Běsnící světlo

DO KRAJNOSTI VYČERPANÁ. Lucille dovedou potrápit hluboké duševní zmatky, až neví kudy kam. Její rodiče selhali a ona se ze dne na den ocitla bez pomoci sama s malou sestrou. Musí čelit zraňujícím aspektům lidské existence, zvlášť když si dala slovo, že malou Wren udrží ve své péči. Není to nejlepší doba pro osudovou lásku a ještě k tomu má Digby svoji dívku, Lucille ale ví s naprostou jistotou, že jestli nic nepodnikne, ztratí kus svojí duše a bude navždycky litovat. NACHÁZÍ SVOJE SILNÉ STRÁNKY V bitvě o znovunabytí vnitřní vyrovnanosti selhává znovu a znovu. Je absolutně vyčerpaná a víc už nemůže unést… pak si ale uvědomí, že kupodivu právě komplikovaná láska plná rozporů jí pomáhá, aby ve svém nitru odkryla nové dimenze a objevila svoje silné stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295644/besnici-svetlo-uGX-295644.jpg 3.775

This Raging Light (2015)

Romány, Dívčí romány
Vydáno:, Leda

Jindřich osmý
22. listopadu

Moc hezky se četlo.

anibeni

Dobrá oddychovka žánru YA. Ale četla jsem přece jen lepší YA knihy, proto pouze 3 hvězdičky.

novina

Příběh o dospívání a chaosu, který jí rodiče připraví. Četlo se to dobře, doporučuji spíše pro mladší generaci.

Maki09

Když jsem knihu vzala do ruky a začala číst, propadávala jsem se čím dál více do nepředvídatelného děje a knihu odložila až při dočtení poslední stránky!

certik003

Čekala jsem oddechovku, ale tahle knížka má silný příběh. A i když bylo poznat, že je určená pro dospívající, vůbec mi to nevadilo.

hellena1523

V půlce knihy jsem měla dojem, že ji budu hodnotit úplně jinak. Ale autorka mi na konci knihy tak vytřela zrak, že nemohu jinak než chválit.
Velmi často jsem se totiž přistihla, že příběhu nevěřím, protože jsem měla výhrady k tomu a onomu chování a plynutí děje či událostem, ale mé pochyby autorka rozmetala.
Nyní mohu říct jen tolik, že by si mladí lidé měli tuto knihu přečíst povinně a někteří pro jistotu několikrát, aby pochopili, co je to zodpovědnost.
Dojímám se nad vztahem sester, milostná zápletka KONEČNĚ díky bohu, nebyla greenovsky průhledná, a hlavní postava se v průběhu děje s přibývajícími zkušenostmi vyvíjela, posouvala, což pokládám u YA žánru už trošku za vzácnost.

Verr_Black
17.11.2017

Pěkný příběh dívky, která má v sobě chaos a do toho musí čelit opravdovým dospěláckým problémům, aby zajistila sebe i sestru a nic je nerozdělilo. Sice jak už zde ostatní zmínili, hlavní hrdinka se překvapivě zachovala vždy relativně správně, což není moc realistické, nicméně se mě kniha zvláštním způsobem dotkla a oslovila mě. Kniha nese v sobě mnoho hlubokých myšlenek, proto je vhodná právě pro mladší ročníky, aby si uvědomily, jak významnou roli v životě hraje rodina. Za mě velmi povedený YA kousek.

janyska13
24.05.2017

Čekala jsem to lepší, konec odbitý.. :( Jinak docela nevšední young adult. :)

hany77
08.02.2017

Kniha spíše pro náctileté...upřímně řečeno se mi nezdá dost pravděpodobné, aby se takhle mladá dívka chovala tak zodpovědně, v každé situaci správně a nikdy neudělala žádnou chybu ve svých rozhodnutích...ale jako smyšlený příběh super návod pro "mladé" jak si vážit rodiny a života vůbec!

Princezna22
22.01.2017

Kniha se čte poměrně rychle. Není to nic náročného, a doporučila bych to spíše mladším čtenářkam.. Ale i tak mě se tam něco líbilo,téma kterým se tato kniha zabíva je hodně smutné a nutí to trošku k zamyšlení. :-)

venacava
16.01.2017

Příběh pěkný, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a prostě to bylo příjemné čtení. Ačkoli ve mně tato kniha nenechá dlouhodobou stopu.

NikaMirka
07.12.2016

Nadherny pribeh, realny a o to vic sokujici. Je hrozny, kdyz deti vykoristuji rodice, ale jeste horsi je, kdyz rodice stavi do pozice zodpovednych, silnych a dospelych deti. Uz jsem to parkrat v zivote videla, a o to vic me pribeh dojal. Nic mi neprislo v pribehu zbytecny, odporny ani nepravdepodobny. A styl s jakym byl napsan? Nemam slov, je to preste styl, jakym by pribehy mely byt psany. Jednoduse, presto k veci, emoce v presvedcive mire a krasne popsane. Nemuzu jinak nez za pet hvezdicek a urcite si prectu i jine knihy pokud autorka napise :-)

Pedruska01
02.11.2016

Četlo se to rychle a snadno. Příběh byl čistý a jednoduchý, aspoň po "technické" stránce. Hned od prvních stránek si mě hlavní hrdinka získala. Dokázala vtipkovat, ironizovat, plakat i hroutit se, přesto byla stále moc silná. Autorka děvčatům Bennetovým nepřipravila rozhodně zametenou cestičku, ale snažily se s tím vyrovnat a trochu jí odmést. Jedna základní a velmi podstatná složka - rodiče - odpadla a bylo moc obdivuhodné, jak se starší sestra chtěla a zároveň musela postarat o tu mladší, aby nepadly na úplné dno.
Kniha byla trpká i sladká zároveň, hezky napsaná a dopadla v celku dobře, až na tu "složku". Nebylo to žádné top, ale mě se líbila a rozhodně jí doporučím dál. :)

Peace
18.09.2016

"Když někomu věříte, dáváte mu do ruky nůž, kterým vás může bodnout."

