Otroci ze Sokora

Nové dobrodružství začíná pověřením Hala a posádky jeho Volavky, aby sloužili coby námořní hlídka ve vodách spřáteleného Araluenu. Hal, Stig, Thorn a ostatní Volavky vyplouvají na moře s nečekanou novou členkou posádky na palubě. Nepřítel z minulosti se však vrací a Volavky musejí podniknout nebezpečnou cestu do Sokora, aby zachránily skupinu zajatých Araluenců před otroctvím. A přestože mohou tentokrát počítat s neocenitelnou pomocí araluenského hraničáře, není vůbec jisté, jak se jim podaří těžký úkol zvládnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217356/otroci-ze-sokora-217356.jpg 4.5260

Bratrstvo (4.)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Slaves of Socorro (2014)

Kniha Otroci ze Sokora

PhoebePollard

Jedna z mých neojblíbenějších knih od pana Flanagana... Čtivé, hezké a Gilan jako třešnička na dortu. Víc prostoru pro Gilana by možná neškodilo, ale stejné byla kniha skvělá.

hurikan123
23.03.2018

po flanaganovském stylu - možná trochu horší než minulý ale super kniha

Viky007
07.02.2018

Musím říct, že mi bratrstvo Volavek přirostlo k srdci, ale stejně jsem byla nadšená z návratu Gilana! Jen škoda, že neměl tolik prostoru, ale stejně to bylo super. Kniha byla samozřejmě čtivá a skvělá jako vždy, jen mi trochu vadí stále stejné charaktery postav. Zdá se, že Flanagan nás už ničím nepřekvapí. Jediné postavy, které se aspoň trochu odlišují, jsou zlodějíček Jesper, Ingvar a samozřejmě specifický Thorn. Za to bych nejradši strhla jednu hvězdičku, ale stejně dám pět, protože prostě Flanagan :-).

marek1278
13.12.2017

4+ Další díl Hala a jeho Volavek a zase je to pěkná četba. Těším se na další díly

tatjana1737
09.12.2017

Nějak jsem se nemohla začíst a čtení mi šlo tentokrát velmi pomalu, proto tak nízké hodnocení. Jinak je to Flanagan se vším všudy a ještě s bonusem, v podobě mého oblíbeného hraničáře Gilana, navíc. Kniha obsahuje opět trochu napětí (i když každý ví, že to dopadne dobře), slovních přestřelek (někdy zbytečně vysvětlovaných pro asi "pomalejší" čtenáře) i nějakou tu akci (stále mne udivuje, že přestože jsou hrdinové neustále zmiňováni především jako chlapci, zabíjejí nemilosrdně a bez toho, aby to s nimi nějak hnulo). A milovníci psů si přijdou na své, neb jim autor dá novou zvířecí postavu.

"Co teď?" zeptala se Lydia. "Předpokládám, že máme nějaký plán B?"
Zavrtěl hlavou. "Plán B už dávno padl," sdělil jí. "Stejně jako plán C. Teď jsme u plánu D."
"A jaký je plán D?"
Pohodil hlavou k rohu v uličce. "Střelím po každém, kdo vyjde za roh."
Nespokojeně sešpulila rty. "To nezní moc vynalézavě," prohlásila.
Pokrčil rameny. "Nejsem vynalézavý. Jsem jen nebezpečný."

Tak trochu mi to připomíná Thornovu rafinovanost :-).

Gurus
04.12.2017

Vynikající díl..jen mi trvalo trochu déle než jsem ho dočetl..ani nevím proč. Konec byl super a trochu mě i dojal.

Aniday
26.11.2017

super... ostatně jako vždycky 8)

Alex.Barunka
05.07.2017

Tak nějak si stále nemohou zvyknout, že už to není Hraničářův učeň a dobrodružství s Volavkami už zkrátka není to pravé ořechové. Ale návrat ke kořenům zde působil až nostalgicky, i když postava Gilana byla do určité míry zklamáním.