PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Tohle už mě moc nebaví. Asi jde o to, že si musím zvykout, že Will už není hlavní hrdina a Maddie není ani zdaleka tak sympatická. Rozhodně už to není ono... 2*-3*

21.05.2019 2 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Hezký díl, ale ne tak dobrý, jako ten první. Evanlyn jsem si moc neoblíbila, i když se v pozdějších dílech třeba vybarví lépe. Doufám.

Lovci Lovci John Flanagan

Hezké pokračování, i když je Flanaganův skvělý humor po tolika knihách už trochu ohraný. Přesto je příběh čtivý a zahřeje na duši, když se člověk dívá na tolik špatných příběhů všude kolem.

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Asi spíš pro náctileté, ale velmi dobré a čtivé. Vyděděnci jsou o něco lepší, ale i tohle je skvělé.

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Po třetím díle mi tohle zvedlo náladu, což je super. Místy se mi tajil dech, místy jsem se nedokázala přestat smát a místy jsem chtěla vraždit, ale vždycky jsem byla zcela ponořená do děje. Minulo pár hodiny a kniha najednou skončila...

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Čaroděj na severu nebyl mým oblíbeným dílem, ale tohle mu rozhodně zlepšilo reputaci. Horác a více Malcolma je skvělá směs, pokud chcete dostat čtivou a vtipnou knihu. Rozhodně doporučuji, jako ostatně celou sérii.

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

Jedna z mých neojblíbenějších knih od pana Flanagana... Čtivé, hezké a Gilan jako třešnička na dortu. Víc prostoru pro Gilana by možná neškodilo, ale stejné byla kniha skvělá.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Jednoduchý čtivý příběh se sympatickým hlavním hrdinou a hezkou zápletkou. Nejedná se o nejlepší díl série, ale rozhodně se řadí do popředí.

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Ach, jak mi chyběl Halt a jeho suchý humor. On, Crowley a jejich vzájemné špičkování... Spojení nových informací a skvělého humoru zajišťuje perfektní zážitek.

Umrlčí tváře Umrlčí tváře John Flanagan

Velmi smutné a už ne tak dobré, jako předchozí díly, ale pořád skvělé. Lepší, než 75% fantasy literatury pro mládež dnešní doby.

21.05.2019 3 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Jiný příběh ze stejného světa, jako hraničářův učeň. A samozřejmě, jedná se o Flanaganovo dílo, takže skvělé.

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Můj neojoblíbenější díl z célé té úžasné série. Líbí se mi nová část svta, se kterou se člověk může seznámit. Erak se Svengalem samozřejmě zajišťují zábavu a Seletinje velmi sympatický člověk. Klidně i 20 hvězdiček.

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Konce povídek byly astavnené tak, že sotva jsem se začetla, děj skončil, ale to nevadí. Dozvěděla jsem se zase něco jiného o svém oblíbeném světě a hlavně toho bylo víc o Gilanovi a hraničářských koních, což je nejdůležitější.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Skvělé pokračovní úžasné série, i když přeci jenom trochu slabší, než první díl. Přesto byla kniha čtivá až do konce a za nic na světě bych si ji nenechala ujít.

21.05.2019 4 z 5

Rozhdoně nejlepší díl z celé série. Možná by bylo lepší, kdyby byl děj ukončen už tady, ale i ostatní díly jsou dobré. Tuhle sérii bych si rozhodně nenechala ujít...

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Konec trošku ohraný a průhledný. Na druhou stranu by mě určitě mrzelo, kdyby to dopadlo jinak, takže si člověk nevybere. Tento díl byl podle mého místy trochu nastavovaný, ale ajk jsem řekla, jeno trochu. Skvěle zakončuje celou sérii a rozhodně stojí za přečtení.

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Celkem hezký příběh, dobrý na odpočinek. Zápletka jednoduchá a nepravěpodobná, ale rychle se to čte.

21.05.2019 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Začátek nebyl nic moc, což je zrovna u Austenové vcelku neobvyklé. Ovšem po začátečních zmatcích okolo Harriet se situace uklidnila a já si dokázala zprvu nesympaticky prudkou a nerozvážnou Emmu konečně oblíbit. Romám je sice o něco horší, než nesmrtelná Pýcha a předsudek, ale stejně čtení určitě doporučuji. Všem, kteří mají rádi uhlazený styl psaní a milostné dějové linky.

19.05.2019 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Vím, že tento názor je velmi rozšířený, a mně nezbývá, než se k němu připojit, protože tohle úžasné dílo je prostě nejlepší román od Austenové, která se zase řadí k naprosté špičce mezi pisateli podobných námětů. V Pýše a předsudku myslím nebyla ani jedna jediná pasáž, která by mě nebavila a to ani, když jsem četla knihu opakovaně. Elizabeth mi je velmi sympatická, hlavně proto, že se často chová tak, jak bych se chtěla chovat já, kdybych k tomu měla odvahu. A sledovat duševní přerod pana Darcyho bylo také zajímavé. A ani postava Lydie, jakkoliv hloupá, pošetilá a náladová, mi nepřipadala hodná větších antipatií. Poukazování na lidské chyby je naopak velmi potřebné a to i v dnešní době.

19.05.2019 5 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Myslím, že toto je nejslabší dílo od mé velice oblíbené autorky Jane Austenové. Ale i přesto je tato kniha poutavější, než velká část dnešních "zamilovaných" románů. Nemám moc, co bych k tomu dodala. Jane Austenová sice nemá nejoriginálnější zápletky, její styl je někdy moc rozvláčný a uhlazený, ale já ji mám přesto (nebo možná právě proto) ve velké oblibě a nedám na ni dopustit.

19.05.2019 3 z 5