Otroci ze Sokora

Otroci ze Sokora https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217356/bmid_otroci-ze-sokora-217356.jpg 5 449 34

Bratrstvo série

Nové dobrodružství začíná pověřením Hala a posádky jeho Volavky, aby sloužili coby námořní hlídka ve vodách spřáteleného Araluenu. Hal, Stig, Thorn a ostatní Volavky vyplouvají na moře s nečekanou novou členkou posádky na palubě. Nepřítel z minulosti se však vrací a Volavky musejí podniknout nebezpečnou cestu do Sokora, aby zachránily skupinu zajatých Araluenců před otroctvím. A přestože mohou tentokrát počítat s neocenitelnou pomocí araluenského hraničáře, není vůbec jisté, jak se jim podaří těžký úkol zvládnout.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Slaves of Socorro , 2014

Jůšo
28.05.2017 4 z 5

Tenhle díl mě z celého Bratrstva bavil asi nejvíc, ale i tak k němu mám výtku.
Gilan ... V Hraničářově učni jsem si ho moc oblíbila, ale tady kolem něho chyběla ta správná tajemná aura. Bez problémů zapadl mezi Volkavky a nikdo z něho neměl ten respekt, který hraničáři vzbuzují. Bylo to, jako by na palubu vstoupil obyčejný člověk ne někdo, kdo umí splynout se stíny a během pár vteřin dokáže poslat na onen svět několik nepřátel.
Ale i přesto mám Johna Flanagana a jeho příběhy ráda. Jsou plné laskavého humoru a je to příjemné čtení.

Svatojánek
04.01.2017 5 z 5

Zase skvěle napsáno. Joh Flanagan je dokonalý spisovatel!
Skvěle napsáno, jen ta věc mezi Lýdií, Stigem a Halem mě už začíná mírně vytáčet :P

KydlochMoris
07.09.2016 4 z 5

Stejně dobrý, jako ty ostatní díly

Jane007
07.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Jako obvykle nechybělo napětí, skvělý humor a hromada kávy:-)

ayra
18.01.2016 5 z 5

Velmi vtipné.

technolog
06.01.2016 4 z 5

Opět skvělý příběh. Oceňuji, že autor vše vtěsnal do jedné knihy.

DuncanIdaho
10.07.2015 5 z 5

Klasická kniha tohoto autora. Líbí se mi, že touto knihou spojil obě své série. Už se těším na další jeho knihy.

kuceju
02.04.2015 4 z 5

Bohužel asi nejslabší z celé série. Děj byl často zbytečně natahovaný a některé scény byly naprosto nesmyslné...Gilan byl nevýrazný a dost mě zklamal - ale vzhledem k tomu, že je to Bratrstvo a ne Hraničářův učeň, nevadí mi to tak moc. Jinak to byla ale milá kniha, četla se sama (jako všechny knihy od Flanaghana). Jsem zvědavá na další díl a doufám, že to Flanaghan zase trošku nadzvedne...

Bobšule
03.02.2015 5 z 5

Během četby mě pár drobností zarazilo. Přišlo mi například zbytečné psát, že se Gilan s Lydií vrátili z průzkumu a hlásili, že nic nenašli a hned poté kapitolu uzavřít tím, že se ale pletli, neb je sledoval pár očí. Ale to byla asi tak největší výhrada.
Mírně mě zklamal v tomto díle poněkud nevýrazný Gilan, ovšem pokud čtenář přistoupí na dohodu, že tato série je primárně o Halovi a Volavkách, je celkem logické, že hraničář bude poněkud "upozaděn".
Občasné slovní přestřelky mezi jednotlivými postavami se mi jako vždy moc líbí.

Telly
29.12.2014 5 z 5

Celé Bratrstvo je naprosto úžasné. Je to napínavé a mám z toho příběhu takový pocit smyslnosti. Jakoby se mohl stát nám všem, kdybychom se narodili na místě Volavek. Tohle se mi ještě u žádné knihy nestalo.
Těším se na pátý díl :)

Darkry
29.12.2014 4 z 5

První Flanaganova kniha, které nedávám 5 hvězdiček. Dokonce jsem uvažoval, že bych jí dal jenom tři hvězdičky, ale nakonec jsem přece zůstal u čtyř.

Z knihy jsem měl pocit, že některé vtipy jsou až příliš dětinské a občas je to slovně neobratné. Děj byl samozřejmě napínavý jako vždy, postavy se od předchozích dílů Bratrstva nezměnily, akorát Gilan - který se tu poprvé v sérii Brotherbandu objevuje - byl poměrně nevýrazný.

Mám nepříjemný pocit, že ale většina výtek, které jsem ke knize měl, není způsobena samotným autorem jako spíše překladatelem, který se od posledního dílu změnil a jeho práce se mi nezdá moc zdařilá. Proto také lituji toho, že jsem si knihu nepřečetl v originále, jako jsem to udělal u Královské hraničářky.

Pokud neumíte anglicky přečtěte si Otroky ze Sokory stejně. Je to dobrá kniha a navazuje na příběh předchozích tří bratrstev. Bohužel pravděpodobně hlavně kvůli překladu ztrácí něco ze své krásy a působí občas dětinsky až lehce "trapně", a tudíž se vám asi nebude líbit tolik jako předchozí díly (a to ani ty nedosahují dle mého soudu kvality Hraničářova učně).

Pokud anglicky umíte, přečtěte si, prosím, originál a napište sem, jak se vám kniha líbila!

kloin
29.11.2014 5 z 5

S radostí jsem se dal do čtení a tešil se na staré známé. Z knihy je vidět, jak si autor připravuje půdu pro několik dalších příběhů.

estelina2300
11.10.2014 5 z 5

Tato kniha mě moc bavila, moc jsem se na ni těšila, ale připadala mi taková předvídatelná. Moc se těším na další díl.

AndreaD
24.09.2014 4 z 5

No, takže čerstvo dočítané voľné pokračovanie ságy Bratstva. Volavky v starej zostave s jedným milým prišelcom na palube, ktorý im prevetrá nervy, sa vyberú vystriedať skandijskú stráž z araluenského územia, ktorú podľa dohody uzavrel ešte Will Dohoda z HU. To, že služba nebude jednotvárna sa dalo očakávať, nakoľko im pribudne ďalší nečakaný nepriateľ z vlastných radov. Ak niekto čakal prepletenie s hraničiarskym zborom, tak nebol ďaleko od pravdy. Nakoľko sa zdal trochu rozvláčnený dej na začiatku, možno preto, lebo JF opisuje bežný život v Hallasholme a "akcia" prichádza až cca pri 120tej strane, dávam o jednu hviezdičku menej. Ale to samozrejme dej knižky hravo dobehne, záleží na názore. Tak, už len počkať na 5tu časť, nakoľko už bola avízovaná....:-)