Desátý kruh

Desátý kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7892/bmid_desaty-kruh-krA-7892.jpg 4 601 150

Jodi Picoultová v jednom z rozhovorů prohlásila, že ráda zpracovává náročná témata, která je možno nahlížet z různých stran a která vzbuzují ve čtenářích mnoho otázek. Takovému tématu se věnuje i ve svém novém románu Desátý kruh. Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla? Organickou součástí Desátého kruhu je komiks, jehož fiktivním autorem je jedna z hlavních postav románu Daniel Stone a autorem skutečným pak Dustin Weaver. Angličtináři mohou v kresbách objevit vzkaz, který tam Jodi Picoultová spolu s Dustinem Weaverem zanechali, a na internetových stránkách autorky si ověřit jeho znění.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Tenth circle , 2006

kuntova.k
29.02.2016 2 z 5

Je to zatím první knížka, do které jsem se vyloženě nutila číst. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, stejně jako u Vlka Samotáře. Zřejmě mi nesedí způsob psaní autorky.

keselylenka
04.02.2016 3 z 5

Knížka nebyla špatná a téma se mi líbilo. Nicméně hlavní hrdinka mi i s vypětím všech sil nepřišla jako oběť, bohužel nebyla mi sympatická. Celou dobu jsem se těšila na rozuzlení, ale konec byl za mě nuda.

Zorka
01.01.2016 4 z 5

Knížku jsem ze začátku hltala. Možná proto, že mi trochu připomínala mé oblíbené dílo Svět podle Garpa. Paradoxně jsem měla problém dočíst posledních pár stran. Napětí se nějak nestupňovalo, pro mě byl konec poněkud "plochý".

Anna 13
26.12.2015 4 z 5

Moje první kniha od této uznávané autorky. Celkem se mi líbila. Bylo to sice velké drama, ve kterém jste nenašly žádnou přebývající a zbytečnou omáčku okolo, ale alespoň jste se pořádně zamyslely.

Líbil se mi jak komiks, tak hlavně Peklo, které v knize hraje důležitou roli a mne to fascinovalo, jak se donekonečna probíralo. Trixie, pro někoho možná oběť, mi vadila. Nějak jsem jí nedokázala litovat. Zato Daniel byl úžasný. Nádherně rozebraná láska otce k dceři.

No, občas jsem nevěděla co si mám myslet, některé věci jsem tušila. Hodně jsem nad příběhem přemýšlela. Nicméně myslím, že se příběh ke konci už dlouho táhne a ukončila bych ho, alespoň o padesát stránek.

Nebyla to špatná kniha, ale bylo to psycho. Dám si teď asi trochu něco jednoduššího...

prestiggio
24.12.2015 3 z 5

No nic moc, ale bola to moja prva knizka od tejto autorky. Ale niekedy v buducnosti si precitam aj nieco ine od nej.

zuzi1162
27.11.2015 1 z 5

Od J. Picoultové to nehjhorší, co jsem četla. Příběh měl potenciál, ale co to všechno kolem?? Autorka na začátku s věnováním sděluje něco jako, že "slíbila, že to jednou přijde". Z čehož usuzuju, že tu knihu psala s nějakým konkrétním úmyslem nebo možná i pro někoho - autora toho komixu? Podle mě ale šlápla vedle, většina jejich knih je hezky propracovaná a s myšlenkou, tohle ale ne.

wooloong
24.09.2015 3 z 5

Pro mě o trochu lepší než Prostá pravda. Alespoň mi přišla o něco napínavější a čtivější. Detektivní zápletka měla očekávané rozuzlení.

dubakm
22.06.2015 5 z 5

Desátý kruh není rozhodně kniha pro každého. To ovšem ani Danteho Peklo, které je důležitou součastí a vlastně jádrem celého příběhu. Je to těžká kniha k pochopení ale nese sebou hodně pravdy.
,, Neumřel jsem, však dech života ztratil,
čím jsem se mohl v tu chvíli stát,
když mě kdos žití i smrti zbavil."

