Rudá pyramida

První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat! Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích. Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114430/kronika-cartera-kane.jpg 4.3291

Kronika Cartera Kanea (1.)

Kane chronicles - Red pyramid (2010)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Abia
předevčírem

Percy Jackson to není, to je jasné. Laťka byla nastavená trochu vysoko. Taky se lépe orientujeme v řecké mytologii než v egyptské. Ale ke konci už to začalo dávat smysl a uvidíme, jak se nám bude líbit další díl.

Veronicess

Kniha bola plná napätia a akcie, rozhodne som sa nenudila. Páčilo sa mi že som sa zábavnou formou dozvedela o egyptskej mytológii. Myslím ale, že to bolo jedno z tých slabších diel pána Riordana a že má aj oveľa lepšie.

BigFan
04.08.2017

Myslím, že Kronika Cartera Kanea je Riordanova nejslabší série. Ve všech sériích se v podstatě hrdinové snaží zachránit svět. Egyptská mytologie mi nesedla, špatně se mi to četlo a nudila jsem se u toho.

Ewilka
28.07.2017

Knížku jsem četla už podruhé a bavila mě úplně stejně jako poprvé. Rick Riordan umí psát. Přijde mi super, že při čtení jeho knížek, se čtenář něco dozví i o mytologii. Doporučuji.

BlaniVan
29.06.2017

Trochu déle mi trvalo, než jsem si zvykla na hlavní postavy. Do egyptské mytologie jsem se také musela dostat. Trochu jsem se musela nutit do toho číst. Ale určitě to byl další zajímavý příběh z rukou Ricka Riordana a já se těším na to jak bude pokračovat tahle série.

Nelíísek
21.03.2017

Ze začátku mi sice vadilo že je to napsané z nahrávek, ale postupem děje jste na to zapomněli, i když vás hranaté závorky vždycky přesvědčili že to prostě z nahrávek je. Krásné oddechové čtení s nádechem sourozenecké rivality. Určitě se k sérii vrátím abych ji dočetla.

Ketesh
24.02.2017

Strýček Rick opět nezklamal. Senzační příběh jako vždy. Nic jiného se k tomu snad říct nedá. Má to spád, je to velice příjemné na čtení, dobrodružné, vtipné a zábavné.

KristýnaK.
13.12.2016

Slabý rozjezd, myslela jsem, že knížku po prvních sto padesáti stranách odložím, ale nevzdala jsem to. Po tom co Sadie s Carterem začali utíkat mě knížka zavedla do klasického příběhu Ricka Riordana. A zase jsem si položila otázku: „Není Rick bůh?“ Knížka mě nadchla a rozhodně si přečtu i další díly. Jen mě mrzí, že jsem věděla dřív, než to bylo napsáno v knize, že Desjardins není bůžek. Přesto pět hvězd.

mayinka
03.11.2016

Percy se mi zamlouvam více. Ale určitě fajn čtení.

Baubouka
24.04.2016

Po přečtení 10 dílné série (Percy Jacksona a Bohů Olympu) jsem od této série čekala trochu víc, neříkám, že je špatná, ale není výborná jako Percy a Bohové... Doufám, že ostatní díly můj názor vylepší :D.

angelice
31.03.2016

Pokud patříte do třídy lidí, kterým čtení není moc vlastní, po přečtení tohoto dílka se z ní rozhodně vymaníte. Sadie s Cartrem přisrostou k srdci stejně rychle, jako jiné postavy Riordanem vytvořené.

lenka1986
28.02.2016

pan riordan musim povedat sa ani moc neprekonal kedze sice je to odlisna kniha od percyho jacksona lebo bohov olympu ale carter kane ktory je aj so svojou sestrou hlavnou postavou sa velmi podobaju postavam z jeho najznamejsich knich. teda carter ma dost cudny humor podoba sa percymu a jeho sestra zase rada provokuje a komentuje to je akoby scasti annabeth a scasti percy. ale inak je to fantasticka kniha podotykam mierne sa prelina so svetom percyho jacksona a posledna kniha s tejto trilogie kroniky cartera kana nevylucuje ani existenciu alebo presnejsie koexistenciu nielen egyptskych ale aj inch bohov

Berken
22.02.2016

Já nevím jak vy ale vážně uvažuju že Rick je BŮH:)
Kniha byla dobrá a noc se mi líbila. To že knihu vyprávějí dva vypravěči mi nevadí. Právě naopak. Taky se mi líbilo že Carter a Sadie místy mluvili k nám (čtenářům).

Nelly
03.02.2016

Naprosto skvělá kniha, dokonce bych řekla, že o něco lepší než série s Percym. Vtip a napětí v jednom, dva různí vypravěči, takže kniha zaujme holky i kluky. Za co ubírám hvězdičku? Chyběly mi nějaké vysvětlující poznámky autora nebo překladatele ohledně jmen bohů (např. že Usir je Osiris a Eset Isis, protože to může čtenáře mást). Už se těším na další díly!

