Rozhodující bitva

Rozhodující bitva

Poslední rok byl pro Cartera a Sadie pořádně rušný. Proniknout do tajemství egyptské magie totiž není žádná hračka. Nejtěžší překážky je ale teprve čekají… Zlé síly získávají převahu, had chaosu Apop unikl ze svého vězení a část rebelských mágů povstává proti Domu života. Sourozenci Carter a Sadie mají sehrát důležitou úlohu při záchraně světa. Zbývá jim však málo času, egyptští bohové jsou nevyzpytatelní a na každém kroku může číhat nebezpečí. Závěrečný díl trilogie úspěšného amerického spisovatele Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona) navazuje na předchozí díl Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida a Hněv bohů. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145135/rozhodujici-bitva-145135.jpg 4.5194

Kronika Cartera Kanea (3.)

The Serpent´s Shadow (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Ketesh
21.08.2017

Kniha zakončuje skvělou sérii a je jejím klenotem. Gradace naprosto vynikající. Příběh propracovaný do nejmenších detailů, charaktery propracované.
Rickovým knihám se prostě nedá nic vyčítat.
Nezbývá než doufat, že se třeba někdy dočkáme pokračování... Jelikož se sourozenci Kaneovými se loučit opravdu loučit nechci - jsou jednou z mých srdcovek.

Nelíísek
04.08.2017

Konečná bitva se blíží Sedie a Carter budou muset zastavit nejen sily chaosu, ale také sjednotit mágy v poslední bitvě.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Re se vrátit, jenže ne úplně stal se z něho senilní staří, ano přesně tak jen nejvyšších bohů z Egypta teď chroustá sušenky a má rád zebry! Opravdu brilantně vymyšlené. Kamarádi musí bojovat bok po boku proti silám chaosu, chaos je ale mocný a dokáží ho zničit jen s největším padouchem, který kdy sužoval Egypt, podaří se jim to nebo ne? Osud světa leží na bedrech těch malých mágů.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Plnohodnotné zakončení tří dílně série o Egyptských bozích z časů minulých ožívají v našich světech budoucnosti, nádherný příběh, který si musí přečíst prostě každý, Hodnotím na 5*.

URYVEK Z KNIHY:

“Všude na světe dál existují ožehavé oblasti zlé magie řádění démonů, o které se musíme postarat, Máme dokonce zprávy nevysvětlitelné magii přímo na Long Island. Možná to budeme muset prozkoumat“

“Co se týče tebe, který posloucháš tuhle nahrávku – nikdy nemáme tolik plno, abychom nepřijali další učedníky. Jestli v sobě máš krev faraonů, na co čekáš? Nenech svou magii nevyužitou Brooklynský dům je ti otevřený“

PS: Není náhodou Long Island tábor polobohů??

Laurel
06.04.2016

Další konec další skvělé série :(
Musím říct, že mě to nezaujalo tolik jako Percy Jackson (no jo, CHB forever), ale i tak to bylo bombový! Nejvíc se mi asi líbily kapitoly z pohledu Sadie. A napětí mezi Waltem a Anupem... Anup je prostě top! *-* Takže když to dopadlo takhle... No... Páni :D A Carter se Ziou :3 Jsem ráda za našeho Bese :3
Mám depku z toho, že nemám po ruce žádnou další Riordanovskou šílenost :( Potřebuju prostě další! (A podle konce to tak i vypadá :D )

Nelly
16.02.2016

Pěkné zakončení celé série. Řekla bych, že tato série osloví věkově starší čtenáře než Percy, ale možná je můj dojem ovlivněn tím, že dnešní děti znají spíše antickou než egyptskou mytologii. Víc dílů už by to asi nesneslo, ale na konci jsou náznaky, že by se mohlo objevit propojení obou sérií R.R. - tak třeba se dočkáme a fanouškové obou táborů budou nadmíru spokojeni. R.R. prostě psát umí!

HighReaderOfOz
21.01.2016

Pokud tohle čtete v oranžovém tričku s nápisem Tábor Polokrevných, prostě to není ono. Snad mi někdo porozumí ...

caroline44
25.08.2015

Výborné zakončení série. Moc mě mrzí, že dílů není víc. :(

Jano.
07.07.2015

Rozhodne nesklamalo, parádne pojaté, celý čas som sa bavil. Riordan je pán. :D

Linu
10.04.2015

Kniha nebyla špatná. Takové příjemné zakončení série, i když místama trochu přehnané...

trynitrix
31.03.2015

Ohodnotí plný počet závěr byl fajne :-)

kklepkaa
09.09.2014

Musím uznat, že v tomhle díle mě hlavní hrdinové štvali asi nejmíň... asi jsem si na ně už zvykla. Rozhodně nelituji, že jsem se pustila do téhle egyptské série. Navzdory mé lásce k Egyptu byl ale Percy lepší sérií.

Alex.Barunka
14.05.2014

Super závěr, otevřený konec, kde dal naději i Percy Jacksonovi, ale myslím, že příběh Percyho a Cartera ještě nebyl přeložen.
Co na knize opravdu vadilo byl stereotyp v ději. Postavy šly za nějakým cílem, přepadly je nestvůry a tohle se neustále opakovalo. Je to velká škoda.

Lestat19
11.05.2013

Do ruky se mi dostal poslední díl trilogie Kronika Cartera Kanea s názvem Rozhodující bitva. Konečně tedy dochází k finálnímu střetu mezi dobrem a zlem, chaosem a řádem vesmíru. Pro českého čtenáře je to prozatím poslední setkání s Carterem a jeho sestrou. V zahraničí vyšel ještě krátký crossover The Son of Sobek, kde se Carter setkává s Percy Jacksonem. Dočkáme se ho i u nás? Netuším. Poslední díl přímo vybízí k finálnímu zhodnocení série. Prvnímu i druhému dílu jsem dal tři a půl hvězdičky z pěti možných. Zatímco u série Percyho Jacksona bylo moje hodnocení postupně vyšší a vyšší. Nemluvě o navazující sérii Bohové Olympu. Proč se obdobná situace neopakuje i u příběhu Kaneových? I když se mi Egyptská kultura líbí tak se víc orientuji v řecké mytologii. Dále to může být i stylem vyprávění. Příběh je totiž přepsaná audionahrávka sourozenců Kaneových. To se projevuje i na vsuvkách v hranatých závorkách, kdy se okřikují aby se ten druhý nesmál a podobně. Vyprávění je opět vtipné a svižné. Nejvíce se mi líbila finální bojová scéna s Apopem. Jako takové vedlejší úkoly se řeší vracení duše Besovi a zlomení kletby, kterou trpí Walt.

Celkově se celá trilogie drží neměnnou úroveň. Osobně se mi víc líbí řecké série, ale jsem zvědavý, co pro nás Rick Riordan přichystá příště. Knížka se samozřejmě nevyhnula klišé, že nebýt dvou teenagerů, celý svět upadne do chaosu. Protože ostatní starší a zkušenější mágové by to patrně nezvládli. Navíc ani jednoho ze sourozenců jsem si nijak zvlášť neoblíbil a raději mám vedlejší postavy. Knize dávám tři a půl hvězdičky.