jitakonik
24.05.2015 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od Jodi Picoult. Knihu jsem mohla kdykoli odložit a nic mě nenutilo číst dál. Příběh tak trochu ala Hollywood. Nicméně knihy od Jodi mají pro mě vždy nějakou přidanou hodnotu, zde například něco málo že života Eskymáků, takže jí určitě zůstanu věrná.

soltera
08.05.2015 4 z 5

Téma traumy zo znásilnenia ma neláka, ale túto knihu som nedokázala prestať čítať.Je to vlastne príbeh zaujímavého muža, ktorého pohnutý život sa začal na Aljaške medzi Eskimákmi. Šikana, priateľstvo, rebélia, láska, manželstvo, jeho umelecký prejav a predovšetkým jeho láska k vlastnej dcére sú hlavným dejom knihy. Znásilnenie, vyšetrovanie traumy celej rodiny, nevera,samovražda, útek z toho, akosi samozrejme vyplývajú. Spôsob, ako sa menili všetci vplyvom udalostí a vypovedaných slov, ktoré mali zázračnú moc (bez mystického kontextu). Zaujal ma "desiaty kruh pekla" , ktorý je pre tých, ktorí klamú sami seba a kde uvidia svoju pravú tvár. Autorka do tejto knihy vložila veľa zaujímavých a poučných myšlienok a veľmi zaujímavý opis spôsobu života a zvykov Eskimákov. A myslím, že opis úprimných pocitov z pohľadu každej z hlavných postáv , je prínosom tejto knihy.

Miška.Miška
04.05.2015 2 z 5

Tato kniha mě hodně zklamala.
Už od začátku mě příběh nebavil a ničím nezaujal a ten konec byl nezajímaví. Kniha měla cca 350 stran ale dalo se to shrnout do 100 stran, potom by se mi to už četlo líp.

niknikita
31.03.2015 5 z 5

Tento příběh jsem si užila se vším všudy a nevadil mi ani komiks, který nijak nevyhledávám. Našla jsem tady spoustu myšlenek, které by možná někdo označil jako klišé, ale život mne přesvědčuje , že jsou pravdivé.
Dovolím si proto jednu z nich ocitovat: "Člověk nikdy není takový, za jakého ho považujete."

sabinaK
30.11.2014 5 z 5

super knížka, napínavá, od Jodi Picoult moje první, ale určitě ne poslední

Kristyna2014
31.07.2014 4 z 5

Do knihy jsem se pustila s velkou vervou..po přečtení "Je to i můj život", jsem čekala asi možná něco víc ale kniha se četla dobře, některé pasáže mi přišly až moc jako z amerického filmu, říkala jsem si, že to není možné aby spisovatelka takového formátu používala takové banality..každopádně mě kniha neodradila a já se s radostí pustím do další její knihy. S většinou knih se ztotožním, natolik, že ji nechce odložit a chci aby příběh pokračoval, tady se mi to úplně nestalo, ale přesto na ni ráda vzpomínám. Určitě mi hodně dala! Těším se na další knihy!!

VladkaBU
05.03.2014 4 z 5

... příběh, který nebyl úplně špatný, ale ani mě nenadchnl. Už jsem od autorky četla lepší.

lenka.v
06.02.2014 5 z 5

Jodi je prostě skvělá ,opět se jí povedlo napsat tak napínavou a nezapomenutelnou knihu,bylo to čtení jedne báseň :-)
Doporučuji přečíst !

JaKlima
29.01.2014

Opět spisovatelka nezklamala. Příběh napínavý, zajímavý a k zamyšlení.

Sosovica
09.01.2014 5 z 5

Pôvodne som od tejto knihy čakala niečo úplne iné, v konečnom dôsledku ma však veľmi bavila. Dej preložený komiksom vôbec neprekážal, práve naopak, vniesol do celej knihy niečo nové a pocity z prečítania vo mne dlho doznievali.

Ruxandra
27.11.2013 2 z 5

Ačkoli knihy této autorky miluji, Desátý kruh patří mezi ty slabší. Není to špatná kniha, ale Picoult umí psát i lepší příběhy.

Marčullkas
22.07.2013 3 z 5

Autorka mě udržovala v napětí až do konce příběhu. Stránky ubíhaly poměrně rychle