Hněv bohů

Život Cartera Kanea a jeho sestry Sadie se převrátil naruby. Odhalili totiž tajemství své rodiny.Sourozencům Kaneovým koluje v žilách krev pradávných faraonů. Mimo to zdědili talent starých egyptských mágů. Paráda? Kdepak! Všechna ta zaklínadla, která se teprve učí ovládat, sotva stačí na to, aby se ubránili zákeřným protivníkům, nestvůrám, nebezpečným mágům a rozzlobeným egyptským bohům… Navíc se v kouzelné říši duatu pomalu probírá k životu ten nejhrozivější soupeř: had Apop, který chce nastolit věčnou vládu chaosu. Carter a Sadie musí najít tři části kouzelného svitku, který probudí boha slunce Rea, a objevit, kde se starý bůh vlastně ukrývá. Na záchranu světa zbývá jenom několik dní a čas se už začal odpočítávat… Druhý díl trilogie úspěšného amerického spisovatele Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona) navazuje na předchozí díl Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128572/hnev-bohu-128572.jpg 4.3220

Kronika Cartera Kanea (2.)

The Throne of Fire (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

BlaniVan
06.09.2017

Knižka se moc pěkně čte a má zajímavý námět. Není zatím žádná kniha od Riordana, která by pro mě byla zklamáním. Tří hvězdičky je hodnocení DOBRÉ, protože řecké série s Percym jsou pro mě prostě top.

Ketesh
21.08.2017

Další Rickova kniha, u které se budu opakovat, ale nejde napsat nic, v čem bych nepoužila hromadu pozitivních superlativů.
Kniha je bezvadným pokračováním předchozího dílu, napínavá, strhující. Skvěle vtáhne do děje, vynikající zapracování mythologie do scénáře.

Nelíísek
28.07.2017

Rick Riordan dokáže napsat takový svět ve kterém bychom chtěli a zároveň nechtěli být jeho součástí, pod jeho rukami ožívají tisíce let dávno ztracené kultury a převádí jejich kouzla do dnešní doby.

Tohoto autora si nelze nezamilovat, další z mnoha krásných příběhů, které jsou neuvěřitelné, úctyhodné pokračování rudé pyramidy, dokonce bych řekla že i lepší než první díl. Jako fanoušek všeho egyptského nemůžu hodnotit nijak jinak než na 5*

PS: Všimli jste si propletenosti mezi jeho knihami?

URYVEK Z KNIHY:
“ Když jsem právě se Sadií dorazili do brooklynského domu, řekl nám Ámos, že se mágové snaží držet mimo Manhattan. Tvrdil, že Manhattan má zas své problémy – ať tím myslel cokoliv. A někdy, když jsem se podíval přes řeku, přísahal bych, že vídám různé věci. Sadie se tomu smála, ale jednou mi připadalo, že jsem zahlédl létajícího koně. Možná kouzelné bariery domu jen vyvolaly optický klam, ale stejně to bylo divné.“

KristýnaK.
15.12.2016

Tahle kniha mě bavila rozhodně víc než jednička. Musím ale uznat, že na Percyho to zdaleka nemá. Nejvíc se mi asi líbila ta část, když se Re choval tak jak se choval. Strašně mě dojala Besova oběť. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

Adele02
23.04.2016

Miluju Carterovy a Sadiiny rozepře, to jako fakt :D
Jednička byla lepší, ale Kaneovi jsou Kaneovi. 4*.

AdmiralPata
04.01.2016

Nejlepší díl trilogie.Hodně jsem si oblíbil trpaslíka Bese,který je snad nejvtipnější z celé série.Jeho zrůdný zjev,plavečky a smrtonosné ,,Bůůůůů!" mě smíchem na pár minut úplně odrovnaly.

Laurel
07.10.2015

Druhý díl suprové série. Moc se mi to líbilo. Tolik akce jsem snad ani nečekala. Tenhle díl mi připadá lepší než ten první. Jsem dost zvědavá, jak to bude pokračovat, protože tolik otázek a žádné odpovědi- to se jen tak nevidí :33

Jano.
07.07.2015

Prostriedky idú Riordanovi najviac. :D

kklepkaa
06.05.2015

Podle některých komentářů jsem to čekala daleko horší... ale zklamaná rozhodně nejsem. Druhý díl se veze na stejné vlně jako ten první... a já jedu hned na trojku.

trynitrix
21.03.2015

Jako vždy napínavý příběh :-)

Linu
14.03.2015

Tak tento díl mě opravdu bavil! Nechybělo jak napětí, tak vtipné hlášky hlavních hrdinů. Za mě 4/5...

Jane-13
08.06.2014

Kniha je moc dobrá, v bozích už se líp orientuju, tak se mi to čte lépe. Carter a Sadie dělají těžká rozhodnutí , dospívají a já sem ráda, že o tom můžu číst, protože příběh je super, jen je mi líto toho se Ziou. Rozhodně si přečtu i další díl :)

Alex.Barunka
25.04.2014

Kniha se mi líbila mnohem víc než první díl. Měla jsem víc jasno v egyptské kultuře a mytologii. Hlavní postavy měli jasnější cíl, přímočarý. Věděli co chtějí, mnohdy i kam proto jít, jen nevěděli, jakými způsoby to získat. Úžasný druhý díl!

šárinka017
24.11.2013

super!

Nevka
08.02.2013

Na podobné úrovni jako Rudá pyramida. Začátek byl, ale záživnější ;-)