Loď mrtvých

Kde jsou ty časy, kdy jsem si v klídku žil na ulici a staral se hlavně o to, kde se v teple vyspím a kde si vyžebrám oběd… Ještě pořád mi hlava nebere, proč jsem se zrovna já dostal do Valhaly jako jeden z Ódinovy armády einherjů. A už vůbec netuším, jak se to semlelo, že na mně najednou závisí osud všeho živého i mrtvého, například svérázných tvorů, kteří si říkají severští bohové, obrů všeho druhu, dokonce i nejrůznějších nestvůr, ale hlavně celého lidstva včetně mé sestřenice Annabeth s Percym Jacksonem… Jenže já, Magnus Chase, jsem syn Freye, boha léta, úrody a růstu. Umím uzdravovat, v bojování nejsem žádné eso. A teď mám čelit samotnému bohu vší špatnosti Lokimu, který se chystá vyplout na Lodi mrtvých a zahájit ragnarök, den zkázy devíti světů. Aspoň že na tuhle beznadějnou výpravu nepotáhnu sám. Mám s sebou bandu elitních bojovníků: trpaslíka Blitze, který nesnáší denní světlo, hluchoněmého elfa Heartha, postící se valkýru Sam, statečného Týdžeje, vojáka z občanské války, zuřivého berserka Nedorosta Gundersona, Mallory Keenovou, která dovede klít jako dlaždič, a Alex/e Fierro, což je někdy holka a někdy kluk a občas taky gorila nebo mrož. Společně jsme už porazili vlka Fenrira a získali Thorovo kladivo! Ale úkol, který na nás čeká, je ze všech nejtěžší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382283/magnus-chase-a-bohove-asgardu-lod-m-uWP-382283.jpg 4.6130

Magnus Chase a bohové Ásgardu 3.

Fantasy, Mytologie, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Ship of the Dead, 2017

Kniha Loď mrtvých

luboskniha

Jak jsem očekával, ani třetí díl mě nezklamal. Opět a znovu jsem se od knihy nemohl odtrhnout a užíval jsem si každou stránku. Celkem bych tuto sérii hodnotil klidně 10*. Stoprocentně si jí brzy přečtu znovu.

Adyx-chan

Za mě nejlepší díl série Magnus Chase. Hearth, Sam a Alex jsou rozhodně mí oblíbenci.

MartySchattawa

Poklona panu Riordanovi. tomuhle dílu nemám co vytknout, dozvěděli jsme se minulost Mallory, Nedorosta a Týdžeje. Sam a její víra v Alláha bylo dobré spojení se severskou mytologii. Blitz a Hearth zase nezklamala, Alex stejná/ý jak v předešlém díle a Magnus, ten překvapil

Percabethka
01.12.2019

Kdyby Riordan pár trapných scén s Alex vyměnil za ty s Kachnami expandéry, byla by ta knížka dokonalá :D
I takhle se mi ale moc líbila, hlavně to, kolik si z ní člověk odnese vědomostí, podaných přitom tak vtipným způsobem :D
Rick Riordan prostě nikdy nezklame❤

vladimir7517
05.11.2019

Kdo nečetl tak pozor budu psát o konci knihy. Celou serii jsem četl několikrát a knihy jsou úžasné...akorát musím přiznat že mě docela zklamal konec. Narozdíl třeba od percyho jacksona se mi zdál konec hrozně uspěchaný...na pár stránkách porazí Lokiho, utečou....rychle napsat o oslavě a konec...to mě trochu zamrzelo....ale třeba překvapí ještě další knihou...docela by se mi libilo kdyby spojil řecké,římské a severské polobohy na společnou výpravu :D

hurikan123
04.11.2019

musím k tomu říct, že milostnej příběh jsem čekal už tak 5000 stran dopředu (no dobře, trochu přeháním) až mi to pak připadalo trochu nudné... no nic rozhodně jsem se do toho pořádně začetl.
a líbilo se mi jak má konečně mallory nějakou větší roli.
--------------------------------------------------------------------------------------------
jinak se připravte na plnou p*del bohů a sto p*delí jejich nelogickýho myšlení!
DOPORU4UJI!!! *****

Annkag
29.08.2019

Pre mňa úplně úžasné,pohodové čítanie.Kto si zamiluje tohto autora toho už nepustí.
Páčil sa mi spravované severského mytológie,ktoré Bolo plné nielen hrdinové,bohov a deviatich světové ale ukázalo nám zvláštně spojení náboženstiev.
Veď,prečo by nemohla byť Ódinovov valkýrov muslimská dcera Lokiho,nie?
Úžasné zakončení trilogie,ktoré jednoznačně zasluhuje palec hoře.

HockeyGirl
19.08.2019

Další díl Magnuse Chase: Loď mrtvých od Ricka Riordana jsem četla ani ne měsíc. Možná přesně měsíc, ale určitě se mi četla líp, než předchozí kniha Schindlerův seznam. Riordan je skvělý autor a mám jeho knihy ráda. Sice jsem nepřečetla ještě všechny, ale určitě se na ně taky dostanu, protože je to můj oblíbený autor. Tento díl je o tom, jak Magnus a jeho parta spolu s Alex, Sam, Blitzem a dalšími, se vydávají na výpravu, kde mají najít Loď mrtvých, která patří Lokimu. Ten utekl z vězení, kde byl zavřený a Magnus ho chce znovu uvěznit tím, že porazí v urážkách právě na této lodi. Během výpravy musí najít Kvasiho medovinu, která má dodat Magnusovi sílu při urážkách. Cesta k Lokimu není ale snadná a čekají je další menší úkoly, které musí splnit. Lokiho je potřeba uvěznit, aby nezačal ragnarök. No a jak to dopadlo? To vám nebudu říkat, protože si třeba tuto knihu budete chtít někdy přečíst. Kniha se mi líbila moc, jako všechny od Riordana.