PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé a to je asi tak všechno. Erika Forsterová se bčas chová pro mě nepochopitelně, ale Mossová a Isaac jsou celkem sympaťáci. Příběh zajímavý, i když konec byl od jistého místa v knize předvídatelný. Ale vzato kolem a kolem je kniha opravdu zajímavá a vyplní volný čas.

08.09.2019 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Klasická Jane Austenová. Docela sympatická (i když v této knize i trochu prostoduchá) hlavní hrdinka, nějaké ty milostné pletky vedlekších postav, krásná uhlazená próza, happyend lepší než u Disney... Zkrátká skvělá odpočinková četba, která dělá své spisovatelce čest. A odkazy na paní Radcliffovou jenom schvaluji...

22.08.2019 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Dobře, teď si připadám trochu blbě. Mnoho lidí, ať už tady, tak i v mém okolí, knihu chválilo, ale mě prostě nezaujala. Nedokázala jsem se přinutit, abych jí dočetla a myslím, že jsem se nedostala ani za polovinu. přesto věřím, že děj může být zajímavý... mě to ale jednoduše nebavilo.

09.08.2019 2 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Knihu jsem četla zatím jenom na Wattpadu. Děj je jednoduchý a předvídatelný, reakce hlavní hrdinky i dalších postav místy velmi zvláštní, ale nic z toho knize zase tolik neubližuje. Nejedná se o žádné veledílo, ale jako odpočinková literatura skvělé.

20.06.2019 3 z 5

... ismy: Jak chápat moderní umění ... ismy: Jak chápat moderní umění Sam Phillips

Krása. Stručné, jasné, jednoduché na pochopení. Skvělé pro základní přehled a pár zajímavostí o méně známých stylech.

19.06.2019 5 z 5

Sluneční vítr Sluneční vítr Angela Dorsey

Příjemné pokračování... Kniha je jednoduchá na přečtení, nevyžaduj přílišné zamýšlení se nad knihou... vhodné pro mladší.

03.06.2019 4 z 5

Slunce v temnotách Slunce v temnotách Angela Dorsey

Jednoduchý příběh, vhodný pro spíš pro mladší čtenáře a milovníky koní. Nenáročné čtení, které neurazí ovšem ani příliš nezaujme... skvělé jako odpočinková literatura.

03.06.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První díl... co k tomu říct? Je čtivý a skvělý, zybtečně nenatahovaný... Autorka snad mohla jsem trochu víc vysvětlit, co se to vlastně děeje, ale k tomu slouží další díly, takže to vlastně tolik nevadí.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

První díl je rozhodně lepší... tohle byl spíš vysvětlovací díl, ve kterém nestojí zápletka za nic. Styl psaní je však čtivý a já tenhle svět jednoduše miluji, takže mám ráda i tento díl.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Trochu málo Manon, ale jinak skvělé. Doriana moc nemusím, takže jsem ráda, že zde příliš nefiguroval, i když je pravda, že Aelin tam bylo naopak trochu moc. Škoda, že nepřidali trochu více z Nesryn, ale věřím, že v dalším díle to bude lepší.

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Můj asi neojblíbenější díl. Scény mezi Jeřábem a Aeli jse si vždycky užívala. Manonin příběh mě také zajímal, ale ne tolik. Co se dlo ve Zlouvalu mi bylo vlastně jedno, takže tyhle pasáže jsem jenom rychle prolétla a zase se vrátila do Wendlynu.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Moc hezké. Jako první díl je to samozřejmě nejlepší, ale věřím i v další díly. Rozhdon doporučuji, i když Šest vran, které jsem ještě nečetla budou asi lepší.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Trochu vycpávkový díl, ale styl psaní je dostatečně čtivý na to, aby to vynahradil. Možná trochu víc akce a bylo by to perfektní.

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Koenc dost odfláknutý a ani příběh tohot dílu se mi moc nelíbil, ale jako závěrečné pokračování v dobré sérii... není to zase tak zlé.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ten konec dost na hlavu, ale příběh sám o sobě hezký. Jednoduché předvídatelné pokračování, ale tady to zrovna nevadilo.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Moc krásné pokračování... jedním slovem? WOW!!!

29.05.2019 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hunger games jsou jednou z mých srdcovek... spolu s HP, PJ, ToG, HoO a spoustou dalších knih. Nicméně, tohle je něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá. Kniha psaná v přítomném čase (trvalo mi strašně dlouho, než jsem si zvykla) s krásnou zápletkou a velmi sympatickou hlavní hrdinkou. Miluji jak knihu tak film...

29.05.2019 5 z 5

Tohle je spíš fanfikce nějaké dvanáctileté holky, která se nemhla smířit s tím, že Harry Potter je o tolik starší než ona. A tak si vymyslela pokračování, aby mohla chodit alespoň s jeho synem. Upřímně, mnohé fanfikce na tento prapodivný výtvor jsou lepší než originál. Nezáživné, nelogické, hloupé. Zápletka o ničem, provedení o ničem, postavy o ničem.... Ble.

29.05.2019 odpad!

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Také dost dobré, ale místy trochu moc rozvláčné. Přesto je konec série moc hezký a všechna ta klišé na konci jsou jako pohlazení pro duši. Rozhodně doporučuji.

29.05.2019 5 z 5

Další skvělý díl... snape je moje neojblíbenější postava, takže nenávist všech ostatních k jeho osobě se mi moc nezamlouvá, ale stejně. Je to skvělé a já nutně potřebuji další díl. Velmi nutně.