Loď v Bretani

Loď v Bretani https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308964/mid_lod-v-bretani-LKH-308964.jpg 4 146 43

Po bestselleru Dům v Bretani, který vyvolal velký ohlas u čtenářů, přichází autorka s dalšími příhodami ze svého bretaňského domova, ze svých cest do Česka a z dovolených po Evropě. Jako obvykle jsou její historky zábavné, mísí se v nich laskavý humor se sarkastickými postřehy, přičemž nešetří nikoho, ani sebe. Jednu kapitolu pojala ve formě fiktivního interview pro tisk. Odpovídá v něm na nejčastější dotazy, které jí její publikum klade, text však obsahuje i hlubší reflexe o lidském bytí.... celý text

meluzena
11.11.2019 1 z 5

Nebavilo. Začátek mi připomínal školní slohové práce, kdy žáci prostě MUSELI vyplodit zadaný počet stran. Pak už to sice bylo lepší, ale drhlo to pořád; text i humor působil nuceně.
Odloženo.

Jonna
21.10.2019 3 z 5

Podle mne ještě větší slepenec úvah, příhod a příběhů než Dům v Bretani. Blogové úvahy. Více mne zaujalo jen vyprávění o duších/duchách domu, protože to také tak cítím, a také žiju v cizině. Jinak platí to samé, co o předchozí knize - býval by na to stačil blog.

Marla
02.01.2019 5 z 5

Nesmírně zábavné, jedovatě břitké a s obrovským nadhledem napsané. Ježíšek se opravdu trefil do mého vkusu. Tohle je kniha, kterou budu mít ráda ve své knihovně a rozhodně na ni nebude padat prach....

knihovniceS
05.11.2018 5 z 5

Také mě moc mrzí, že už žádnou knihu nenapíše - odešla moc brzy. Je mi to líto

Vilma232
05.11.2018 4 z 5

Kultivovaný jazyk a příběhy o lidech mezi Bretaní a Prahou. Navazuje na Dům v Bretani, ale není nutné je číst postupně. Moc mě mrzí, že už si další příběhy nepřečtu.

Hasmi
23.05.2018 3 z 5

Paní Davouze je bezesporu chytrá a vzdělaná žena, o tom není pochyb. Ale z knihy jsem byla zklamaná. Možná kdybych jednotlivé příběhy a zamyšlení četla občas jako blog v rámci relaxace po pracovním shonu všedního dne, tak by mi to bohatě stačilo.

Aleh
21.04.2018 4 z 5

Před pár lety jsem četla Dům v Bretani, ale moc mě tato kniha (už ani nevím proč) neoslovila, ale musím konstatovat, že Loď v Bretani se mi líbila mnohem víc. Sama autorka přiznává, že se jí stále mnoho lidí ptá, jak se to stalo, že opustila Prahu a život, který do té doby žila, provdala se za Francouze Joela Davouze a přestěhovala se na venkov do Bretaně. Paní Marta Davouze uvádí, že jí se to tak stalo, nicméně sama uvádí, že tento postup za běžný způsob seznámení nepovažuje. No, prostě osud tomu tak v jejím případě chtěl a byl tomu nakloněn. Historky ze života na francouzském venkově a z cest po celé Evropě jsou psány velmi čtivě, s humorem a nechybí bohaté žívotní zkušenosti a všudypřítomný a tolik potřebný nadhled.

Careza
02.03.2018 5 z 5

Líbila se mi velice, krásným živým jazykem je napsaná.

Lucinkaaa
01.01.2018 3 z 5

Nelíbí se mi, že autorka přechází z jednoho děje do druhého.

haski
26.10.2017 4 z 5

Líbila se mi víc, než Dům v Bretani. Myslím, že Loď v Bretani je psána již s větším nadhledem a forma cestopisu spisovatelce víc sedí. Umí se dívat okolo sebe a už se dokáže podívat jinýma očima i na svoji vlast. U mě si napravila reputaci ve srovnání s minulou knihou.

niknikita
26.10.2017 5 z 5

Moc krásná kniha, plná úžasných lidí a jejich příběhů. Jedna z těch, kdy je člověku líto, že už nejde číst dál.

ddkk
21.10.2017 3 z 5

Dům v Bretani byl mnohem lepší, tohle mi přišlo jako tak trochu lovení z vody ...nicméně, Francie je moje nejmilejší zahraniční destinace, takže za tři...

bagel
31.08.2017 4 z 5

Pohodové, místy i vtipné čtení.

