pohodlného domu. Ačkoli vše na vlastní kůži zažil, později souhlasí se silným protiuprchlickým názorem jisté ženy jen kvůli vidině sexu, nemá nejmenší zájem ji poučit o tom, co se skutečně děje. Ve finále zajistí práci desítkám či stovkám uprchlíků, ale vše směřuje jen k jeho vlastnímu pohodlí, aby se mohl věnovat svým koníčkům, a k problémům svých přátel z řad uprchlíků se staví zcela lhostejně. Nezajímá ho, jak se cítí, ačkoli to vlastně odpovídá duševnímu stavu jeho samotného, záleží mu jen na zisku. Autor sám kritizuje počínání svého hrdiny buď jeho vnitřními úvahami nebo prostřednictvím Vandy, jejíž názor ale zároveň znevažuje tím, že z ní učinil radikální feministku. Po přečtení jsem knihu zhodnotila jako divnou nedodělávku s potenciálem, ale po úvaze jsem došla k názoru, že se jedná o poměrně zdařilé dílo, které nutí k zamyšlení.

Lotka
25.12.2019

Dalo se to, ale jednou stačilo.

KateTheBlogger
12.12.2019

Knížka se čte rychle a zachycuje aktuální situaci, navíc je psaná jazykem současné mladé generace. Je upřímná, drzá, cynická.

czpilar
10.11.2019

Kniha výborně zachycuje absurditu dnešní doby, je drzá, povrchní a užívá řeči současné generace Y. Je to taková rychločetba na jedno odpoledne.

TerkaM
06.11.2019

Nic moc. Spíš nic než moc. Knihu jsem si chtěla přečíst v době, kdy byl kolem uprchlické krize strašný boom - líbilo by se mi to víc. Nicméně já ji četla pozdě. Tohle je prostě jedna z těch knih, která je vhodná k jedné aktuální situaci ve světě, kterou můžete číst jen v jednom určitém momentě, ale když ji čtete jindy, jste zklamaní. Mě každopádně nebavilo číst o hlavním hrdinovi, nelíbil se mi jeho přístup k životu a kdybych někoho takového reálně potkala, asi bych ho profackovala. Čekala jsem od toho víc, nicméně jsem to alespoň měla rychle přečtené, jelikož je to fakt útlounká knížečka.

Alethea_k
29.10.2019

Autor skvěle vykreslil dnešní realitu. Na co vztahy? Můžu si domluvit sex během několika vteřin přes aplikaci, proč se o něco snažit, když nemusím nic dělat a ještě z toho profitovat. Bohužel, dnešní generace. Také je poznat, jak jsme my mladí lidé hloupí a představujeme si naivně, že všechno bude dobrý. No z literárního hlediska žádná perla, ale na to, aby si člověk uvědomil, za jaký tým kope, dobrý.

Ostře sledované vlaky
Ostře sledované vlaky