PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha, která nestárne. Četla jsem asi ve druhé třídě a hned jsem si ji zamilovala, takže když ji později dostala sestra k Vánocům, pořád jsem jí ji kradla. Tenhle příběh je prostě perfektní...

18.05.2019 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Nesmrtelné příběhy, na nichž jsem závislá od té doby, co mi bylo pět a byla jsem schopná si je přečíst. Staré příběhy podané srozumitelnou formou... skvělé

18.05.2019 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Knihu jsem četla v největší tísni, kdy už jsem opravdu neměla co číst, tak jsem ji ukradla kamarádce. Kniha se četla vlastně sama, a i když zápletka není nejoriginálnější, jak odpočinková literatura perfektní.

18.05.2019 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi zábavné a čtivé, co víc dodat. Tohle a pan Kaplan jsou zaručené způsoby pozvednutí nálady.

18.05.2019 4 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Poezie zkrátka není můj šálek kávy. Knihu jsem četla jako povinnou četbu a než jsem se prokousala ke ke konci, přečetla jsem si tři jiné série. Některé pasáže jsou však docela hezké a rozumněla jsem jim vcelku rychle, zatímco nad jinými jsem dumala i několik minut, než jsem pochopila, co jsem pochopit potřebovala.

18.05.2019 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Hezké rozšíření. Pohádky jsou sice, alespoň co se závěrečného poučení týká, podobné klasickým mudlovským příběhům, ale jinak opravdu hezké.

18.05.2019 4 z 5

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Zcela průměrná odpočinková četba. Nic světoborného, ani originálního, ale jako výplň času mezi složitějším čtením, kdy se člověk potřebuje uvolnit a nezamýšlet nad textem, perfektní. Hlavní hrdina se super schopnosti, partička přátel, lovestory, průměrný záporák. Námět skvělý, ale provedení trošku pokulhává. Povahy nejsou propracované do hloubky a obrázky přes několik stran klidně i uprostřed věty silně narušují dojem z knihy. Já sama jsem si knihu půjčila v knihovně a jsem za to ráda, protože koupě něčeho takového by byla naprostým plýtváním peněz. Příběh se mi líbí, ale bylo by lepší, kdyby ho Baltazar více propracova a promyslel.

18.05.2019 2 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Jednoznačně neslabší z celé série. Četla jsem ji jen proto, že jsem chtěla mít zakončenou sérii, ale místami jsem se musela ke čtení nutit, což se mi zatím stalo (co se Riordana týče) jen u Apollónova pádu. Kniha však nabízí docela obstojný, i když předvídatelný konec a některé scény jsou i docela zábavné, takže pokud máte Riordana rádi a chcete mít přečtené všechny jeho knihy, směle do toho

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Pokračování série, která mi už od první kapitoly první knihy připadala jako slabší článek řetězu. Děj Rioradnových knih už je stereotypní (téměř nesplnitelný úkol, který docela snadno splní, mnoho nestvůr na předvídatelných místech) a přestože vím, že Magnus přišel později, připadá mi jako mnohem lepší série, než tohle. Přesto však nechybí Riordanovský humor, který mám tak ráda, proto jsem ochotná drahému strýčkovi Rickovi odpustit, že už mu dochází nápady.

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Tuhle knihu (a vlastně celou sérii) jsme četla už před docela dlouhou dobou (3-4 roky), ale stále si pamatuji, že na mě neudělala nejlepší dojem. Obecně mám knihy Ricka Rioradan velmi ráda a tahle nebyla zase taková hrůza, abych ji četla jen proto, že chci od Riordana přečíst všechno. Jenže, když ji porovnám s Percy Jacksonem, Bohy Olympu a Magnusem Chasem (který už také není tak dobrý), mohu pouze konstatovat, že je tak o dva stupně horší. Možná je to také tím, že k Egyptské mytologii mám ze všech tří nejdále. Přesto však uznávám, že kniha dokáže zaujmout.