Lovci

Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol – najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Pronásledování vede po mohutné řece Dan a nebezpečným vodopádem až do opevněného města Raguza, které je nechvalně proslulým útočištěm pirátů a dobrodruhů. Má-li zde Hal uspět, musí věřit schopnostem své posádky a vyzvat Zavaka na souboj na život a na smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163564/big_lovci-dpU-163564.jpg 4.6518

Bratrstvo 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Hunters, 2012

Kniha Lovci

Senza Jenka
01.03.2022

Na Bratrstvu mě baví ta vodácká linka a ta říční trochu víc, než ta mořská. Moje zkušenosti z vody nejsou vpravdě nijak široké a při plachtění se radši vezu, než kormidluji, ale pocity z plavby jsou docela autentické. Samozřejmě to dobře dopadne, všichni zapomenou na jejich předchozí prohřešky a z Volavek jsou hrdinové. Ostatně... bez krádeže andomalu by nebylo potřeba hnát se za jeho záchranou přes půl světa a knihu o neúspěšném pokusu by nikdo číst nechtěl :oD.

KájaKoxík
14.02.2022

(+ SPOILER) Super zakončení 5 z 5.

Tentokrát se Volavkám opravdu podaří dokončit svou misi a vrátit se domů. Už se těším na další díly, doufám, že už bez otevřených konců. Jediné co opět mohu vytknout je mapa. Při putování na řece a pak zase na moři, dost mi pomohla k lepší představě. Tady chyběla víc než jindy.

OBSAH - SPOILER!!
V minulém díle se k posádce Volavek připojila Lydia skvělá střelkyně a stopařka a také jeden z pirátů, který Volavkám za útěk z vězení prozradil, kam pluje Havran. Posádka tedy má představu kam plout dále, ale osud jim nepřeje a stále je něco zdržuje. Nejdřív málem o život přijde Ingvar, který špatně reaguje na střelu utrženou v bitvě o Limmat. Následně pak obvinění z vraždy, které je dostane až do vězení, ze kterého uprchnou jen díky Lydii.
Nakonec je jim jasné, že Zavaka nedostihnou dřív, než se ukryje v pirátském přístavu Raguza. A tak si Hal vypůjčí stejnou lest jako použil pirát, aby se dostal jak do Hallasholmu tak do Limmatu. Volavka předstírá, že jí honí loď která potápí piráty, a tak je vpuštěna do přístavu. Dokáží přesvědčit nejvyššího z rady města, že bojovali spolu se Zavakem, který je obral o jejich podíl na smaragdech a ještě je málem potopil. Jelikož Zavak ve své lakotě smaragdy zatajil a nezaplatil z nich poplatek, dostal vysokou pokutu. A protože si to nenechal líbit, poslal za chlapci své muže i přes zákaz ozbrojených střetů ve městě. Přepadení se mu nepovedlo, všechno na něj prasklo a byl vykázán z přístavu.
Hal se bál, že by jim zase upláchl a tak navrhl souboj lodí. Havran proti Volavce.

Nakonec vše dobře dopadne, Volavky vyjdou se střetu vítězně, bez větších zranění a Havran jde ke dnu i se Zavakem. Závěrem se vrací domů do Hallasholmu.

Cortegos
11.02.2022

Skvělé jako vždy, parádní ukončení a těším se na další díly.

pablito
27.12.2021

Poslední díl trilogie, která mi vrátila pocity z dětství, kdy jsem četl Dva roky prázdnin, nebo Hoši od obří řeky. Tyhle knížky musí potěšit každého od 6 do 106 let.

26.12.2021

Tak konečně to pro posádku Volavky dopadlo dobře a nepřišli jako vždy s křížkem po funuse. Teď akorát Bratrstvo na nějakou dobu opustím, protože na vánoce Ježíšek přinesl spoustu novinek, ale rozhodně se do příběhu Volavek vrátím, co nevidět.

hana4834
15.12.2021

Zase dobrý díl těším se na pokračování

vojta888
09.03.2021

Znovu velmi dobrý díl . Líbilo se mi neustálé popichování Torna s Lydií.

Knihomolka223
03.01.2021

Dobrá kniha, dobrá nápad. Klasický Flanagan - je to dobré, trochu čtivé, ale pecka to není. I tak se mi ale knížka líbila. Je zajímavé, jak Hal vždycky přijde z nějakým geniálním nápadem (s několika zapomenutými maličkostmi). Ale stejně mám nejradši Thorna.