Jsem velmi mile překvapena. Čekala jsem další z řady klasických oddechových dívčích románů, ale do rukou se mi dostal příběh plný hlubokých myšlenek.
Hlavní hrdinka i přes svou nelehkou situaci neztrácela naději a kupodivu mi její vyzrálost nepřišla přitažená za vlasy.
A abych nezapomněla - musím pochválit i krásnou obálku. Naštěstí však svou krásou nepřevyšuje obsah ;o)

LilianaFalcon
30.08.2016

Musela jsem to odložit. Hlavní hrdinka mi byla od začátku nesympatická a styl, jakým to bylo napsané, to jen podtrhl.

Alethea_k
23.08.2016

Od této knihy jsem, díky poměrně nízkému hodnocení, neměla žádná očekávání. Ale z úplně nevinné love story a holky v problémech se vyklubalo něco, co vás donutí přemýšlet nad opravdu důležitými věcmi. Milovala jsem hlavní hrdinku a myslím, že to je to nejdůležitější. :)

tynka65
25.07.2016

Pro mne průměrná romanťárna se špetkou tragična. Četla jsem už lepší, ale zase na druhou stranu žádná katastrofa to není. :)

Iwíček
17.07.2016

Luxusní příběh, který určitě stojí za přečtení. V knize je ukryto tolik velkých myšlenek, které dokáží člověku otevřít oči a přesvědčí jej o tom, že se vše dá zvládnout.

ElisR1
16.07.2016

Nádherná obálka a povedený příběh, co víc si od knihy přát?

InFinito
02.07.2016

Todle je přesně jedna z těch knih, u kterých si nejsem jistá, ale pak jsem ráda, že jsem se do nich pustila.
Z nějakého popudu jsem ji včera v knihkupectví popadla, aniž bych si byla jistá, jestli ji vůbec přečtu. Večer jsem ji ze zvědavosti otevřela a začala číst a už jsem se nemohla odtrhnout. Knížka je o lidech - o tom, že ne vždy to zvládají, o tom, že se občas zachovají jinak, než čekáme, o tom, že musí žít s tím, co jim život nadělí. Je o přátelství, rodině, lásce. O zodpovědnosti.
Co se postav týče - byly reálné. Nebyly dokonalé, měly své kladné i záporné stránky. Nejvíc jsme si oblíbila Wrenny, ale i Lucille a Digby mi byli sympatičtí.
Nakonec pro mě tedy byla knížka příjemným překvapením. Jestli váháte a máte rádi YA knihy s trošku vážnějším tématem, zkuste ji. Třeba budete mile překvapeni jako já.

Siraelxy
30.06.2016

Nic moc jsem od ní neočekávala, proto mě překvapila - mile. Je o síle, když se musí. Je o lásce, která je komplikovaná. Je to kniha pro teenagerky, kterou jsem já, zralá žena, přečetla s chutí.
Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/06/estelle-laureova-besnici-svetlo.html

Attia
19.06.2016

Ráda bych o Běsnícím světle řekla, že se jedná o příjemnou oddechovku, to poslední slovo mi tam ale úplně nesedí. Ve smyslu nenáročného a milého čtení, knihy, kterou máte bez nadsázky přelouskanou za jedno odpoledne, ano. Nicméně téma, jež kniha přináší, se rozhodně nedá považovat za lehké a oddechové, naopak si myslím, že je dobré se nad ním pořádně zamyslet.

mmmisulka.r
17.06.2016

Není to špatná kniha, jen není žádnou výjimkou. Podobných už je spousta. Každopádně je to velmi pěkné odpočinkové čtení plné nalézání vlastních sil, zkoumání vlastních možností a naděje.

ideal_alien
14.06.2016

Kniha je velmi čtivý nejne YA román, který bych přirovnala ke knize Dopisy na konec světa. Kniha patří k oddechovým titulům, které tolik nenadchnou, ani nezklamou. Vytkla bych název, protože s "běsnícím světlem" kniha nemá nic moc společného.

Marselle
04.06.2016

Byla to opravdu krásná, oddechová kniha ne jen pro mladé slečny.
Je obdivuhodné jak se v každé situaci Lucille zachová i když není dospělá a tyto povinnosti ji jsou cizí. Snaží se za každou cenu uchránit svou mladší sestru hlavně od toho aby je nikdo od sebe nerozdělil a mohly zůstat stále spolu.
Knihu navíc doplňuje opravdu krásná obálka.

DariDerek
26.05.2016

Pro mě nádherné objevení nové knihy, která zasahuje do YA literatury, má zajímavé téma a super zpracované. Vše ubíhá a člověk se u knihy nenudí. Více mám napsáno v recenzi v záložkách. :)