Desátý kruh

Jodi Picoultová v jednom z rozhovorů prohlásila, že ráda zpracovává náročná témata, která je možno nahlížet z různých stran a která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek. Takovému tématu se věnuje i ve svém novém románu Desátý kruh. Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla? Organickou součástí Desátého kruhu je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu Daniel Stone a autorem skutečným pak Dustin Weaver. Angličtináři mohou v kresbách objevit vzkaz, který tam Jodi Picoultová spolu s Dustinem Weaverem zanechali, a na internetových stránkách autorky si ověřit jeho znění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7892/big_desaty-kruh-krA-7892.jpg 3.6528

Vydáno: , Ikar (ČR)

Tenth circle, 2006

Kniha Desátý kruh

Akinimod25
předevčírem

Než jsem si knihu přečetla, tak jsem viděla i film. A musím říct, že filmové zpracování bylo lepší. Ačkoli mám tuto autorku moc ráda, tahle kniha mi vůbec nesedla. Celý příběh jede hrozně pomalu a hlavní postava se chová naprosto iracionálně (a to i na puberťačku). Útěk Trixie mě třeba nebavil vůbec. Je to zatím jediná autorčina kniha, která mi nesedla. Oceňuji však propojení s komiksem.

Kacatko86

Kniha se mi moc líbila, hlavně její začátek. Při čtení ve mě všechno vibrovalo. Naprosto dokonale jsem se díky autorce dokázala vcítit do vztahů, situací a pocitů, které hlavní hrdinové prožívali. Popis toho křehkého, strachu, bezmoci, lásky, odhalování minulosti, vztahů rodičů a dětí, partnerů vůči sobě navzájem, dospívání.... líbila se mi i postava a osud detektiva. Bohužel od určité chvíle už jsem tušila, jaký bude konec a kniha ztrácela své svižné tempo. A moc mile mě překvapilo, že se v knize objevila postava Josepha, o které si čtenář domyslel, kým byl, a přesto autorka nesklouzla ke kýčovitému happy endu.

HanaNov

Neurazí, nenadchne. Oceňuji spojení s komiksem, ale jinak je všechno takové poměrně dobře předvídatelné, absolutně žádné překvapení, příběh tuctový. Trixie mi od samého začátku nebyla sympatická, nerozuměla jsem jejímu jednání. Vlastně kromě Daniela mě asi žádná postava nijak zvlášť nezaujala.
Musím říct, že už je to asi 2 týdny, co jsem knihu dočetla, a musela jsem si připomenout, o čem to vlastně bylo - takže opravdu žádný zázrak, který by utkvěl v paměti...

Fanda74

Určitě jsem o autorky četl lepší knihy, tady mě moc nebavil poslední část (hlavní hrdinky na útěku) a vůbec mě nezajímalo provázání s komiksem. Opět zajímavé téma, ale chyběly mi různé pohledy zúčastněných, tak jak autorka většinou své příběhy zpracovává.

Lienilda

Zajímavé propojení s komiksem... Hlavní hrdinku a její chování ve 14 letech prostě nechápu. Za mě zatím nejslabší kniha Picoultové. Ale těším se na další.

Bookaholik

Za mě nejslabší autorčina kniha. Bethelská střední a útěk do Bethelu na Aljašce mě mátly, konec se dal od jistého okamžiku předvídat, děj se na můj vkus až moc protahoval...

Heide

Desátý kruh není špatná kniha. Nemohu říct, že by se mi nelíbila, přece jen jsem od Jodi četla lepší. Začátek mě bavil méně, poté se příběh rozběhnul a konec byl trochu uspěchaný. Celkově je ale kniha dost dobrá.

Iwy
10.12.2021

Nápad zajímavý, ale je to takové roztěkané, nemastné neslané, není to prostě kniha, od které se člověk neodtrhne, dokud ji nedočte. Za mě až překombinované, vlastně vůbec nevím, proč se do toho musela míchat Aljaška, ale už je to pár týdnů, co jsem knihu četla, v paměti mi prostě moc neutkvěla, to asi taky o něčem vypovídá. Autorka má rozhodně lepší tituly.