Clarity

Clarity Gregory jede se svými bratry na tábor. Má se o ně starat a dávat na ně pozor. Clarity tábor nezajímá, nechce ani sportovat. Do cesty se jí navíc připlete Cameron Grimes, syn hlavního vedoucího a frajer, který se ke všem chová nadřazeně. Jak Clarity zvládne setkání s takovým klukem? A je skutečně Cameron takový, za jakého se vydává?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411536/big_clarity-3tG-411536.jpg 3.2118

Kniha Clarity

Pedruska01
18.09.2022

Ke knize jsem se dostala více méně náhodně. Autorka měla vystupovat na jedné sociální síti, kde byla s tímto dílem veleúspěšná. No, takže já jsem byla zvědavá. V první řadě, obálka je sice pěkná, ale absolutně se nehodí k příběhu, ani zbla, co by jej vystihovalo. Příběh je velmi jednoduše napsán - nejen dějově, ale hlavně zvolenými slovy, celé věty. Někdy rychlým tempem, až je to na škodu. Najde se pár nesmyslů a co mě nemile překvapovalo, ty nečekané skoky v ději. Vždyť by stačilo nějaké znaménko/značka upozorňující, že už nejsme tady, ale tam. Škoda. Jinak se to nečetlo špatně, až na to, že cílovka teda už pěknou řádku let nejsem. Vhodné tak pro dívky, co vstupují do brzké puberty.
Hlavní hrdinka Clarity, jak velmi "originální" název nese celou knihu, nebyla úplně špatná. Nemůžu říct, že jsem si ji úplně oblíbila, ale nelezla mi na nervy, sledovala jsem ji a vlastně jí nemůžu ani nic vytknout. Líbila se mi její péče o mladší bratry. Její "trauma" a rodinná tragédie, které se jí přihodilo je jistě velkou ránou, ale nemůžu si pomoci - na tenhle příběh to bylo nějak moc, respektive se to tam nehodilo. Taky se jen objevilo, když se to hrdince/autorce hodilo do krámu, a to určitou věrohodnost taky nevyvolává. I když je mi jasné, že vše nemohlo být zalité sluncem a i nějaká bolestivá zákoutí se musela namanout.
Hlavní hrdina Cameron byl typ klasického týpka, co z něho přechází zrak, frajeřina jen odkapaná, trochu problémový, ale se zlatým srdcem a holky si z něho sedají na zadek. Sice nic nového, ale stejnak tyhle typy táhnou, co si budeme. Ale jo, líbil se mi. Bylo příjemné ho sledovat, když byl na scéně.
Upřímně jsem si myslela, že se kniha bude odehrávat čistě jen na táboře, respektive v campu a o prázdninách. Jenže autorka rychlojízdou zabrousila i do školního roku, kde to zase logicky musela upravit tak, aby jí to ladilo. Bylo to překvapením, ale nebylo to úplně zlé. Jen mi trochu vadilo, jak rychle se ty jednotlivé scénky a prostředí měnilo. Myslím, že to bylo místy opravdu na škodu. Kolik postav se tam vystřídalo - a že jich bylo víc než dost a s dost zajímavými jmény. Někdy se hodně bilo české "prostředí" s tím zahraničním, které autorka chtěla navodit.
Knížka je jinak celkem oddechová, jednoduchá, vlastně i milá romantická záležitost. Romantika byla taky jako z rychlíku a v určitých místech se mi tomu fakt nechtělo věřit. Ale zase ani tady to nebylo nijak zvlášť otravné. Prostě to šlo. Věřím, že kdyby si autorka na tom dala opravdu záležet a hodně by na tom zapracovala, že by kniha mohla být daleko lepší. Tahle si říkám, že to mělo zůstat na té sociální síti, že je to možná na opravdovou knihu škoda, ale zase autorce musím smeknout, že to dotáhla až na ten opravdový papír.
Příběh celkově nebyl špatný, ale je tam dost takových "ale". Klidně doporučím, s tím nemám problém. Hodnotila bych to vyšším průměrem, protože tam je něco "víc", co to nad pouhý průměr hodně pozvedává. Skutečně. Ale víc dát z mnoha důvodů asi nemůžu. Takže 3,5* určitě. A nebudu lhát, zajímají mě další její hotové knižní výtvory. Takže se se slečnou nejspíš ještě potkáme. :)

Ann98
10.03.2022

Autorka nějaký talent nepochybně má a jednou by mohla být celkem úspěšná.
Chtěla jsem v této době něco nenáročného, odpočinkového. To se mi touto knihou také dostalo. Už dávno nespadám do věkové skupiny, kniha je vhodná tak pro holky kolem třinácti, čtrnácti let. Ale musím říct, že úplně nejhorší to nebylo. Hodně tomu asi přispělo táborové prostředí.
Samozřejmě, pokud bych to měla srovnávat s jinými autory, knížka už tak pozitivně nevyzní, ale jako prvotina české autorky za přečtení stojí.

DeniCod
06.03.2022

Knihu jsem si chtěla koupit už přes dva roky, ale dostala jsem se k tomu až teď. Krásná romantická oddechovka, kterou jsem měla přečtenou za jeden den. Jen jsem udělala chybu, že jsem ji četla, když jsou venku mínusy a sníh. Určitě si v létě dám rereading :D

petulkapeta
05.03.2022

,,Vše se zdá najednou jinak. Mám strach, když nejsi poblíž mě, stále na tebe myslím a dávam pozor jako hlídací pes. Chci, abys milovala, smála se, nenáviděla jen mě." Poslouchala jsem každé jeho slovo, každý tón hla su, ani jsem se nepohnula.

Přiběh mě zavedl do mych mladych let, kdy jsem i ja byla jednou na taboře byl tematicky, ale taky spousta zabavy a stezka odvahy. Jeji příběh byl pěkný a oddechový.

Kika28
18.07.2021

Na knížku jsem neměla moc velká očekávání a jsem za to ráda, jelikož byla taková nijaká.
Postavy mi moc nesedli Clarity byla taková průměrná hlavní hrdinka a nějak se mi nepodařilo víc se s ní sblížit a Cameron mi přišel strašně nafoukaný a byl mi celkem nesympatický.
Děj byl takový nic moc a mi vadilo, že poslední třetina knížky se už neodehrává na táboře, ale v jejich městě. Celkově děj mě nijak moc neuchvátil, čekala jsem , že tam bude trochu více popsaný táborový život.
Finální hodnocení: Myslím si, že by se knížka mohla líbit mladším čtenářkám. Knížce dávám 2,5* z 5*

michaela4776
16.03.2021

Kniha Clarity je o dívce, která jede na tábor se svými bratry.
Clarity na tábor jela z donucení svých rodičů, ale když přijeli do tábora hned druhý den si našla kamarádku Caru.
Na táboře se všichni museli rozdělit do skupin, Clarity byla Cameronem a dalšími dětmi.
Camerona si na začátku moc neoblíbila. Myslela si že je hrozně arogantní a nepříjemný.
Postupem času se ale začali sbližovat a našli k sobě cestu.
Kniha mě bavila a ráda si jí někdy přečtu znovu.

Audrey122
05.01.2021

Kniha spíše pro mladší čtenáře, nebylo to špatné ale hodně jednoduché, klišé a sladké.

Nikychlupova
14.12.2020

Takový průměr. Pro mladší.