SNEZENA
04.06.2017 4 z 5

Kniha je vtipná,místy funguje jako cestopis a i moudrá je.

knihovniceS
21.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Čte se krásně a lehce. Vyprávěcí talent autorky nás čtenáře zanese do míst ve Francii, která by chtěl navštívit, ale také ve vzpomínkách připomene krutou realitu bývalého režimu.

martina.bella
17.02.2017 5 z 5

Kdo má rád knížky založené na realitě, nemůže být nespokojen. Kniha ve mě vzbudila chuť podívat se do Bretaně. Nezbývá než autorce závidět, že ji tam osud zavál...

Iwíček
15.02.2017 5 z 5

Krásná a milá knížka, jež je naplněna spoustou legračních okamžiků. Líbilo se mi, že autorka svůj příběh dokázala vyprávět s nadhledem a jistou dávkou vtipu. Smutné historky se snaží nadlehčit také pomocí vtipu.

mariva
31.01.2017 4 z 5

Vlídné nakouknutí do života Češky žijící v Bretani. Na rozdíl od podobných knih většinou z oblasti Provence, tato nepřináší jen sluncem prozářenou atmosféru, ale i ostrý bretaňský vítr a bouřlivost oceánu. Docela jsem se v duchu dokázala přenést na pobřeží Bretaně do starého kamenného domu, ve kterém straší. Navíc jsem se u knihy často i nahlas smála, takže jsem s knihou strávila příjemné chvíle.

Driftersoul
17.01.2017 4 z 5

Na knížku jsem narazil zcela nečekaně. O to víc mne, jako náhodný dárek, mile překvapila: Tři důvody: (1) příjemné vyprávění se spoustou niterných impresí, odkazů na reálie a zajímavých postřehů; (2) obohacující ženský pohled na svět kolem nás; (3) zasazení děje do nádherné Bretaně, kterou jsme měli to štěstí před lety autem procestovat - kamenné domečky i honosná sídla s upravenými dvory a zahradami, věčný vítr, modrozelené moře, dvojjazyčné nápisy, Saint-Malo, Cap Fréhel, Locronan, Belle-Ile-en-Mer,.... to vše mám hluboce pod kůží. Smekám před inteligencí, duševní kulturou a evropským "rozměrem" autorky.

ivanaga
11.01.2017 4 z 5

Tato třetí kniha autorky ve mně dopředu vyvolávala zvědavost. Jak lze navázat na předchozí dvě? Měla jsem za to, že náboje jsou vystříleny. V první shrnut život s dramatickým prvkem rozchodu, ve druhé jeho nová, až trochu exoticko-romantická etapa ve Francii. Co dál? Bude to stejně nosné? Z mého pohledu mohu říci, že je to opravdu znovu hutné, nabité životní energií, lehkým sarkasmem, nadhledem a vtipem, ale ne tím za každou cenu, který člověka do smíchu násilně nutí. Tady se spíše usmívám pod fousy a lehce v duchu pokyvuju, že tohle přece v nějaké obměně taky znám.
Přitom to vypadá tak lehce. Psát o tom, co člověk prožívá. Jak bydlí, vaří, uklízí, cestuje, jak vnímá lidi kolem sebe. Jenže to je právě to. Nejenže to paní Marta umí kvalitně napsat, ona to hlavně umí žít. Tak, jako málokdo. Má odvahu, šarm, praktické dovednosti, jaké se už dneska mezi mladou generací snad ani nenosí, je organizačně schopná, diplomatická, a k tomu všemu sečtělá a vůbec vzdělaná dáma. Prostě nedostižná kombinace. Takže s jejím nabitým programem se kapitoly píšou samy. Tedy aspoň to tak vypadá. Člověk po těch jejích story má okamžitě chuť někam vyrazit. Když ne na loď či jinam do dálek, tak alespoň na nákup nebo na kafe. Dostane chuť na cigáro, i když nekouří. Stejně si myslím, že další kniha, která bude nutně následovat, by měla být kuchařka. Ty recepty na mleté maso zkrátka musím mít! Paní Marta je prostě naše česká Betty MacDonaldová a hrozně mě baví.

Marta Davouze
česká, 1945 - 2018
2016  76%Loď v Bretani
2013  68%Dům v Bretani
2015  66%Vypadni z mýho života!
2017  85%Celej Franz!
2014  59%Zrcadlení