Loď mrtvých

Kde jsou ty časy, kdy jsem si v klídku žil na ulici a staral se hlavně o to, kde se v teple vyspím a kde si vyžebrám oběd… Ještě pořád mi hlava nebere, proč jsem se zrovna já dostal do Valhaly jako jeden z Ódinovy armády einherjů. A už vůbec netuším, jak se to semlelo, že na mně najednou závisí osud všeho živého i mrtvého, například svérázných tvorů, kteří si říkají severští bohové, obrů všeho druhu, dokonce i nejrůznějších nestvůr, ale hlavně celého lidstva včetně mé sestřenice Annabeth s Percym Jacksonem… Jenže já, Magnus Chase, jsem syn Freye, boha léta, úrody a růstu. Umím uzdravovat, v bojování nejsem žádné eso. A teď mám čelit samotnému bohu vší špatnosti Lokimu, který se chystá vyplout na Lodi mrtvých a zahájit ragnarök, den zkázy devíti světů. Aspoň že na tuhle beznadějnou výpravu nepotáhnu sám. Mám s sebou bandu elitních bojovníků: trpaslíka Blitze, který nesnáší denní světlo, hluchoněmého elfa Heartha, postící se valkýru Sam, statečného Týdžeje, vojáka z občanské války, zuřivého berserka Nedorosta Gundersona, Mallory Keenovou, která dovede klít jako dlaždič, a Alex/e Fierro, což je někdy holka a někdy kluk a občas taky gorila nebo mrož. Společně jsme už porazili vlka Fenrira a získali Thorovo kladivo! Ale úkol, který na nás čeká, je ze všech nejtěžší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382283/lod-mrtvych-Nmm-382283.jpg 4.6176

Magnus Chase a bohové Ásgardu 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Ship of the Dead, 2017

Kniha Loď mrtvých

MaDia

Vopred sa ospravedlním každému, kto sa podujme čítať moju siahodlhú recenziu :)

Ohodnotila by som to 3 - 3,5*. stále sa tak úplne neviem rozhodnúť. Bol to posledný diel série o Magnusovi Chaseovi (keď nerátam príbehy z 9 svetov) a nebolo to zas až také hrozné, ale tiež sa nedá povedať, že by som z toho bola vo vytržení.
Čo musím oceniť je to, ako sa Rick dokáže vyhrať s postavami a dať im osobnosť a charakter. Sú to knihy určené 'deti', tínedžerov a veru skutočne majú šancu sa tu nájsť (odhliadnuc od toho, že to bolo fantasy) a človek sa im cíti taký bližší, keď vidí, že nemajú dokonalé rodiny, dokonalých rodičov a ukazuje, že je v poriadku, keď vyznávate náboženstvo, ktorému veríte alebo keď práveže neveríte ničomu. Je v poriadku nectiť si svojich rodičov, rodinu, keď vám ubližujú, ale keď tiež je v poriadku im odpustiť. Ale najmä ukazuj to, že niekedy je najväčšie šťastie, keď si môžete zložiť novú rodinu z kamarátov.
Dobre, toľko k môjmu opúšťaniu sa a teraz naspäť k deju. Bolo to dobré, ale nebolo to perfektné. Od začiatku ste vedeli ako to skončí a aj keď im bude v ceste stáť kopec prekážok, tak uspejú. Čo bolo miestami už trošku otravné, keď sa im všetko darilo. Chýbala mi tu nejaká skutočná prekážka, ktorá by sa len tak ľahko nevyriešila, ako netvrdím, že obrovia nie sú prekážka, ale s nimi bojovali snáď miliónkrát, len vždy na iný spôsob. Už som sa po čase trochu začala nudiť a chcela sa dostať na koniec. Chýbal tu proste nejaký taký zvrat, ako keď sa Percy s Annabeth zrútili do Tartaru, pri čom by človek začal pochybovať, či sa im to podarí alebo či pri tej ceste neprídu o jedného či dvoch členov výpravy. Aspoň ja som to tak necítila.
A ten koniec, no, bol to proste happyend na pár strán, ktorý neurazil, ale nedá sa povedať, že by ma nadchol. Trošku odfláknuté mi to príde, ale čo už sa dá robiť. Aspoň, že som sa dočkala nejakého náznaku romantickej zápletky, to ma fakt potešilo.

hana4834

Asi nejlepší díl této série

Sariega
04.12.2020

Nejlepší kniha od autora co jsem četla a to jsem jich četla vážně dost. Tento díl byl pro mě ten nejčtivější a přála bych si další. Rozhodně mě zajímá další severská kniha co napsal: příběhy z devíti světů.

StarPopcorn
17.10.2020

Super zakončení, až na pasáž s brouskem - Přečtěte si příběh o tom, jak se Ódin vypravil pro básnickou medovinu a hned část s brouskem v této knize ztratí na zajímavosti

Rossmar
04.10.2020

Chci další díl!!!!!!! Já bez něj nepřežiju

Mikus
20.06.2020

Knihy Ricka Riordana jsou pro mě synonymem pohodové a naprosto oddechové četby. Závěrečný díl trilogie Magnus Chase jsem si schovával na horší časy, až budu potřebovat něco jednoduššího, a tak v březnu konečně nastal její čas. Jako vždy jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Příběh nadupaný dějem, plný vtipných i otravných postav, a to všechno psáno nenahraditelným Riordanovým stylem. Loď mrtvých je dle mého názoru lepší, jak Thorovo kladivo, avšak na úroveň jedničky to nedosáhlo. To nemění nic na tom, že závěr byl skvělý a já si nemůžu stěžovat. Občas potřebuju knížku, u které se budu připitoměle culit a pochechtávat. Ricku, ty nikdy nezklameš!

ElikaS
29.05.2020

Završení série Magnuse bylo parádní. Byla jsem nadšená z krátké vsuvky Percyho a Annabeth. Celý příběh měl spád, skvělou myšlenku, vtip, dramatické situace.

Kebab69
20.05.2020

Kniha je moc super i 3. díl je fakt skvělý. Rozchodně doporučuji pro ty lidi, kteří mají rádi fantasy a sci-fi. Ale i pro ostatní