Láska mezi řádky

Co byste dělali, kdyby na vás postava z knihy promluvila? Delilah nesnáší školu právě tak moc, jako miluje knihy. Přesněji řečeno jednu knihu, které se nemůže nabažit. Kdyby děti v její třídě věděly, kolikrát četla tu sladkou pohádku, kterou našla v knihovně, určitě by se jí vysmály. V patnácti by už na pohádky věřit neměla. Avšak pro Delilahu znamená tento příběh víc než jen slova na papíře. Cítí, že se za příběhem něco skrývá. A jednoho dne přijde na to co. Zjistí, že okouzlující princ z pohádky je skutečný a zalíbila se mu jedna dívka, která čte opakovaně jeho příběh. Jak to, že princ ze slov žije? A může jejich láska vydržet, když každý pochází z jiného světa?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335048/big_laska-mezi-radky-hHK-335048.jpg 3.6150

Láska mezi řádky 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Between the lines, 2012

Kniha Láska mezi řádky

speciale88

Krásná pohádka. Kniha se četla sama. Oddechove čtení

ZNellyZ

Na to, že je hrdince patnáct, občas se chovala na deset. Bylo to naivní a rozhodně spíše pro věk 10-12 než výše, ačkoliv tam byly pasáže, které bych spíše tipovala ke starším. Když to shrnu, nebylo to úplně něco skvostného a zábavného, ale četlo se to poměrně rychle a děj hezky utíkal. Oliver je podle kresby fešák a bylo pro mě zajímavé sledovat pokusy a nápady při dostávání Olivera ven z knihy.

eva3992

Příběh patnáctileté Delilah, která miluje čtení a obzvláště pak jednu pohádku, kterou čte pořád dokolečka. Něco jí k ní přitahuje a neví co, až jednoho dne zjistí, že princ v knize je skutečný a ráda by se s ním setkala.

Tuto knihu pro mládež napsala známá spisovatelka bestsellerů společně se svou dcerou. Knihy od Jodi Picoult mám moc ráda, takže jsem prostě musela sáhnout i po této, i když už rozhodně nejsem její cílová skupina.

Příběh mě i tak zaujal a představa, jaké by to bylo, kdyby obživly postavy z knížky a co vlastně takové postavy dělají, když knížku zrovna nikdo nečte, je zajímavá v každém věku. Příběh je doplněn nádhernými ilustracemi, které mě opravdu bavily.

Co mi však vadilo, tak kombinace pohádky a „puberťáků“. Pro malé děti tam bylo až dost věcí pro starší, pro „puberťáky“ to bylo až moc pohádkové.

Celkově tedy pěkný příběh, ale nezískal si mě.

PhoebePollard
10.10.2021

Tohle je něco jiného, než na co jsme od Jodi Picoultové zvyklí, ovšem to nutně neznamená změnu k horšímu. Ano, příběh je mnohem neuvěřitelnější a z jistého úhlu pohledu i naivnější, ovšem vzato kolem a kolem se jedná o dost zajímavou myšlenku.

Booky84
05.07.2021

Velmi zajímavý nápad na námět knihy, která se lehce čte a postavy v ní jsou všechny sympatické, hlavně hlavní hrdinové.

Knihomedvěd
05.05.2021

Tato kniha byla asi spíše pro mladší než jsem já, ale pohádkový motiv byl velice zajímavý a tím byl příběh originální. Hlavní postavy byly sympatické a Olivera jsem si hned oblíbila.

Liana
26.04.2021

To bolo tak krásne. Rozprávkové a romantické. Teraz už sa len dostať k pokračovaniu. :-)

Bajuli
13.04.2021

Za mě rozhodně neskutečně originální kniha.. Upřímně, autorky si daly tolik práce s tím vymyslet, jak a jestli vůbec, Oliver opustí svůj příběh, i když už mi přišlo, že se to vymýšlí moc dlouho.. Ano, určitě by mi rozhodně trvalo než bych svou oblíbenou postavu vytáhla z knížky, ale bylo to pořád dokola.. Už v realitě skoro byl, jenže pak zase se něco stalo a to mě už místama štvalo.. Ale tohle může být jen mnou, protože jsem neskutečně netrpělivý člověk, ale jinak krásná romantika, sice pro mladší, ale pořád romantika..♥️