PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Na této sérii se podílí několik mých oblíbených autorů, takže jsem jí samosebou chtěla také dát šanci a jsem za to opravdu ráda. Sice jsem se zatím dostala jenom k prvnímu dílu, ovšem už ten stál za to. Wonder Woman je jedna z mých nejoblíbenějších DC postav, tudíž jsem se těšila na pěknou malou jednohubku. A nebyla jsem zklamaná. Rozjezd možná trochu zmatený, ovšem jakmile se zorientujete, je to skutečně hezké dílko pro ukrácení dlouhé chvíle.

10.10.2021 5 z 5

Úžasně naivní a šílená pohádka a holčičce, která si dělá, co chce. Nenáročné povídky, k nimž se člověk může vracet i znovu po letech a přesto neztrácí své kouzlo.

10.10.2021 4 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Četla jsem jako jednu z mých prvních knih a od té doby se k této pohádce čas od času vděčně vracím. Astrid Lindgrenová nám zas a znovu dokazuje, že ve světě dětských knih se nemusí bát žádného srovnání, protože její knihy budou, alespoň pro mě, navždy kouzelné.

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Sarah Maasová je jedna z mála autorů dnešní doby, kvůli nimž jsem ochotná nevylézt celý víkend z postele a doslova celou knihu zhltnou v maratonu. A že to stálo za to! Při prvním čtení jsou první dvě kapitoly trochu zamotanější, ovšem jakmile čtete knihu třeba po šesté v kuse (co jiného taky můžete dělat? Po takovémhle díle se alespoň u mě vždy projeví čtecí krize, tj. neschopnost číst cokoliv jiného) začnete si všímat všech těch malých náznaků, v nichž autorka tolik vyniká. Opět nám jednou potvrdila, že ve světě nemá konkurenci, protože - ruku na srdce - ten naprosto epický konec nikdo z nás nečekal. Nemůžu se dočkat dalších dílů!

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Prostý román, na literární průměr velmi dobrý, na průměr skvělé Jane Austernová však trochu slabší. Hlavní postava, přestože za mě není tak sympatická jako třeba nesmrtelná slečna Bennetová, je v souladu s celou knihou a je snadné docenit její povahu především proto, že se pohybuje převážně ve společnosti malicherných, komických a hloupých figurek. Její vyvolený se mi tentokrát zase tolik nezamlouvá, ovšem ze všech nabízených postaviček byl očividně nejlepší volbou. O jednu hvězdu dávám méně, protože Jane Austenová zkrátka napsala i mnohem lepší knihy, ovšem v porovnání s jinými romány podobného zaměření a stáří je Anna Elliotová skvělá.

31.10.2020 4 z 5

Celkem vzto bez zápletky a já navíc nejsem dost stará, abych plně ocenila všechny nyrážky, ale docela jsem se bavila. Film byl myslím o něco lepší, ale nakonec, proč ne, kniha byla dobrá.

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Tohle i první díl jsem četla před pár lety a moc době si vzpomínám, že i když první díl byl celkem fajn, tohle už mi přišlo - jako mnoho druhých dílů od různých knih - jako nastavovaná kaše.

03.01.2020 2 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Kniha jednoduchá, zaměřená hlavně na smích. Četla jsem před několika lety a nmám moc chuť číst znovu, ale myslím, že to suma sumárum celkem ušlo.

03.01.2020 3 z 5

Srdéčko v pasti / Soňa vítězí Srdéčko v pasti / Soňa vítězí Otakar Haering

Jednoduché, nijak extra zajímavé, ale oddechové a milé. Zkrátka klasická červená knihovna.

Táňa z naší oktávy Táňa z naší oktávy Jaromíra Hüttlová

Moc příjemná, klidná knížka s přiměřeným množstvím zajímavých a sympatických postav, překvapivě poutavou hlavní zápletkou i hezkými vedlejšími zápletkami. Přečteno jedním dechem.

Kimova dívenka Kimova dívenka Concordia Merrel

Knihu jsem dostala spolu s mnoha dlašími od babičky, a i když jsem nečekala zázraky, opravdu mě to bavilo. Tahle doba fungovala trochu jinak, než ta naše, takže byla fajn. Kniha je odpočinková, přímá, dostatečně zajímavá, aby neomrzela ani po několika přečteních... ideální oddechová četba.

