Desátý kruh

Jodi Picoultová v jednom z rozhovorů prohlásila, že ráda zpracovává náročná témata, která je možno nahlížet z různých stran a která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek. Takovému tématu se věnuje i ve svém novém románu Desátý kruh. Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla? Organickou součástí Desátého kruhu je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu Daniel Stone a autorem skutečným pak Dustin Weaver. Angličtináři mohou v kresbách objevit vzkaz, který tam Jodi Picoultová spolu s Dustinem Weaverem zanechali, a na internetových stránkách autorky si ověřit jeho znění. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7892/dasaty-kruh-7892.jpg 3.8222
Originální název:

Tenth circle (2006)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Přidat komentář
Shinju
27. ledna

Autorka je prostě nepřekonatelná! Další skvělá kniha, která pojednává o častých problémech v životě lidí. O knize bych neřekla, že je nejslabší knihou autorky, ale asi pro mnohé to není tak extra téma, které zaujme širší spektrum lidí. U knihy mi přijde, že je více orientovaná pro mladší dospělé čtenáře.

AdélaV.
30.11.2017

Pro mě jedna ze slabších knížek od Jodi P., ale tím rozhodně nechci říct, že je špatná, naopak. Prostě je jiná a osobně se mi líbily autorčiny další knížky více. Nicméně komiks zařazený do knihy se mi líbil hodně moc!

vikaa
21.11.2017

Moc se mi do této knihy nechtělo, četla jsem ji hlavně kvůli čtenářské výzvě (první věta, která začíná otázkou), ale byla jsem příjemně překvapená. Kniha mi přinesla opravdový čtenářský zážitek. Z knihy jsem si odnesla především to, že na pravdu může být nahlíženo mnoha způsoby a přesto zůstává pořád pravdou. Pravdu měla Trixie a pravdu měl i Jason, proto bych nikdy nechtěla být soudcem a rozhodovat o vině a trestu. Otcovská láska Daniela k Trixie je zcela bezvýhradná a bezpodmínečná, je to taková láska, jakou bychom chtěli být milováni svými rodiči a jakou bychom chtěli milovat své děti. Děti před ranami osudu ochránit nemůžeme, ale naše láska jim může pomoci se zase zvednout, když jim osud uštědří nějaké rány. P.S. Milovnicí komiksů nejsem a ani se jí v budoucnu nestanu:-)

Dani25
20.11.2017

Bola to moja prvá kniha od Jodi Picoult a musim povedat, ze ma nejak nezaujala. Ale neodradilo ma to a urcite precitam dalsie.

adorjas
02.11.2017

Dobrá dráma, kde je nejednoznačné kto bol vinný/nevinný- tak ako každá minca má dve strany, takisto ani človek nie je len dobrý alebo zlý a podľa toho sa odvíja aj celá kniha.

postrach
24.09.2017

Souhlasím se všemi,kdo si myslí,že tato kniha,patří k dějově nejslabším.Začátek,mě zklamal.Otec,který je na dceru sám.Puberťačka,která neví,jak dál.Takových případů,je spousta.Ke knize,se vracím po kouskách.Ostatní knihy autorky,jsou mnohem líp napsané.

Klára2216
13.08.2017

Přes počáteční chutě knihu nedočíst, jsem se do ní ponořila a musím hodnotit velmi kladně. Rozhodně nedosáhne kvalit Vypravěčky a Čas odejít, ale určitě stojí za přečtení. Picoultová umí naprosto skvěle psát psychologické romány s těžkými rozhodnutími.

DasaN
03.08.2017

Kniha má pěkný námět a dobře se čte, ale když jí porovnám s ostatními knihami Jodi Picoult, tak patří mezi ty slabší.

