Srdéčko v pasti / Soňa vítězí

Srdéčko v pasti / Soňa vítězí
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246639/mid_srdecko-v-pasti-sona-vitezi-9Vf-246639.png 5 5 5

Přidat komentář

MedvedBrtnik
31.05.2024 5 z 5

Jedno z mých nejmilejších prázdninových čtení - četla jsem snad 20x! :)

Sidonka3
16.01.2020 5 z 5

Tato knížečka obsahuje dvě povídky od různých autorů. Varování - je to prvorepublikové, pro někoho snad pokleslejší oddechové počteníčko jako vyšité. :) Hodnotím tedy v rámci žánru.
První povídka se mi líbila velmi, naopak do příběhu Soňa vítězí od autora Otakara Haeringa jsem se začíst nedokázala. Zato sladké "Srdéčko v pasti" od Máji Novákové bylo svého času, když jsem byla ještě nenáročnou puberťačkou, mojí nejoblíbenější knížečkou, která spadala do žánru "pokleslé" literatury pro dívky. Příliš velký rozhled v tomto žánru nemám, ale tuhle povídku čtenářkám, které mají rádi oddechové zamilované příběhy, doporučuji.
Přečetla jsem tehdy i pár harlekýnek, ale naše autorka Mája Nováková tehdy zvítězila. Svojí roztomilostí, zvláštním autentickým půvabem, kouzelným slohem a obraty, českým prostředím, lehkostí pera, nostalgií dávných časů i postavami, s kterými jsem se tehdy dokázala dobře ztotožnit.
Doteď si pamatuji třeba to, jak si hlavní postava nechala ostříhat vlasy podle poslední módy na mikádo a pak se svému vyvolenému nelíbila a nedočkala se od něho pochvaly, protože dívky přece krášlí nenucená přirozenost... :). Kdo by to rád neslyšel ?
Domnívám se, že Májina knížečka patřila k tomu lepšímu v tomto žánru, možná i proto, že autorka byla knihovnicí a tak byla obklopena kvalitnější literaturou, která ovlivnila její svěží způsob vyprávění.
Je to už pěkná řádka let, kdy jsem si knihu četla, ale je možné, že až budu chtít úplně vypnout, ještě po této autorce sáhnu, třeba jen pro srovnání, jak na mě bude působit po letech.


PhoebePollard
03.01.2020 4 z 5

Jednoduché, nijak extra zajímavé, ale oddechové a milé. Zkrátka klasická červená knihovna.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

njn cervena knihovna

Štítky knihy

první láska pro dívky škola dívčí romány

Autoři knihy

Otakar Haering
česká, 1892 - 1951
Mája Nováková
česká, 1906 - 1990