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Jednoduchá, přímá oddechovka, u které se člověk nemusí moc zamýšlet. To je ve výsledku trochu škoda, protože autorka mohla původní myšlenku více rozvinout. Hlavní hrdinka mi byla trochu nesympatická, vlatsně ani nevím proč, ale vzato kolem a kolem to bylo fajn.

03.01.2020 3 z 5

Venusshe (Perný týden) Venusshe (Perný týden) Juraj Šebesta

Dostala jsem knihu jako dárek před pár lety a docela dobře si vzpomínám, že jsem vůbec nepochopila, "co tím chtěl autor říci". Za mě nepřehledný paskvil s pár vtipnými, nebo alespoň zajímavými dialogy a jinak zoufalá nuda.

03.01.2020 1 z 5

Měla jsem zemřít jako černá vdova Měla jsem zemřít jako černá vdova Sabine Adler

Úžasně poutavý příběh, děsivý svou pravdivostí a šokující vším ostatním. Napůl podle skutečné události, napůl smyšlený, ale stále zobrazující krutou realitu Čečenska i nekončící tvrdohlavost jeho dětí... V knize je velmi dobře zobrazen onen přerod mezi normálním člověkem a (ne)dobrovolným sebevražedným atentátníkem a také zoufalství lidí, kteří nemají naději na změnu. Drsné, přímé a ohromující.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

S odstupem času už si knihu nevychutnávám tolik jako při prvním čtení, protože *SPOILER!* už vím, že Tamlinnebude Feyřin princ na bílém koni *KONEC SPOILERU*, ale stejně je tato kniha pořád úžasná. Čte se prakticky sama, vtipné chvilky nechybí a i nenahraditelný styl paní Maasové dostal opět šanci zazářit v celé své kráse. Překlad je také dobrý, takže suma sumárum skvělá kniha.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejlepší díl ze série. Feysand je můj nový nejoblíbenější ship, přestože Rhys mi trohcu připomíná Aelin ze Skleněného trůnu, jak se všechno pokouší řešit sám. Taky mi chvilku trvalo se srovnat s tím, že najednou jsou plameny "zlé" a temnota "hodná", když v ToG to bylo naopak, ale stejně, tahle kniha je skvělá.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

O chloupek méně skvělé jako druhý díl, který je podle mě bezkonkurenčně nejlepší, ale stále skvělé. Naprosti Skleněnému trůnu, jehož první dva díly jsou značně slabší, ale poté se celá série rozběhne, ACoTaR je skvělý už od začátku, přestože mi chvilku trvalo, než jsem se srovnala s tím, že Tamlin je ten špatný a pak zase hodný... Skvělá četba.

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Krásná kniha. Odhalit pachatele bylo právě tak akorát složité, abych neměla pocit, že je kniha moc průhledná ani moc složitá. Odborné výrazy, kterými tedy autorka rozhodně nešetří, dodávají celé knize punc skutečnosti. Přestože jsem většině nerozuměla, nebylo těžké odvodit jejich význam pro normálního člověka a Tempe byla velmi sympatická. Velmi příjemné čtení a trochu jednodušší podkresová linka Ryan-Tempe, dodávala celé knize ten správný šmrnc.

29.09.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha chytlavá, příběh zajímavý... Jediným mínusem je torchu zmatečné přeskakování v čase i mezi postavami, v němž se mi hlavně na začátku špatně orientovalo a také nespolehlivé a zamotané vyprávění hlavní hrdinky. Konec se mi ale líbil a kniha byla dost chytlavá na to, abyh jí odpustila přeskakování v ději, které jinak obecně nemám ráda.

29.09.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Po dlouhé době zase kniha, která na mě hluboce zapůsobila. Příběh oficiální hlavní hrdinky sice vnímám spíš jako okrajovou kulisu, ale příběh Minky prolínající se s tím Franzovým je skvělé napsaný a skutečně se mi místy tvořila husí kůže. Já si nedokážu představit, jaké to bylo si tím vším projít, ale tahle kniha je opravdu hodně dobrá.

08.09.2019 5 z 5