PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

(SPOILER) Docela pěkné zakončení celé série, ovšem značně předvídatelné a na závěr dokonce samo ukazuje na všechny ty otevřené konce. Což má zřejmě čtenáře navnadit na navazující sérii, ale na tu se já nechystám, jaksi mě to neláká. A Adriana mi bylo líto.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Já bohužel nejsem cílová skupina... nebo telepat napojený na autorovu mysl... ano, povídky samy o sobě jsou vlastně docela čtivé, ALE! Na seriál jsem nekoukala, hru jsem nikdy nehrála a tak to prostě nechápu. Nikdy jsem se nedočetla, jak takový Zaklínač vlastně vznikne, kdo je ta Yennefer... vlastně nic. A to mě zkrátka dost štve, takže k dalšímu dílu se asi nějakou dobu budu odhodlávat.

Odhalená Odhalená Richelle Mead

(SPOILER) Jupí, trvalo to jenom šest knih a naše bůhvíkolik staletí stará sukuba se po boku svého desetkrát reinkarnovaného kluka/manžela dočkala šťastného konce. A přes všechnu naivitu toho příběhu se autorce podařilo ke konci vykouzlit alespoň pár okamžiků lehkého překvapení, aniž by tím uškodila logice příběhu, takže... jo, za mě je to v pořádku.

Stíny Stíny Richelle Mead

Konec série se blíží a ještě stále se autorka drží na své standardní úrovni která neurazí, nenadchne, jenom vám příjemně vyplní čas. Vcelku se i těším na pokračování

Žár Žár Richelle Mead

Klidné pokračování, v němž jako obvykle hraje "hlavní" linka až druhé housle a Georgininy trable ve vztahu mají prim, jenomže.. to je tak nějak účel ne?

Sny Sny Richelle Mead

Hezky se to rozjíždí, nemám moc co vytknout. Nejedná se o nic světoborného, ovšem já, jakožto cílová skupina, se do tohohle opravdu dokážu začíst.

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Klasická kniha od Richelle Mead, nic světoborného, ovšem příjemně vás to zaměstná. A já se přiznám, že mi celý ten nápad přijde velmi zajímavý a ráda si přečtu i další díly.

10.10.2021 3 z 5

Hezky zpracovaná encyklopedie, která je užitečná pro každého pravého potterheada.

Riskantní plán Riskantní plán Joanna Campbell

Naivní oddechové čtení, jak už ostatně tyhle knížky bývají... proto je ostatně čteme!

Potíže na obzoru Potíže na obzoru Deb Loughead

Klidná oddechovka, co víc říct?

Princ od Topolů Princ od Topolů Chris Platt

Moje srdcovka, k níž se občas ráda vracím.

10.10.2021 4 z 5

Zlé časy Zlé časy Lauren Brooke (p)

Já nevím... možná by ode mě bylo rozumné číst sérii nějak postupně, ale protože jsem tento a ještě jeden díl dostala jako dárek, nijak jsem se po prvním dílu nepídila, což se samozřejmě projevilo na tom, že mi děj nedával tolik smysl a kniha mne nezaujala.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

(SPOILER) Oddechový malý kousek ze světa ACOTAR, který se mně osobně velmi líbil, většina postav stále zaujímá zvláštní místo v mém srdci. Už mě ale začíná trochu vytáčet, že se všichni k Nestě a Elain chovají jako k obětem a chudinkám, když - ruku na srdce - se jim nic tak strašného nestalo a za svoje ubohé chování by si to zasloužily. Elain se alespoň trochu snaží, tak ji člověk ještě zkousne, ale Nesta? Nejraději bych jí dala pěstí...

10.10.2021 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Méně čtivé, než jsem u autorky zvyklá, ovšem téma mi připadalo pořád dost zajímavé, takže jsem přes ty nudnější pasáže zuby nehty prokousala. Závěr knihy byl bohužel trochu předvídatelný, což se mi jinak u Picoultové moc nestává, ovšem zato kolem a kolem mi to nepřišlo jako ztracený čas.

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Vážné a kontroverzní téma, které jako osoba bez vlastních dětí asi nemůžu úplně pochopit, přesto na mě kniha ale docela zapůsobila. Morální dilema které doufám nebudu muset nikdy řešit a překvapivé rozuzlení... Velmi působivé, ačkoliv asi ne zrovna oddechové čtení.

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Jednoduchá, přímočará Y/A, která moc nepřekvapí, neurazí, ani neoslní. Ale jako pokračování série ujde, rozhodně nejde o nic špatného. Jen to zkrátka není ani skvělé no.

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Tohle je něco jiného, než na co jsme od Jodi Picoultové zvyklí, ovšem to nutně neznamená změnu k horšímu. Ano, příběh je mnohem neuvěřitelnější a z jistého úhlu pohledu i naivnější, ovšem vzato kolem a kolem se jedná o dost zajímavou myšlenku.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Na Vypravěččinu úroveň se kniha pochopitelně nemůže ani podívat, ovšem i tak je to rozhodně velmi zajímavé. Náhled do mentality lidí, kteří se od nás a naší kultury tolik liší a dokonce i vcelku překvapivé závěrečné rozuzlení na místě, kdy si člověk nemyslel, že by se něco takového mohlo stát. Působivé.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velmi kontroverzní téma, o němž toho třeba já osobně moc nevím, takže pro mě mělo kouzlo nového. Ačkoliv mi místy příběh připadal spíš jako šílená realita z jiného světa, než dnešní skutečnost. Jsem ale ráda, že jsem se do toho pustila. A vlastně až na ten disneyovsky vyumělkovaný konec, klasické happily ever after, nebylo knize co vytknout.

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Naprosto úžasné zakončení jedné z mých nejoblíbenějších fantasy sérií. A nestydím se přiznat, že konec mě na některých místech trochu rozplakal. Samozřejmě chápu, že bylo třeba přinést jisté oběti a že by autorka asi sotva dokázala najít postavu, jejíž smrt by působila dostatečně významně, a zároveň by nepatřila mezi některé z toho tisíce mých oblíbených... Takže dávám deset bodů z deseti a jdu se utěšit kýblem zmrzliny, protože tahle epická jízda vážně stojí i za ty potoky slz!

10.10.2021 5 z 5