Princezna22
09.07.2017

Nejslabší kniha od této autorky. Moc se nepovedla.. Zápletka a dej mohl být napsaný jinak. A ten komiks,abych byla upřímná tak ten mě nějak bavil s knihy nejvíc.. Tohle se autorce nepovedlo. Knihu jsem jen prolistovala, něco málo přečetla a marně hledala nějaký náboj knihu číst a zacist se do ní.. Nic nepřišlo, takže jsem přečetla komiks pár stránek a odložila do knihovnický.. Škoda a takovéhle téma zrovna no nevím.. Spojitost s komiksem a dej tam nějak nechápu proč to tam je.. Kniha mohla mít opravdu jen 100-150 stran a dalo by se.. Protože tohle je asi tak všechno co se dalo v knize přečíst :-( škoda.. A to mám autorku a její styl psaní fakt ráda..

Kiki22
04.07.2017

Po Vypravěčce má druhá kniha od Jodi Picoult. Opět velmi čtivá a přemýšlivá, komiks příběh hezky doplňuje a paralela s peklem se mi velmi líbila - to mám koneckonců u autorky nejraději, její náhled na věc z vícero rovin. Jednu hvězdu ubírám jen za značně předvídatelný konec.

Danago
03.07.2017

Jodi Picoultová zpracovává náročná témata, která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek.
Takové téma se objevuje i v této knize. Čtrnáctiletá Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Součástí této knihy je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu . Autorka opět řeší závažné téma. Je to přesně styl Jodi Picoultová. I když na Vypravěčku nedosáhne.

Kerberos
17.06.2017

Zase dobře zpracované závažné téma.

maličkán
08.06.2017

Tak za mě teda nic moc. Hrdinka nesympatická, rozčilovalo mě tam to Dantovo peklo, komiksy jsem úplně vynechala. Prostě zklamání. O hodně víc se mi líbila kniha od autorky Až na konec všech dní.

hanča34
29.05.2017

Možná zatím nejlepší kniha co jsem od Jodi četla. Nic bombastického, ale to se mi na ní právě líbilo. Na rozdíl od jiných čtenářů, kteří asi čekali něco převratného.

syskas
21.04.2017

Ďalšia skvelá kniha od tejto autorky. Detektívka aj psychologický román. Nikto nie je iba dobrý alebo iba zlý. Nikto nie je iba vinník a nikto iba obeť. Každý má svoj podiel viny na tom, čo sa stalo.
Páči sa mi, že príbeh opisuje z pohľadu všetkých účastníkov a postupne zisťujeme, čo sa naozaj stalo.

mschmidtova
17.04.2017

Podle mě je kniha stejně dobrá jako ostatní od této autorky. Já jsem se rozhodně nenudila, přečetla jsem knihu jedním dechem. Líbí se mi opět pohled na situaci očima všech postav. Nic není černobílé a dozvídáme se motivy každého a opět zjišťujeme, že ani jedna z postav není taková, jak jsme si mysleli na začátku. Příběh je poučný, pro mě tedy hodně, a jsem ráda, že mě v životě nic takového nepotkalo.

VeronikaNikMat
10.03.2017

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Vadilo mi stálé přebíhání do minulosti. Jinak se mi kniha v celku líbila. Těžké téma znásilnění a dopady na život hlavních hrdinů.

Lenka.Vílka
16.01.2017

Když jsem tehdy viděla film, o nějaké Jodi Picoult jsem nikdy předtím neslyšela. Až od Vypravěčky, potom jsem její všechny knihy načetla s chutí. Až při opakovaném čtení Desátého kruhu jsem se do knihy zamilovala. A dnes zvedám hodnocení ze tří na pět. Kniha si to zaslouží.

Safrika
24.11.2016

Čekala jsem od knihy více... neměla ten správný šmrnc, aby člověka pořádně chytla. Škoda.

barbora.kr
05.09.2016

I když mám tuhle autorku velmi ráda, v této knize mi něco chybělo. Děj mi přišel úplně o ničem, žádný moment, který by mě překvapil. Dokonce ani konec nebyl nic extra. Za mě 3*.

