Emma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V dobách, kdy ženy bývaly křehké květinky a mladé dívky často interesantně omdlévaly, vytvořila Jane Austenová ve své Emmě hrdinku z jiného kadlubu. Když v útlém mládí ztratí matku a na otce, slabošského hypochondra, nelze spoléhat, ujme se správy věcí na rodném panství sama a nároky, které na ni nelehká situace klade, vypěstují v bystré dívce vlastnosti suverénního generála. Jen ona všemu rozumí, jen ona ví, co je pro každého dobré. Tímto způsobem ovšem kráčí od maléru k maléru a často pěkně zavaří i těm, kterým upřímně chtěla pomoci. Ale protože jí nechybí dobré srdce, časem zmoudří a pochopí, kde hledat v životě ty pravé hodnoty. Román (v jeho filmovém zpracování ztvárnila Emmu oblíbená Gwyneth Paltrowová) zažívá v poslední době novou vlnu čtenářského zájmu. Je to snad tím, že dnešní ženy v jeho hrdince rozpoznávají předchůdkyně svého emancipačního úsilí o společenské uznání svých schopností i úskalí, jimž by se přitom měly vyhnout?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/861/emma-ALV-861.png 4.11062
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Daranus
Orig. název

Emma, 1815

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (130)

Kniha Emma

Přidat komentář
pip11
dnes

Klasický příběh, který se mi ze začátku mírně táhl, ale po seznámení se s postavami to bylo příjemné. Kniha je v pomalejším tempu a důkladně propracovaná. Je to dobrý příběh, ale asi nesedne každému kvůli své ‚monotónnosti‘.

lost.in.books
05. ledna

Hodnocení: protože mě 2 již přečtené knihy od Jane Austenové velice příjemně překvapily ,tak jsem se rozhodla přečíst i další kousek z autorčiných děl.
Emma mě neodradila ani svou tloušťkou, co se stran týče ,tak měla přes 500 stran. Na knihu jsem neměla tolik času ,tak jsem jí přečetla až za týden .
Za mě to byla nejslabší kniha od Jane Austenové, ale přesto jí nemohu považovat za špatnou nebo nepovedenou,pár věcí mi na ní ale vadilo.
Opět musím vyzdvihnout velice inteligentní postavy , které v autorčiných románech zbožňuji narozdíl od těch naivních ,které se též v některých knihách vyskytují. V této knize jsem si nejvíce oblíbila Emmu, Jane a pana Knightleyho .
Velice se mi líbila postupná vývoj hlavní postavy- Emmy ,která se ke postupem děje měnila k lepšímu . A naopak mi hrozně vadila postava paní Eltonové,která na mě působila strašně arogantním dojmem a měla jsem chuť ji přerazit.
Některé pasáže mi přišly až moc zdlouhavé a zbytečné-moc zdlouhavých pasáží s návštěvami. Na můj vkus se dlouho nic nedělo a chvílemi mě kniha přiváděla do menší čtecí krize,ale druhá polovina knihy mě již ze čtecí krize dostala a byla o poznání akčnější a občas přišly i nějaké zvraty.
Kniha byla opět plná skvělých myšlenek, které nabádají čtenáře k zamyšlení a moc se mi líbily.
Opět jsem měla chaos v postavách jako u skoro každého historického románu.
Jinak nebyla kniha jako celek vůbec špatná a pokud máte rádi klasiky ,tak jí určitě zkuste.


laura
21.10.2020

Hravé, úsměvné, skvělé. Mě se to líbilo. Chvíle, kdy Emma ještě netuší - a kdy tušit začíná. Kdy konečně ví... A pak ten okamžik, kdy neví, co s tím :)

Ta odvěká hra mezi mužem a ženou. Tak stejná a přitom vždycky nová.

Nevinnost, krása, čistota. Možná troška naivity, ale dá se odpustit. Vtipné dialogy, oba mě moc bavili. Tohle se zkrátka povedlo. Lepší než Rozum a cit, ostatní prominou ;)

Nel-ly
15.09.2020

Ne každý je fanda Emmy. Já třeba měla Emmu vždy velmi ráda a vracela jsem se k ní častěji než k Pýše a předsudku. Vždy mě čtení bavilo. A bavila mě Emma... která je tak nedokonalá, jak jen může. Za mě skvělá, jednoduchá a milá dobová komedie.

RipaRiba
06.09.2020

Hezké dobové nenáročné čtení...i když z toho jemnocitu mi šla místy hlava kolem :).

lencin
26.08.2020

Ženský román. Velmi vtipné a na svou dobu rozhodně moderní čtení. Příběh z anglického venkova.
(2006)

SBH
24.07.2020

Austenová je moje oblíbená autorka, ovšem Emma se mi nelíbí. Příliš upovídané, a zároveň ty nejdůležitější pasáže chybí - promluvy slečny Batesové jsou zachyceny všechny, závěrečná řeč pana Knightleyho nikoli a podobně. Miluju šťastné konce, ale tady bylo těch výhodných náhod přespříliš. U této knihy mi chyběly popisy - vlastně nevím, jak Emma vypadala, kromě toho, že byla krásná. A charaktery? První třetinu knihy jsem Emmu nenáviděla. Pak si mě získala svou otevřeností a schopností sebekritiky. Zato Jane Fairfaxová a Frank Churchill zabrali místa totálních padouchů, o paní Eltonové nemluvě. Pan Knightleymu chyběly šarm a charisma, jenom poučoval a radil a byl ze všech nejlepší.
Bylo to vtipné, ale nutila jsem se do čtení, což se mi u Austenové nestává. Takže i mistr tesař...

MaggieR
21.07.2020

(+ SPOILER) Zo začiatku som si nemohla ku knihe nájsť cestu. Emma mi prišla sebecká a hlúpa. Štvalo ma čo urobila Heriet keď mohla byť šťastná a vydať sa za pána Martina. Ale v druhej polovici mi došlo že tá kniha je o tom ako sa nám Emma pred očami zmení. Ku koncu som dúfala že sa oženi s pánom K. a dychtivo som čítala každú stranku. Treba si k tomu nájsť cestu. Nie je to ako zvyšne austinovky.

1