Loď v Bretani

Po bestselleru Dům v Bretani, který vyvolal velký ohlas u čtenářů, přichází autorka s dalšími příhodami ze svého bretaňského domova, ze svých cest do Česka a z dovolených po Evropě. Jako obvykle jsou její historky zábavné, mísí se v nich laskavý humor se sarkastickými postřehy, přičemž nešetří nikoho, ani sebe. Jednu kapitolu pojala ve formě fiktivního interview pro tisk. Odpovídá v něm na nejčastější dotazy, které jí její publikum klade, text však obsahuje i hlubší reflexe o lidském bytí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308964/lod-v-bretani-LKH-308964.jpg 4.174

Příhody z bretaňského domova (2.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Loď v Bretani

Marla

Nesmírně zábavné, jedovatě břitké a s obrovským nadhledem napsané. Ježíšek se opravdu trefil do mého vkusu. Tohle je kniha, kterou budu mít ráda ve své knihovně a rozhodně na ni nebude padat prach....

knihovniceS
05.11.2018

Také mě moc mrzí, že už žádnou knihu nenapíše - odešla moc brzy. Je mi to líto

Vilma232
05.11.2018

Kultivovaný jazyk a příběhy o lidech mezi Bretaní a Prahou. Navazuje na Dům v Bretani, ale není nutné je číst postupně. Moc mě mrzí, že už si další příběhy nepřečtu.

Hasmi
23.05.2018

Paní Davouze je bezesporu chytrá a vzdělaná žena, o tom není pochyb. Ale z knihy jsem byla zklamaná. Možná kdybych jednotlivé příběhy a zamyšlení četla občas jako blog v rámci relaxace po pracovním shonu všedního dne, tak by mi to bohatě stačilo.

Aleh
21.04.2018

Před pár lety jsem četla Dům v Bretani, ale moc mě tato kniha (už ani nevím proč) neoslovila, ale musím konstatovat, že Loď v Bretani se mi líbila mnohem víc. Sama autorka přiznává, že se jí stále mnoho lidí ptá, jak se to stalo, že opustila Prahu a život, který do té doby žila, provdala se za Francouze Joela Davouze a přestěhovala se na venkov do Bretaně. Paní Marta Davouze uvádí, že jí se to tak stalo, nicméně sama uvádí, že tento postup za běžný způsob seznámení nepovažuje. No, prostě osud tomu tak v jejím případě chtěl a byl tomu nakloněn. Historky ze života na francouzském venkově a z cest po celé Evropě jsou psány velmi čtivě, s humorem a nechybí bohaté žívotní zkušenosti a všudypřítomný a tolik potřebný nadhled.

Careza
02.03.2018

Líbila se mi velice, krásným živým jazykem je napsaná.

Lucinkaaa
01.01.2018

Nelíbí se mi, že autorka přechází z jednoho děje do druhého.

haski
26.10.2017

Líbila se mi víc, než Dům v Bretani. Myslím, že Loď v Bretani je psána již s větším nadhledem a forma cestopisu spisovatelce víc sedí. Umí se dívat okolo sebe a už se dokáže podívat jinýma očima i na svoji vlast. U mě si napravila reputaci ve srovnání s minulou knihou.

Marta Davouze
česká, 1945 - 2018