Ankavi
27.06.2016

Po přečtení prvních stran by se mohlo zdát, že půjde o příběh dospívajících, kteří řeší jeden problém - znásilnění, ať již z jednoho úhlu pohledu skutečné, nebo z druhého úhlu pohledu domnělé. Nicméně autorka se zhostila hned několika témat - kromě znásilnění je ve hře i nevěra, lež a pravda, vyrovnání se se smrtí, kariéra versus rodina, v neposlední řadě oddanost milovanému člověku a ochota se obětovat, traumata z dětství a mládí... Od knihy jsem nečekala příliš a byla jsem příjemně překvapena. Příběh sám o sobě je napínavý a krimi zápletka je pěkně propracovaná, nicméně mě zaujala hlavně témata k zamyšlení, která se nesou na pozadí Danteho světoznámého Pekla. Komiks tam být sice nemusel, ale dal knize svérázný náboj.

Veve131
21.06.2016

Moc nadšená jsem z knihy nebyla. Zdálo se mi to zdlouhavé, hlavní hrdinka mi nebyla od začátku sympatická...

weberda
20.06.2016

Moje třetí knížka od Jodi, ale Vypravěčku asi nepřekoná, líbila se mi nejvíc.

Kočičáci
15.05.2016

Mám moc ráda Jodiin styl psaní, proto přivírám oči nad menšími nedostatky a raději budu chválit, co se povedlo. Líbilo se mi propojení příběhu a komiksu, ruku v ruce s Dantovým Peklem, jehož námět se prolíná celým dějem knihy. Danielův život se rozděluje na dvě kapitoly. Tou světlejší je rodina a hlavně jeho silné pouto k dceři Trixie. Tou stinnou je jeho život na Aljašce, kdy nebyl žádný svatoušek. Otázka je, zda člověk může pohřbít svoje nejhorší já úplně, nebo ho časem dožene? A může něco z toho zdětit i jeho dcera? Nebo je to úplně jinak?
...dojděte na konec desátého kruhu a uvidíte.

krtek6
02.03.2016

Tato kniha nebyla špatná, ale vzhledem k tomu, že jsem již přečetla i jiné knihy této autorky, řekla bych,že byla na můj vkus moc rozvláčná.

kuntova.k
29.02.2016

Je to zatím první knížka, do které jsem se vyloženě nutila číst. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, stejně jako u Vlka Samotáře. Zřejmě mi nesedí způsob psaní autorky.

keselylenka
04.02.2016

Knížka nebyla špatná a téma se mi líbilo. Nicméně hlavní hrdinka mi i s vypětím všech sil nepřišla jako oběť, bohužel nebyla mi sympatická. Celou dobu jsem se těšila na rozuzlení, ale konec byl za mě nuda.

Zorka
01.01.2016

Knížku jsem ze začátku hltala. Možná proto, že mi trochu připomínala mé oblíbené dílo Svět podle Garpa. Paradoxně jsem měla problém dočíst posledních pár stran. Napětí se nějak nestupňovalo, pro mě byl konec poněkud "plochý".

Anna 13
26.12.2015

Moje první kniha od této uznávané autorky. Celkem se mi líbila. Bylo to sice velké drama, ve kterém jste nenašly žádnou přebývající a zbytečnou omáčku okolo, ale alespoň jste se pořádně zamyslely.

Líbil se mi jak komiks, tak hlavně Peklo, které v knize hraje důležitou roli a mne to fascinovalo, jak se donekonečna probíralo. Trixie, pro někoho možná oběť, mi vadila. Nějak jsem jí nedokázala litovat. Zato Daniel byl úžasný. Nádherně rozebraná láska otce k dceři.

No, občas jsem nevěděla co si mám myslet, některé věci jsem tušila. Hodně jsem nad příběhem přemýšlela. Nicméně myslím, že se příběh ke konci už dlouho táhne a ukončila bych ho, alespoň o padesát stránek.

Nebyla to špatná kniha, ale bylo to psycho. Dám si teď asi trochu něco jednoduššího...

prestiggio
24.12.2015

No nic moc, ale bola to moja prva knizka od tejto autorky. Ale niekedy v buducnosti si precitam aj nieco ine od nej.