AdmiralPata
04.01.2016

Jedna z nejlepších sérií,jaké jsem kdy četl.Líbila se mi o něco více než Percy,ale to bude tím že Egypt se mi zamlouvá víc.S vypravěči se rychle zblížíte.Každý má trochu jiný vyprávěcí styl (sečtělý Carter nebo lehce rebelská Sadie).Staré pověsti jsou zde podány moderní formou a dozvíte se celkem dost informací aspoň o těch pár bozích ( z několika tisíc které egypťani měli),o kterých se zde píše.

Adele02
27.12.2015

Tohle bylo boží! Nevím, jestli jsem si už na Riordanův styl zvykla, nebo to je vážně lepší jak jednička Percyho, ale s jistotou říkám, že si to těch pět hvězdiček zaslouží a jsem vážně zvědavá, s čím přijde v dalších dílech.

Jano.
07.07.2015

Druhá Riordanova séria za tou prvou vôbec nezaostáva. Nápadov tu je požehnane a asi nebudem ani veľmi klamať, keď poviem, že niektoré časti sa mi páčili dokonca viac. :D Bolo to rozhodne také akési menej zaškatuľkované. :D

noutebook
20.04.2015

kniha mě opravdu zaujala svým vtipným vyprávěním. Autor zde opět projevil svůj důvtip i smysl pro humor, jednoznačně stojí za veškerý, který jí je věnován :D

maca1245
16.03.2015

Velice zajímavé pojetí egyptské mytologie a chytlavý příběh. Nemluvě o tom že je to suprově psané a čte se to úplně samo. Hlavní postavy si jsem si hned zamiloval a občas jsem se v nich i viděl takže nebylo těžké se s nimi ztotožnit. Za mě 4 hvězdy

trynitrix
11.03.2015

Trochu změna jiný bohové ale pořád to je Ricky :-D A toto se četlo snadno příběh fajne a na závěr taky, bych asi nečekala některé věci jak skočí a i mile překvapily, jen mě iritují ty mladí hrdinové :-D Jinak Sadie a Carter jsou v poho ale asi nejvíc jsem si oblíbila Bastet :-D

Laurel
09.02.2015

Knížka se mi líbila. Přečetla jsem si ji hlavně kvůli Rickovi. A nezklamala mě. Nepřipadala mi sice tak úžasná, jako Percy Jackson, ale líbilo se mi to. Hlavní postavy jsem si hned oblíbila. Dávám pět hvězdiček :)

Linu
31.12.2014

Toto je má první kniha od Riordana a musím uznat, že to nebylo špatné čtení. Sem tam jsem se i zasmála, takže knihu hodnotím čtyřma hvězdičkama :-).

barleyfox
19.12.2014

Příběh je dobře promyšlený, hlavní postavy si ihned oblíbíte a je to zajímavě napsané. Nechybí tam akce a zápletka, člověk se do něj rychle začte. Kniha vcelku splnila mé očekávání, ale pořád si myslím, že je Percy lepší.

M.C.
07.11.2014

Riordan zde předvedl to, co jsme čekal. Něco na způsob Percyho Jacksona, tam to byla mytologie, zde je to starověký Egypt. Ale ačkoliv, já osobně mám raději starověký Egypt než starověké Řecko, a kniha se mi četla dobře, nezanechala ve mně to, co Percy. Ale přesto to byl dobrý výkon. (79%)

Nikolka001
01.09.2014

Rudá pyramida je velice čtivá, vtipná a příjemná kniha, která nadchne čtenáře mladší, tak i starší. Příběh Cartera a Sadie je plný nečekaných situací, zvratů a dobrodružství. Během četby se nudit rozhodně nebudete. :)

CHB-SPQR
04.07.2014

Váhala jsem, jestli knihu přečíst nebo ne, ale Rick je můj oblíbený spisovatel a ta kniha o tom je vypovídá... Obě postavy jsem si zamilovala stejně jako postavy Percyho Jacksona a tak se těším až se mi dostane do rukou 2. díl... :))))

Jane-13
04.06.2014

Další skvělá knížka, i když je pravda, že Percy je prostě lepší. Egyptské bohy skoro vůbec neznám, tak sem si myslela, že mě to nevtáhne do sebe, tak jak Percy, ale opak je pravdou :D Rick je prostě Rick a jeho knížkyjednoduše nemohou být špatné :)

Alex.Barunka
17.04.2014

V egyptském náboženství se moc nevyznám, proto mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala v postavách a celkově v kultuře Egypta. Také my přišlo, že autor toho do knihy chtěl nacpat strašně moc.
Někdy mi připadlo, že knihu Rick vůbec nenapsal a jindy jsem v tom jeho styl poznávala. Je to skvělá kniha a těším se na pokračování, ale Percy je Percy :)

Airin
01.07.2013

Tato kniha se mi velmi líbila. Myslela jsem si, že nebude tak dobrá, jako série Percyho Jacksona, ale zdání klame. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a hltala jsem stránku po stránce. V každé kapitole se dělo něco dobrodružného a humor zde také nechyběl. Opravdu vřele doporučuji :))))

PiperW
29.03.2013

Nenadchlo mě to tolik, jako původní Percy Jackson, ale je to opravdu dobrá kniha a stojí zato ji přečíst. Kdo má rád Percyho, určitě se mu zalíbí i tato serie. Už se těším na další díl :)

pro děti

Rick Riordan