Desátý kruh

Desátý kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7892/bmid_desaty-kruh-krA-7892.jpg 4 601 150

Jodi Picoultová v jednom z rozhovorů prohlásila, že ráda zpracovává náročná témata, která je možno nahlížet z různých stran a která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek. Takovému tématu se věnuje i ve svém novém románu Desátý kruh. Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla? Organickou součástí Desátého kruhu je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu Daniel Stone a autorem skutečným pak Dustin Weaver. Angličtináři mohou v kresbách objevit vzkaz, který tam Jodi Picoultová spolu s Dustinem Weaverem zanechali, a na internetových stránkách autorky si ověřit jeho znění.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Tenth circle , 2006

adelinka
28.06.2013 4 z 5

vcelku zaujímavá kniha.....opisuje príbeh rodiny...v ktorej sa odohrá niečo nepríjemné pre všetkých členov rodiny..spolu dokážu bojovať a prekonať všetko zlé.....

lusila
23.06.2013 4 z 5

Dej ma ani tak neohúril ako štýl. Skvelo napísaná kniha, príbeh o vzájomných vzťahoch v jednej rodine a ako sa zmenia po jednom večierku.

simonabr
08.04.2013 3 z 5

Ta aljašská epizoda mi přišla trochu dost nepravděpodobná, komiks a popis pekla takřka zbytečný. Čekala jsem po přečtení jejích jiných knih víc, s touto si zřejmě nedala tolik práce jako s jinými.

kika 13
06.11.2012 3 z 5

Napínavé až do konce románu.Konec překvapivý.

Adriana.82
06.11.2012 5 z 5

Během čtení jsem měla pocit,že je jednoznačné,kdo je oběť a kdo viník,ovšem ke konci se z toho stalo klubko lží a snaha předhánět se ve zločinu,což mi trochu zkazilo celkový pohled na knihu,ale i tak musím hodnotit vysoko :)

Atuin
26.10.2012 3 z 5

Námět knihy a její motiv poukazoval na hluboké drama, jako by autorka chtěla víc než vztyčit prst, ovšem bylo to napsané podle mé příliš ploše, jako zbytečně rychle.

Layss
21.02.2012 5 z 5

Tato kniha mne zaujala natolik, že i když jsem do ní pouze nakoukla ve 3 hodiny ráno jen ze zvědavosti, zůstala jsem u ní tak dlouho, dokud jsem ji nedočetla. Právě to, jak byl příběh smíchán s komiksovým dějem o peklu, se mi velice líbilo a až do konce jsem vůbec nevěděla, jak to skončí. Pro mě bylo toto čtení velice dobrým zážitkem a jednou se k této knížce určitě vrátím.

kroftik
22.01.2012 3 z 5

Výborně vystavěný příběh na velmi zajímavé téma. Děj rozhodně není předvídatelný a donutí člověka přemýšlet, co a jak se vyvine. Na druhou stranu autorčin styl psaní v této knize byl pro mě trochu kostrbatý, a proto se mi nečetla až tak dobře. Dobré je, že příběh samotný nutí člověka pokračovat a zjistit, jak to tedy vlasntě dopadne. Komiks, který je součástí knihy, mě také moc neoslovil, ale to je možná tím, že nejsem žádný velký komiksový fanda a nedokáži jej proto patřičně ocenit... Dávám 3 hvězdičky a myslím tím tak 3,5. Na 4 to pro mě bohužel není.

-Lenicka-
16.05.2011 3 z 5

Tato kniha se mi bohužel moc nelíbia .. námět a děj mne vůbec neoslovil .. a navíc se mi nelíbilo ani neustále přirovnávání s peklem .. bylo to takové zmatečné, to je můj názor .. ostatní knížky jsou jistě lepší ..

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Až do závěru knížky jsem nevěděla, co si myslet. Nabízelo se spoustu otázek a mnoho pohledů. Když už jsem si myslela, že je mi vše jasné, opět se vynořilo něco, co mi tenhle dojem pokazilo.Ani chvilku jsem se nenudila a knížku přečetla během dvou večerů.Určitě se k ní vrátím.