Desátý kruh

Jodi Picoultová v jednom z rozhovorů prohlásila, že ráda zpracovává náročná témata, která je možno nahlížet z různých stran a která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek. Takovému tématu se věnuje i ve svém novém románu Desátý kruh. Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla? Organickou součástí Desátého kruhu je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu Daniel Stone a autorem skutečným pak Dustin Weaver. Angličtináři mohou v kresbách objevit vzkaz, který tam Jodi Picoultová spolu s Dustinem Weaverem zanechali, a na internetových stránkách autorky si ověřit jeho znění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7892/desaty-kruh-krA-7892.jpg 3.7355
Vydáno:, Ikar (ČR)

Tenth circle (2006)

Kniha Desátý kruh

asterixka
předevčírem

Dočteno, ale s utrpením.. tato kniha se Jodi Picoult opravdu nepovedla. Příběh nijaký, jednání hlavních postav velmi často nepochopitelné, napětí žádné... Kladně hodnotím zajímavé poznatky ze života na Aljašce.

martunka

Uznávám, že tohle je trochu slabší příběh od jinak skvělé vypravěčky.

akdar72

Líbila se mi, jako všechny od J. Picoult.

Agatha84

Zpočátku super, příběh nabíral grády, nicméně stejně tak rychle je pak ztrácel, a ten konec na Aljašce to celé odrovnal úplně. Námět byl super, ale zpracování prachbídné. Spousta hluchých a zbytečných míst, nedostatečně věrohodně zpracované téma traumatu a ... Bylo by toho hodně co vytknout. Takže se zavřenýma očima za dvě hvězdy!

Peršanka

Tohle se nějak nepovedlo :(. Vydržela jsem do strany 35 a dál to nešlo...

Kamisek82

Po několika skvělých knížkách od JODI jsem nezaváhala a knížku jsem si koupila. Přišlo bohužel zklamání, nešlo se mi začít se, nakonec jsem knihu odložila rozečtenou, což jsem snad nikdy neudělala. S Vypravěčkou nasadila J.P. laťku proklatě vysoko a tak mi místy připadalo, že to snad ani nemohla Jodi psát..

Vlasta 628

Rozčílila mě podobností s knížkou Medvědín od Fredrika Backmana. Je to náhoda? Vlasta

LittleK

Zajímavé téma. Nejvíce jsem v podstatě fandila jen Danielovi, ktr pro mně byl jediná opravdu kladná postava, přestože měl svou minulost. Skvěle zpracovaná psychologie jednotlivých postav mě donutila se zamyslet nad tím, zda opravdu můžeme člověka zcela poznat, nemluvě o nás samých. Oproti jiným autorčiným knihám mi ale přijde, že jednotlivé pasáže jsou jaksi useknuté. Pořádně se nic nevysvětlí/nevyřeší a zase skáčeme v ději dopředu. Nehledě na vlažné uzavření. Zápletka také byla dosti předvídatelná. Komiksový příběh na druhou stranu beru rozhodně jako příjemné osvěžení celého příběhu a nastavené zrcadlo Danielova života, ktr příběh hezky dotváří.