PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Dost dlouhá a trochu rozvlášná kniha. Přesto skvělé a vysvětlilo mi to několik nejasností z předchozích dílů. Na druhou stranu, mnoho nových otázek naopak povstalo ze záhrobí, aby mě mohlo strašit v nočních můrách. Kdo do háje vytváří ty koule s většbami?!?

29.05.2019 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Můj asi nejméně oblíbený díl. Myslím, že kdyb se tenhle díl vůbec nestal, ničemu by to nevadilo. Celý turnaj působil už od začátku jako fraška, zvlášť, když nehcali Harryho soutěžit, navzdory tomu, že to pravidla jasně zakazují... Styl Rowlingové je však čtivý a příjemný, což to všechno trochu vyvažuje.

29.05.2019 3 z 5

Můj nejoblíbenější díl, tak jako je Sirius jednou z mých nejoblíbenějších postav. Styl Rowlingové přesně sedí mému vkusu... tak akorát opisný. A zápletka je prostě skvělá a genialita paní Rowlingové mě nikdy nepřestane udivovat.

29.05.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tento díl zrovna moc nemusím, ale kniha je i tak moc dobrá. Zápletka originální, postavy sympatické, styl čtivý... hezké.

29.05.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velmi dlouho jsem celé sérii odolávala, protože jsem neměla v oblibě ty "populární" knihy a četla jsem spíše neznámá díla... Ale pak jsem si jednou zapomněla vzít knihu do školy, tak jsem četla spolužačce přes rameno kus čtvrtého dílu... a pak jsem si prostě musela přečíst zbytek, jen, abych věděla, co je to famfrpál... Takže jsem si otevřela první díl... a o pár hodin později jsem ho zavřela s tím, že jestli si okamžitě neseženu další, asi se zblázním. Konec knihy sice není nijak otevřený, ale to mi tehdy bylo úplně jedno. Příběh je skvělý, zápletka originální a mudlům tak známý svět dovedený k naprosté dokonalosti... Perfektní

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Přesto, že jsem sérii četla napřeskáčku a první díl jsem si nechala skoro naposled, je tento příběh jednou z mých největších srdcovek. Strýček Rick a jeho skvělý humor jsou prostě geniální...

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Maličko slabší a ani Clarisse jsem si moc neoblíbila. Přesto čtivé, skvělé, perfektní. Neznám ani dost přídavných jmen, abych tuhle sérii popsala.

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Hrozně dlouho jsem si myslela, že tahle série se odehrává po dobu pěti let, než jsem si konečně uvědomila, že tohle byla zimní výprava. Přesto byla skvělá a já jsem moc ráda, že tou hlavní bohyní zde byla Artemis, která je hned po Athéně mou nejoblíbenější bohyní z tohoto božského světa

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Trošku slabší, než ostatní díly, ale stejně skvělé. Čtivé a člověk se zase dozví něco nového. Například o Kampé jsem neměla ani tušení a to na řecké mytologii ujíždím už od malička. Prostě skvělé.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Velmi velmi dobré. Trochu rozvláčné a klišé závěrečné "fight scény" taky moc nic, ale jinak skvělé po všech stránkách. A hlavně miluju Percabeth...

Kam zmizla Aljaška Kam zmizla Aljaška John Green

Pravděpodobně druhá nejlepší kniha ze všech Greenových knih. Četla jsem i český překlad, ale slovenský se mi líbil více. Obálka je krásně jednoduchá. A většina postav sympatických, nepřikrášlených obyčejných lidí. Moc hezké.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

(SPOILER) Čtení téhle knihy mě rozhodně dlouhodobě, ne-li trvale ovlivnilo... strašně smutné a přitom tak pravdivé. Myslím, že tohle je jediná kniha, u níž jsem ráda, že hlavní hrdinka brzy umře. Protože Hazel bez Guse... to je asi jako Percy bez Annabeth...

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Velmi dobrý díl. Percabeth forever... myslím, že nikdy nebudu shipovat nikoho víc, než tyhle dva.

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Hezké zakončení celé série, i když na můj vkus je tu až moc klišé. Přesto rozhodně doporučuji přečíst.

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Díky bohům všech mytologií, že už je konec. Nudné, rozvláčné, bez pořádné zápletky, postavy ploché a nedomyšlené... Tohle mě prostě nebavilo. Ani trochu. Ale přidávám pár hvězdiček za občasné dobré hlášky a Hliněnou stodolu, kteří mě alespoň trochu pobavili.

29.05.2019 2 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Percy je zpátky! Tenhle díl mám asi z celé série nejradši. Trochu víc jsme pochopila základní zápletku celé série, která mi v první díle nebyla úplně jasná. Úžasné.

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Kniha ucházející, ale už to prostě není ono. Strýčkovi Rickovi už prostě dochází nějaké originální nápady, které bych dokázala přečíst bez toho, abych knihu prokládala dalšími sériemi.

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Série Percy Jackson a Bohy Olympu jsem četla na přeskáčku, podle toho, co zrovna bylo knihovně, ale hned jsem si je oblíbila. Piper je docela sypatická, Leův humor skvělý a Jason jako správný hrdina nemá žádnou vadu. A jsem moc ráda, že je Thalie zpátky, i když jen ve vedlejší roli.

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Série špatně začala a špatně i pokračuje. Leův smysl pro humor odjel někam na dovolenou, Kalypsó jako by tam ani nebyla a Apollón je k nesnení. Celkově velmi slabé...

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Na téhle sérii i na Apollónově pádu je vidět, že já stárnu, ale Riordanův styl je stále stejný. jenže už mu docházejí nápady. Co mě dřív bavilo, mě teď nudí a ani nová mytologie už to nezachránila. Magnus je však sympaťák a přeci jen, některé nové informace se postaraly o to, že jsem byla schopná přelouskat celou knihu.